Connor McDavid – kometa z Edmontonu je nejproduktivnějším hokejistou současnosti

Sdílet na:  

Publikované: 10.12.2022   Kategorie článku: Hokej, Hokejisti Connor McDavid – kometa z Edmontonu je nejproduktivnějším hokejistou současnosti
Zdroj: Depositphotos, Instagram

Connor McDavid je jedním z nejúspěšnějších hokejových útočníků všech dob. Za svou dosavadní kariéru byl přirovnán již k mnoha hvězdám. Vzhledem k tomu, že mu ještě nebylo ani třicet let, je mu předpovídána úspěšná kariéra plná dalších úspěchů. Pravděpodobně tak o něm ještě hodně uslyšíme.

Connor McDavid – úspěšné začátky na ledě

Connor McDavid byl talentem již od svého dětství. V juniorských letech hrával například za klub Toronto Marlboros. V té době získal ocenění Buck Houle Award, které obdržel nejenom za vynikající výkony na ledě, ale také pro věrnost svému hokejovému klubu a úspěšné vedení celého týmu. Mimo jiné byl také jmenován jako hráč roku GTHL, což je hokejová liga Greater Toronto.

Connor McDavid – smolná i úspěšná sezona 2014/2015

Ještě předtím, než se McDavidovi otevřela dveře do populární NHL, strávil také několik sezon v OHL neboli Ontario Hockey League. Šťastná i smolná pro něj byla sezona 2014/2015. V té byl jak jinak než velmi úspěšný. Jeho rozjetou kariéru ale na šest týdnů zastavila bitka, která se mu stala osudnou. Pod klubem Erie Otters byl při potyčce s krajanem Brysonem Cianfronem zraněn a zlomil si ruku.

Jeho zranění nebylo příliš vážné, a tak se již v témže roce dokázal vrátit na mistrovství světa juniorů. Sezona spojená se zraněním pro něj ale byla i tak velmi úspěšná. Celkem dokázal Connor McDavid odehrát hned 47 zápasů, při kterých si připsal 44 branek a zaznamenal 76 asistencí. Skončil tak na třetím místě v kanadském bodování OHL pro základní část.

Pozice jedničky v týmu Edmonton Oilers

Jeho zářná kariéra v NHL začala hned při vstupním draftu v roce 2015. Už tehdy jej skauti i média sledující nábory nových hráčů  považovali za jedničku. Hned ve svých osmnácti letech byl Connor McDavid draftován týmem Edmonton Oilers. Tomu zůstal věrný až doposud.

Edmonton Oilers jsou si vědomi toho, jak velkou hvězdu ve svém týmu mají. Veřejně prohlašují, že se jedná o tvrdého a odolného hráče, který se nebojí v ostrých sporech obětovat své zdraví za výhru. I díky tomu byl pasován do role kapitána. Tu si zasloužil i proto, že dokáže pozvednout týmového ducha.

Connor McDavid – talent a píle mu přinesli nejednu přezdívku

Za svou dosavadní kariéru dokázal vyhrát nejedno ocenění. Pro svou píli, neutuchající energii i gólová štěstí bývá často označován jako novodobý Sidney Crosby. Svou přezdívku ale dostal také ze světa golfu, kdy je považován za hokejového Tigera Woodse.

Kapitán v NHL i na mezinárodních turnajích

I přes svůj mladý věk je Connor McDavid v NHL již dlouhá léta úspěšným hráčem. Je vůbec nejmladším hokejistou, který se stal v historii této ligy kapitánem mužstva. Už v roce 2016, tedy v jeho devatenácti letech, jsme na jeho paži poprvé mohli vidět kapitánskou pásku. Své schopnosti potvrdil, a tak jej o roli kapitána zatím nikdo z jeho spoluhráčů nepřipravil. Protože je již několik let úspěšným kapitánem jednoho z klubů NHL, od roku 2020 nosí kapitánskou pásku také v hokejové reprezentaci A týmu.

Connor McDavid – světové turnaje

Co se týká světových šampionátů, i zde je Connor McDavid velmi úspěšný. Již v sedmnácti letech, v roce 2013, reprezentoval Ontario na svém prvním mezinárodním turnaji. Hned první mezinárodní soutěž a hned obrovský úspěch. Za pět odehraných zápasů si připsal 3 asistence, 6 branek a byl tak vyhlášen All Star týmu celého turnaje.

V ruském Soči pak Connor McDavid odehrál svůj vůbec první turnaj, kde reprezentoval Kanadu. Na mistrovství světa hráčů do osmnácti let byl nejmladším hráčem celého mužstva. Dařilo se mu především při zápase proti Švédsku, kdy dokázal umístit puk do branky celkem třikrát. S osmi brankami se nakonec stal nejlepším střelcem turnaje, který spolu se svými spoluhráči dovedl do vítězného konce.

Poté, co se stal kapitánem hokejové reprezentace A týmu, dokázala Kanada nejeden úspěch. V čele s ním v roce 2021 na mistrovství světa vybojovala zlato. O rok později Kanadě cinklo stříbro.

Connor McDavid – nejlépe placený hráč historie

Edmonton je týmem, který dokáže ocenit výsledky svých hráčů. I proto Connor McDavid patří mezi nejlépe placené hráče celé National Hockey League. S ročním platem 12,5 milionu dolarů se dokonce dostal na první příčku ve výši ročních příjmů. Spolu s bonusy, které činí zpravidla více než dva miliony amerických dolarů, je to vůbec nejvyšší plat v rámci celé historie NHL. Nejlépe placeným hráčem NHL je již od sezony roku 2017. Tedy od roku, kdy mu bylo pouhých dvacet let.

