Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Sdílet na:  

Publikované: 12.09.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky
Zdroj: Depositphotos, Instagram

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to postrach, pro fanoušky je ale sledování jeho zápasů vždy velkým zážitkem.

Alex Lohoré má francouzské občanství, ale ti, kdo ho neznají, mohou při pohledu na něj zaváhat. Je totiž černý. Jeho rodina pochází z afrického státu Pobřeží Slonoviny a do Francie se poté přestěhovala. Malý Alex Lohoré se narodil 19. prosince 1989 ve městě Bobigny a vyrůstal v tomto evropském státě. Ale jeho dětství přistěhovalce mělo k ideálům daleko. Moc hezkých věcí nezažil, od bohatších a zajištěných dětí trpěl různými ústrky, neměl otce a matka na něj kvůli práci neměla příliš času.

Alex Lohoré – fotbalová naděje

Budoucí MMA star Alex Lohoré se už od chlapeckých let rád rval. Neviděl jiný způsob, jak si s ostatními vyřídit účty, jak jim ukázat, že je plnohodnotným členem jejich společnosti. Pouliční rvačky u něj tak byly skoro na denním pořádku. A jelikož Alex Lohoré moc často neprohrával, začalo to lehce naznačovat jeho budoucí kariéru, o které se mu samozřejmě tehdy ještě ani nesnilo.

Naopak, Alex Lohoré se jako kluk zhlédl ve fotbalu. Chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Snad proto, že fotbalisti byli vždycky uznávaní a bohatí a on necítil ani uznání okolí ani neměl moc peněz. Jenže hraní fotbalu na profesionální úrovni vyžaduje disciplínu, uznání autority trenéra a nutnost pracovat na sobě. To v raném věku nebylo nic pro Alexe Lohorého, který tak s fotbalem skončil a vydal se raději do víru ulic ve snaze dostihnout a předčit své vrstevníky.

Alex Lohoré – problémy se zákonem

Alex Lohoré dnes přiznává, že se v dětství často cítil osaměle a trpěl stavy podobnými depresi. Hlodala v něm i jakási nenávist a závist vůči dětem, které si mohly dovolit všechno a které na něj hleděly úkosem. A tak se rozhodl vyrovnat se jim po svém. A bohužel k tomu zvolil Alex Lohoré velmi špatný způsob.

Pouličními rvačkami to začalo, pácháním přestupků pokračovalo. A tak se stalo, že už ve třinácti letech byl Alex Lohoré poprvé zatčen.

Jeho matka věděla, že pokud se bude dál potulovat ulicemi, bude střetů se zákonem jen přibývat. Její syn se nehodlal změnit. Proto došla k velmi odvážnému a možná trochu drsnému rozhodnutí – v jeho čtrnácti letech ho poslala do Velké Británie. Pro chlapce to byl obrovský šok a cítil se v anglických ulicích úplně ztracený a dočista sám. Nemluvě o tom, že Alex Lohoré vůbec neznal tamní jazyk.

Alex Lohoré – nalezení smyslu života

Jeho životní příběh trochu připomíná smyšlený román, ale je to čistá skutečnost. Právě v Anglii totiž Alex Lohoré vzápětí našel skutečný smysl svého života. A i když se úplně nepolepšil a se zákonem se potýkal i později, tak začal chápat, že je před ním velmi důležitá a zajímavá životní cesta. Poprvé se totiž setkal se zápasy MMA. A díky zkušenostem z pouličních rvaček ihned poznal, že tohle je přesně to, kde by se mohl uplatnit a v čem by mohl být dobrý. Kde by konečně dokázal svým vrstevníkům, že je lepší než oni.

Alex Lohoré – první šance

Když začal Alex Lohoré trénovat MMA, velmi rychle se ukázalo, že z něj může být hvězda světového formátu. Do svého prvního zápasu nastoupil už v roce 2013 a všechny nadchnul. Byl natolik dobrý, že se z amatérských řad zápasníků dostal už v roce 2014 mezi světové profesionály a s vervou se pustil do zápasení a ukazování světu, že on je ten nejlepší ze všech.

Alex Lohoré začal zápasit ve velterové váze (tedy nikoliv ještě ve střední, kam se přesunul až časem) a fanoušci MMA zápasů žasli nad tím francouzským démonem. Jeho zápasy byly natolik jedinečné, že si brzy vysloužil přezdívku Da Killer Kid a se svými 185 centimetry a 77 kilogramy začal vzápětí porážet jednoho soupeře za druhým.

Alex Lohoré – světová vítězství

Z celkem dvaceti osmi zápasů jeho kariéry MMA zápasníka prohrál Alex Lohoré jen v sedmi případech a vítězství mu připadlo jednadvacetkrát. Prošel několika známými organizacemi, za něž zápasil a pod jejichž křídly se mohl zlepšovat. Působil tak v TMT, UCMMA, BAMMA a Fight Start Championship. Aktuálně ho najdeme v týmu ALL ROUNDERS MMA přináležejícímu k MORTAL ART ACADEMY.

