David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

Sdílet na:  

Publikované: 04.03.2023   Kategorie článku: Kluby, MMA, MMA bojovníci, MMA organizace, Sporty David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO
Zdroj: Depositphotos, Instagram

Tentokrát se sešli zápasníci 4. 3. 2023 v Ostravě na turnaji organizace Oktagon 40. Kromě jednoho zápasu se všechny zapojili do speciální dlouhodobé pyramidy turnaje Gamechanger, kde se vybraní zápasníci nejvyšší evropských kvalit utkají vyřazovacím způsobem o neuvěřitelných 1.000.000 EURO.

David Kozma vs. Łukasz Siwiec (Welterweight)

Po prohrané obhajobě titulu poprvé nastoupil David Kozma proti němu v Gamechanger pyramidě l polský borec Łukasz Siwiec, který si nechtěl nechat ujít příležitost ukázat svůj styl.

Hned v prvním kole hlavního zápasu se zápasníci začali testovat, ale nepřeháněli to s otevřenými útoky. První pokus o takedown Siwiec nepřijal a borci bojovali dále v postoji. Na konci druhé minuty se Kozmovi povedl krásný takedown a začal pracovat na poslkém bojovníkovi na zemi. Ten je ale zdatný wrestler a nenechal se lehce zalehnout. A boj na konci kola pokračoval v postoji. Kozma poslal Siwiece ještě několikrát na zem, ale nedostal se k zalehnutí soupeře. Do konce kola se ani jeden z bojovníků nedostal k závažnější akci.

Druhé kolo Siwiec rozjel extra aktivně a pustil se do Kozmy až ho dostal na zem a v horní pozici se snažil ho dobít. Kozma se vyvlékl a snažil se získat kontrolu nad polským bojovníkem. Siwiec nepřestával tlačit a přišel o mnoho sil. Kozmovi se povedlu před koncem kola zalehnout Siwiece a pokusil se ho zpracovat, ten se ale neustále aktivně bránil. Tempo zápasu bylo šílené.

Na začátku třetího kola vypadal polsý zápasník více unaven. Kozma zvyklý na pětikolové zápasy vypadal energičtěji a převzal bojovou aktivitu. Tu završil takedownem, ale Siwiec su stále pokoušel vstát, to se mu povedlo a zkusil naopak dostat Kozmu na zem. Siwiec se dostal Kozmovi na záda a nasadil škrcení, ze kterého se Kozma za bouřlivých ovací haly dostal. Kozmovi se podařilo dát polákovi tvrdý úder, ale na velkou převahu to nevypadalo. Zápas skončil bez jasného vítěze a vše bylo jen na rozhodčích.

Vítězem ve velmi vyrovnané bitvě se stal na body David Kozma a pokračuje v pyramidě Gamechangeru.

Samuel Pirát Krištofič vs. Alex Lohoré (Welterweight)

Francouzský reprezentant trénující v anglii Alex Lohoré se utkal se se slovenským Chorvatem Samuelem Krištofičem o další pozici v Gamechangeru.

V prním kole se bojovníci pustili do přestřelky a Pirát inkasoval tvrdou ránu. Po jedné minutě se mu povedlo dostat Alexe pod sebe na zem. Tam velkou aktivitu nepředvedl. Minutu před koncem kola se bojovníci dostali do postoje. Lohoré okopával Krištofiče lowkicky. Pirát se pokusil ještě o neúspěšný highkick.

Druhé kolo začalo boxerskou přestřelkou ve které opět Pirát inkasoval. Lohoré neustále pracoval lowkicky na Pirátově přední noze. Ten vracel a trefoval i Lohorého. Borci se snažili udeřit tvrdými háky soupeřovu hlavu. Pirát dostal jednu tvrdou ránu při promáchnutí. Do konce kola trvala nezměrná pěstní bitva bez jasného vítěze.