Connor McDavid – 500 zápasů a spousta ocenění

Díky tomu, že je střelecky velmi úspěšným, v letech 2017, 2018 a 2021 vybojoval cenu Art Ross Trophy, ve které získal nejvíce bodů na konci základní části NHL. Úspěchy sbírá ale také v rámci mezinárodních turnajů.

Že je Connor McDavid hráčem s mnoha zkušenostmi potvrzuje i fakt, že na začátku listopadu roku 2022 odehrál již svůj 500. zápas základní části NHL. V něm sice jeho tým podlehl 4:5 domácím Washington Capitals, McDavid jej ale korunoval přihrávkou a dokonce i svým skórováním do branky, kdy přemohl gólmana Charlieho Lindgrena.

Connor McDavid – spokojený soukromý život

Říká se sice, že neštěstí ve hře přináší lásku. To ale neplatí u Connora McDavida. Ten je úspěšný nejenom při hokejových zápasech. Teplo rodinného krbu mu již více než 6 let vytváří přítelkyně Lauren Kyle. S pohlednou blondýnkou tvoří dokonalý pár, který velmi často dokazuje svou lásku zamilovanými fotografie postujícími na internetu. 

Connor McDavid – smlouva podepsaná na 7 let dopředu

Connor McDavidovi je předpokládána zářná budoucnost. Toho si je vědom i jeho současný klub Edmonton Oilers, který s ním vůbec nejdražší kontrakt podepsal hned na 7 let. Během nich by si měl Connor přijít na více než dva a půl miliardy korun.

Autor: Redakce
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: connor mcdavid, edmonton oilers, hokej, hokejista, nhl, stanley cup

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Connor McDavid – kometa z Edmontonu je nejproduktivnějším hokejistou současnosti


Které fotbalové soutěže byly v sezoně 2022/23 nejnavštěvovanější? A jak je to s diváky v Americe?

Které fotbalové soutěže byly v sezoně 2022/23 nejnavštěvovanější? A jak je to s diváky v Americe?

Mezi evropskými fotbalovými soutěžemi se za ty elitní dlouhodobě považují ligy v Anglii, Itálii, Španělsku, Německu a Francii. Taková svatá pětka. V jejich návštěvnosti jsou ...

Lukáš Sedlák na mistrovství světa v ohrožení! Druhý nejproduktivnější hráč týmu bojuje se zraněním

Lukáš Sedlák na mistrovství světa v ohrožení! Druhý nejproduktivnější hráč týmu bojuje se zraněním

Špatná zpráva přišla z Rigy, kde se koná (spolu s finským Tampere) letošní mistrovství světa v hokeji. Lukáš Sedlák dneska nenastoupil k tréninku kvůli zdravotním problémům. ...

Hokejoví reprezentanti do 20 let na mistrovství světa senzačně porazili Kanadu 5:2

Hokejoví reprezentanti do 20 let na mistrovství světa senzačně porazili Kanadu 5:2

Pro našince trochu utajeně probíhá MS v hokeji do 20 let. Jde však o turnaj, který experti řadí k těm nejdůležitějším, protože se na něm ukazuje budoucnost národních hokejový...

David Pastrňák – hokejový talent od pánaboha a silný charakter

David Pastrňák – hokejový talent od pánaboha a silný charakter

David Pastrňák je známá osobnost po celé České republice, a tak jej většina lidí identifikuje jako profesionálního hokejistu. Málokdo však o Davidu Pastrňákovi ví víc, třeba ...

Češi zlato nevezou. Přesto dosáhli na juniorském mistrovství světa velkého úspěchu

Češi zlato nevezou. Přesto dosáhli na juniorském mistrovství světa velkého úspěchu

Uběhlo dlouhých 22 let a čeští fanoušci se dočkali další finálové prověrky na mistrovství světa dvacítek. S Kanadou v čele s devíti gólovým nejlepším střelcem turnaje a jedni...

Přestup Filipa Hronka v NHL překvapil snad všechny, ale ve Vancouveru věří v trefu do černého. Co na to říkají čísla?

Přestup Filipa Hronka v NHL překvapil snad všechny, ale ve Vancouveru věří v trefu do černého. Co na to říkají čísla?

Trade Filipa Hronka prostě není ten typ obchodu, který dělají týmy ve spodních patrech tabulky NHL. I podle zámořských médií byla částka přestupu přemrštěná a akvizice pravor...

David Pastrňák: jeho talent nemá limity, což potvrzuje i aktuální sezona

David Pastrňák: jeho talent nemá limity, což potvrzuje i aktuální sezona

David Pastrňák je mladý a talentovaný útočník hokejového týmu Boston Bruins v NHL. Narodil se 25. září 1996 v Havířově v České republice a už od svých mladých let prokazoval ...

Jakub Vrána se vrátil na led, ale v Grand Rapids jenom paběrkuje

Jakub Vrána se vrátil na led, ale v Grand Rapids jenom paběrkuje

Možná jste zaznamenali, že Jakub Vrána před nějakým časem ohlásil blíže neupřesněné problémy, které si vyžádaly zpomalení tempa. Po pouhých dvou zápasech za první tým Detroit...

NHL – legendární severoamerická hokejová soutěž není pro měkký

NHL – legendární severoamerická hokejová soutěž není pro měkký

NHL neboli Národní hokejová liga je nejprestižnější ligou ledního hokeje na světě. Hrají ji týmy ze 2 států – USA a Kanady. Dlouhá léta jich bylo 30, v posledních letech se a...