Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Sdílet na:  

Publikované: 24.03.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Jedno jméno a kolik ve světě způsobilo rozruchu. Milovaný i nenáviděný Conor McGregor, který své příznivce i odpůrce nepřestává překvapovat svými neskutečnými výkony. Všichni ho dnes známe jako extrémě bohatého bojovníka MMA. Věděli jste ale, že byl dříve instalatér? Pojďme se společně kouknout na to, kde se zrodil příběh této velké hvězdy MMA.

Conor McGregor – Narození, mládí a dospívání

Conor McGregor se narodil 14. července v Crumlinu, chudší a klidné části Dublinu. Jeho rodiče příliš vyjímeční nebyli, žili proto v malém domku s ještě menší zahradou. Narodil se do irské rodiny, Tonymu McGregorovi a Margret McGregorové. Své mládí prožíval v jižní části Dublinu. Často ale prožíval opravdu krušné časy, zvláště mezi dětmi.

Není žádným tajemstvím, že byl Conor McGregor ve škole šikanovaný. V jednom rozhovoru se také přiznal, že to došlo tak daleko, že s sebou nosil často v batohu činku, aby se zvládl útočníkům alespoň nějak ubránit.

Ke sportům měl opravdu silný vztah již od dětství. Ze začátku ho bavilo to, co bavilo všechny kluky: fotbal. Conor McGregor nikdy neměl malé cíle, a to platilo i u fotbalu. Již při hře fotbalu se viděl jako velmi úspěšný hráč. Jeho oblíbený fotbalový tým byl v té době Manchester United a post jeho největšího idola si vysloužil Roy Keane.

Pokud předpokládáte, že fotbal opustil z důvodu, že by mu snad kopat do míče nešlo, asi vás zklameme. Mezi dětmi totiž vynikal i jako výjimečný fotbalista. Jeho trenér Robbie Beakhurst, který ho vedl ve fotbalovém týmu Slievenamon United, si dokonce myslí, že pokud by zůstal u fotbalu, mohl to dotáhnout opravdu daleko, třeba i do Premier League či vy se mu nakonec podařil i Manchester United. V týmu Slievenamon hrál totiž v útoku a za celou sezónu nastřílel nejvíce gólů. I zde se začala projevovat jeho láska k boji a k tomu vyhrávat.

V dospívání ale Conor McGregor začal chodit do posilovny a v té době zjistil, že fotbal asi nebude to pravé pro něj. Jako dvanáctiletý kluk začal praktikovat kickbox. Jeho rodičům se to ale moc nelíbilo.

Nechtěli, aby Conor McGregor používal získané dovednosti na ulici a pral se s dětmi. Nakonec ale povolili, a tak se mohla rozvíjet dál, tentokrát opravdu neskutečným tempem. Již v těchto začátcích dokázal porážet své o pár let starší společníky a opravdu mezi nimi vynikal.

Jediná překážka v životě, která mu ještě bránila v triumfu, byla škola. Vzdělávání opravdu nebylo nic pro něj. A jak sám říká, tak si nedovedl představit jít třeba na vysokou školu a sedět někde v kanceláři za stolem. Jeho rodiče a později i on samotný si ale začal uvědomovat, že se boxem neuživí.

V této době měl Conor McGregor sice opravdu hodně potenciálu, ale o to méně měl peněz. Proto v roce 2006 udělal malou odbočku ve své kariéře a stal se instalatérem. Byla to pro něj ale opravdu tvrdá práce. Každodenní vstávání v 5 hodin ráno, dvanáctihodinové směny, věčné dojíždění, opravdu nic příjemného. Conor McGregor si uvědomovat, že na box mu díky práci nezbývá tolik času, a to ho mrzelo.

Další změna v životě bylo také stěhování do Západního Dublinu. Nakonec se to ale ukázalo jako skvělá věc, protože zde potkal Toma Egana, budoucího bojovníka MMA, a začali spolu trénovat. Událost, která ale změnila jeho život, byla ta, že potkal Johna Kavanghana. Ten se později stal jeho trenérem a byl McGregorův první kontakt s MMA.

Za pouhý rok už se dostal do prvního souboje. Hned v prvním kole se mu v dařilo a poražením svého protivníka se z něj stal profesionální bojovník. O rok později se začal propracovávat i do MMA a vynikal zde se v roce 2011 stal jedním z obávaných soupeřů. V tomto období také provedl jeden z nejrychlejších zaznamenaných knockoutů. Trval totiž pouhé 4 sekundy a skončil Conor McGregorou výhrou.