Ačkoliv se Alex Lohoré pohybuje v profesionálním MMA zápasení pouhých osm let, už na sebe dokázal strhnout celosvětovou pozornost a každý jeho plánovaný zápas se rázem stává velmi očekávanou událostí. Za těch pár let dokázal získat neskutečných pět titulů světového šampiona a umístil se v žebříčku TOP 100 bojovníků střední váhy z celého světa. Zajímavostí jeho stylu zápasení je, že většinou skončí ještě před uplynutím časového limitu a ještě nikdy v kariéře neskončil na submisi.

Alex Lohoré – nejsledovanější zápasy

Jeho nejslavnější a nejsledovanější zápasy se odehrály v posledních dvou letech. Ze židlí zvedá především české publikum, protože ve většině se Alex Lohoré případů utkal s předními tuzemskými zápasníky MMA a boje to byly doslova líté.

30. prosince 2020 nastoupil v rámci Oktagonu 20 proti Karlosi Vémolovi. Jejich boj trval neuvěřitelných pět kol a francouzský zápasník Alex Lohoré nakonec podlehl, čímž Vémolovi vynesl velký obdiv a slávu.

Nedařilo se mu ani o měsíc později proti Leandru Silvovi na Oktagonu 21, kdy podlehl už po třech kolech. Ale pak se karta začala obracet. V březnu 2021 na Oktagonu 22 se Alex Lohoré postavil proti Tatu Primerovi a zvítězil.

O necelý rok později na Oktagonu 31 nastoupil proti českému zápasníkovi Zdeňku Polívkovi a v tomto velmi sledovaném zápase opět vyhrál, a to zcela neskutečně v prvním kole.

Alex Lohoré – velká výzva

Zcela aktuální je pro Alexe Lohorého jeho další vyzyvatel, kterým není nikdo jiný než přední český bojovník MMA ve velterové váze Patrik Kincl.

Titulový zápas těchto dvou uznávaných zápasníků na zářijovém turnaji Oktagon 35 byl ohlášen už s velkým předstihem a od té doby si vzájemně posílají výhrůžky a sliby, kdy, v jakém kole a jak jeden druhého rozdrtí. Zápas je celosvětově očekávanou a sledovanou událostí a oba zápasníci ho berou smrtelně vážně – pro oba takové vítězství může znamenat zase další velký skok v jejich skvělé kariéře.

K radosti českých fanoušků v ostře sledovaném zápase držitel 5 titulů Alex Lohoré prohrál s Patrikem Kinclem na TKO. Hned od začátku se začalo boxovat, v čemž je český MMA bojovník lepší. A bylo to znát. Po sérii tvrdých úderů poslal Patrik Kincl Alexe Lohoré do dřepu a několika dalšími smrťáky rychle zvítězil. Byla to skvělá boxerská jízda českého bijce, což neznamená nic menšího než obhajobu titulu.

zdroj titulní fotografie: instagram.com

Autor: Redakce
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: alex lohoré, bojovník, mma, oktagon, oktagon 35, oktagon mma, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky


Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Jedno jméno a kolik ve světě způsobilo rozruchu. Milovaný i nenáviděný Conor McGregor, který své příznivce i odpůrce nepřestává překvapovat svými neskutečnými výkony. Všichni...

Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Samuel Krištofič, přezdívaný Pirát, patří mezi kontroverzní postavy slovenského MMA. Proč konkrétně a jaké byly nejvýznamnější milníky jeho sportovní kariéry i soukromého živ...

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA je organizace, která na území Česka, Slovenska a nově také Německa pravidelně již od roku 2016 pořádá MMA turnaje. Za jejím vznikem stojí Čech Ondřej Novotný a Sl...

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý je slovenský profesionální MMA bojovník. Co nejzajímavějšího o něm víme a jaká byla jeho cesta k bojovému sportu?  Karol Ryšavý – dětství a rané mládí  Karol Ryš...

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

V zaplněné Brněnské hale proběhl 17.9.2022 turnaj organizace Oktagon MMA. Turnaj byl plný zajímavých zápasů a rychlých a tvrdých soubojů bojovníků. Držitel titulu do 84kg Pat...

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Karlos Vémola je v nemocnici s nespecifikovaným zánětem v těle. Zápas roku, který se měl konat 30. prosince v rámci galavečera organizace Oktagon MMA v O2 areně, byl odložen....

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola a Patrik Kincl se v kleci poperou už příští víkend 20. května během galavečera organizace Oktagon. Půjde o odvetu pět let starého zápasu, který pro sebe vybojov...

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma je 30letý MMA zápasník a patří k nejlepším a nejoblíbenějším bojovníkům organizace. Je to typ bojovníka, kterých je na československé i světové scéně málo – vystu...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...