Conor McGregor – Působení v UFC

Jeho cesta do UFC nebyla nic lehkého. Nikdo mu dopředu cestu nevydláždil, a tak si musel vše získávat sám. Nedostatek peněz pro něj hrál taky velkou roli, chtěl to vzdát, ale jeho rodina, zvláště jeho matka Margret McGregor, ho podporovala ze všeho nejvíce. Myšlenky na konec boxerské kariéry .proto zavrhl a pustil se do toho s pořádnou silou. Za chvíli získal titul šampiona britské organizace Cage Warriors a jako další cíl si stanovil UFC.

Samozřejmě, zaujmout vedoucí UFC nebylo jen tak, a proto když se objevila možnost domluvit si s nimi v roce 2013 schůzku, neváhal. A vyplatilo se! Prezident UFC Dan White to s ním zkusil. V roce 2013 spolu záhy podepsali smlouvu a už nebránilo nic tomu, aby se Conor McGregor začal dostávat na ty nejvyšší příčky této soutěže.

Je až neuvěřitelné, jak se mu tam dařilo. Od jeho debutu prohrál v UFC pouze jednou. A za celou jeho kariéru (od roku 2008) je poměr jeho výher k prohrám neskutečných 21:3.

Conor McDavid – Společenské angažmá

Conor McGregor samozřejmě není jen zápasník. Jako každý normální člověk má život i mimo zápasení. A zrovna McGregor se snaží vydělaným bohatstvím i pomáhat. V roce 2009 před Vánoci totiž ve svém rodném Irsku podpořil organizaci pomáhající dětem. Věnoval jim poukaz na bezmála 600 tisíc korun, aby dětem mohli zpříjemnit Vánoce a koupit jim nějaké ty hračky.

Díky penězům se také Conor McGregor snaží starat o dobro své rodné země a svých občanů. Díky tomu se mu otevírá i nová cesta v oblasti politiky. Spousta sázkových kanceláří mu totiž přisuzují opravdu veliké šance v příštích volbách na prezidenta Irska. Volby budou probíhat v roce 2025.

Tento irský bojovník si ale díky svému ráznému přístupu k životu nevysloužil za svoji krátkou kariéru jen a pouze úspěchy a pochvaly. S jeho kariérou souvisí také spousta přešlapů a průšvihů, které mu ubírají na důvěryhodnosti třeba i ve volbách na prezidenta.

Mezi jeho průšvihy atří bezesporu třeba napadení italského DJ na večírku, kde mu zlomil nos. Mezi další jeho excesy můžeme začadit třeba i potyčku na MTV Video Music Awards, kde se popral s rapperem Machine Gun Kellym.

Jedním z největších průšvihů se stala ale den před galavečerem UFC 223, kdy napadl autobus, ve kterém se nacházel i jeho soupeř Khabib Nurmagomedov. Conor McGregor hodil na projíždějící autobus kovový vozík. Tento vozík roztříštil skla a okna a zranil spoustu zápasníků. Díky tomu se musela i spousta zápasů zrušit a na box jako takový to rozhodně nevrhá příznivé světlo. Celé se to vyhrotilo ještě v říjnu 2018 na turnaji UFC 229. Zde se Nurmagomedov vrhl přes pletivo klece na tým Conor McGregora a snažil se napadnout partnera McGregora Dillona Danise.

Bojovník z Dagestánu ale není jediný, s kým má Conor McGregor vyhrocené vztahy. Velmi podobně je na tom s Natem Diazem. Tento bojovník totiž zapříčinil Conor McGregorovu první porážku v UFC. Podruhé, když se potkali na konferenci před odvetou, začali po sobě házel lahve s vodu a poté plechovky s energetickými nápoji. McGregor byl ztrestán finanční pokutou a veřejně prospěšnými pracemi.

Nekončilo to ale jen potyčkami s bojovníky a protivníky. Jednou, když byl Conor McGregor jako divák na galavečeru konkurence UFC organizace Bellator vyskočil ze sekce pro diváky a chtěl se poprat přímo s rozhodčím v kleci.

Domníváme se, že jsme určitě nevyjmenovali všechny výtržnosti a skandály, které už má tento poměrně mladý boxer ve své kariéře za sebou. Je ale evidentní, že takových výtržností a problémů s Conor McGregorem ještě přibude a že ho to ještě přijde hodně draho. A pokud ne jeho, tak tento sport jako celek určitě. Spousta lidí má totiž box a bojovníky v něm stále a pořád za osoby, které to v hlavě nemají úplně v pořádku. A to jen utvrzuje fakt, že se Conor McGregor a i někteří další bojovníci často objevují v tisku za fyzické napadání.

Conor McGregor – Osobní život

Tento surový boxer si k tělu moc lidí nepouští. Jediné, koho si k tělu pustí, bychom mohli nazvat jeho profesní tým a rodina. Jeho tým tvoří především trenéři. Jeho rodiče Tony a Margret McGregorvi jsou jeho největší podporou již od samotných začátků. V době, když teprve začínal se svojí kariéru, potkal také krásnou ženu a teď už jeho manželku Dee Devlin, se kterou mají dokonce už tři potomky, Croia McGregor, Conor Jack McGregor Jr. a Rían McGregor.

Úspěchy a ocenění

Jak už jsme říkali, Conor McGregor je opravdu výjimečný ohledně svých sportovních výsledků. Poměr vyhraných ku prohraným zápasům totiž drží od roku 2008, kdy začínal, na opravdu dobré úrovni. Je to totiž 21 vyhraných zápasů a jen 3 prohrané.

První větší trofej získal v roce 2013. Tato trofej se jmenovala MMAInsider.net Fight of the Year. Následovaly ceny v roce 2014: Sherdog Breakthrough Fighter of the Year, World MMA Award for International Fighter of the Year, kterou v roce 2016 obhájil.

Jedna z kontroverzních cen, kterou Conor McGregor obdžel taktéž v roce 2014, byla cena VIP Style Award pro nejstylovějšího muže. Pokud jste totiž někdy viděli Conor McGregora třeba na tiskové konferenci, jeho smysl pro styl je opravdu obdivuhodný. Opravdu často kombinuje kousky, které by normální člověk považoval za nevkusné, ale on je dokáže s grácií a vypadá v nich skvěle.
V roce 2016 taktéž vyhrál Cenu ESPY pro nejlepšího bojovníka.

Pevně věříme, že pokud jste o Conor McGregorovi do této chvíle neslyšeli, tak že jste se alespoň něco přiučili.  A pokus jste o něm již slyšeli, ale jen z bulvárních článků, doufáme, že jsme vás přesvědčili, že je v něm mnohem více než jen bestie, která se umí prát.

Fotogalerie
Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC foto č.1Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC foto č.2Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC foto č.3Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC foto č.4Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC foto č.5
Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, conor mcgregor, mma, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC


Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA je organizace, která na území Česka, Slovenska a nově také Německa pravidelně již od roku 2016 pořádá MMA turnaje. Za jejím vznikem stojí Čech Ondřej Novotný a Sl...

UFC – drsná zábava na pomezí sportu a boje

UFC – drsná zábava na pomezí sportu a boje

UFC (Ultimate Fighting Championship) je americká organizace, která pravidelně již od roku 1993 pořádá turnaje, na kterých se bojuje pod pravidly MMA. Jde o vůbec nejprestižně...

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

V zaplněné Brněnské hale proběhl 17.9.2022 turnaj organizace Oktagon MMA. Turnaj byl plný zajímavých zápasů a rychlých a tvrdých soubojů bojovníků. Držitel titulu do 84kg Pat...

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý je slovenský profesionální MMA bojovník. Co nejzajímavějšího o něm víme a jaká byla jeho cesta k bojovému sportu?  Karol Ryšavý – dětství a rané mládí  Karol Ryš...

František Fodor – všestranný MMA bojovník ze Slovenska

František Fodor – všestranný MMA bojovník ze Slovenska

František Fodor je profesionálním slovenským MMA bojovníkem. Co víme o jeho životě a jaká byla cesta tohoto zápasníka, která ho zavedla až do klece?  František Fodor – cesta ...

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma je 30letý MMA zápasník a patří k nejlepším a nejoblíbenějším bojovníkům organizace. Je to typ bojovníka, kterých je na československé i světové scéně málo – vystu...

Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Zdeněk „Gameover“ Polívka je mladý, 24letý český MMA bojovník, který aktuálně zápasí pod nejznámější československou MMA organizací Oktagon MMA. Debutoval v ní 16. května 202...

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evrops...