Třetí kolo pokračovalo ostrou přestřelkou úderů a kopů. Rána od Piráta mlaskla Lohorému o obličej, ten oplatil dvěma ostrými roundkicky. Lohoré se ve třetí minutě pokusil o neúspěšný takedown. Zápasníci už byli dost utavení, nicméně Lohoré několikrát pěkně trefil. Pirát měl cut o kořene nosu a s velkou únavou schytával hromadu úderů. I přes nespornou zničenost odolával a vrátil několik tvrdých ran. Na konci kola Lohoré dostal takedownem Piráta na zem.

Ve tvrdém zápasu vyhrál na body Alex Lohoré a postoupil do čtvrtfinále Gamechangeru.

Christian "The Kelt" Jungwirth vs. José Antonio Martín "Tato Primera" Reis (Welterweight)

Španělský borec Reis získal v čase nepřítomnosti v Oktagonu, získal titul v největší pyrenejské MMA organizaci a jeho výkony šli nahoru. Německá mašina Jungwirth tři týdny po předchozím zápase, kdy byl nahulený, chce ovládnout celou pyramidu Gamechangeru.

Borci rozjeli první kolo z ostra a bez oťukávání. Pustili se do sebe tvrdými údery. Úder za úderem, ale v prvních třech minutách nic zásadního. Po celé první kolo se nepovedl žádný zásadní úder nebo kop, který by soupeře ohrozil. Nikdo neprojevil chuť o přesun na zem.

Druhé kolo rozjel Jungwirth agresivně a tlačil Primeru až do klinče. Reis byl lehce otevřený nad pravým okem. Tempo roste a borci boxovali bez přestání, kromě chvil v klinči. Celé druhé kolo drželi borci neuvěřitelné tempo. Primera vypadal unaveněji. Jako v prvním kole ale nepadl žádný zásadní úder ani kop. I přes aktivitou převyšujícího Jungwirtha zápas neukázal výraznějšího bojovníka.

Jungwirth i ve třetím kole držel neskutečné tempo a útočil na Reise. Ten mu údery vracel. Jungwirth se pokusil o takedown, ale Tato Primera se okamžitě postavil. Německý bojovník Španěla ztrestal highkickem, který sedl kam měl, ale Primera ho ustál. Svou neustálou aktivitou vypadal na vítězství německý stroj. Na konci kola se borci dostali na zem, kde Jungwirth pokračoval v tlaku.

Vítězem se stal Christian Jungwirth na body a postoupil v pyramidě Gamechangeru.

Louis Glismann vs. Andrej Kalašnik (Welterweight)

Brněnský Andrej Kalašnik, který trénuje s Jiřím Procházkou v Jet Sam Gymu dostal zápas jako náhradník a byl za tuto šanci moc rád. Dánský borec Louis Glismann je některými považován za favorita celého Tipsport Gamechangeru se skóre 16 vítězství 1 prohra.

První kolo začalo zlehka a borci se pomalu testovali. Kalašnik využívá výškovou převahu a boxu na velkou dálku. Glismann se ale přesto dostal k takedownu a začalo bitva o převahu na zemi. Dán se snažil dostat nad Kalašnika, ale ten se nedal a podařilo se mu dostat zpět do postoje. Glismann se po dlouhé snaze dostal na zemi nad Kalašnika a pokoušel se v poslední minutě o ukončení. Ale nepovedlo se.

Ve druhém kole se zápas nesl ve snaze Glismann dostat Kalašnika nas zem. Ten se srdnatě bránil. A Kalašnik se pokusil Dána chytit, ale tomu se povedlo dostat se do horní pozice nad Kalašnika, celé dvě minuty před koncem kola. Glismann se dostal do plného mountu a chvílema na záda Kalašnika. Bil svého soka, ale ten odolal až do konce kola.

Hned na začátku třetího kola skočil Glismann po takedownu, ten mu na začátku Kalašnik nedovolil. Boj pokračoval klinčem u pletiva. Na konci třetí minuty se Glismannovi povedlo dostat do plného mountu a začal pracovat na ukončení. Ground and pound i přes vydatnou obranu udělal své a do konce kola už se nic nezměnilo.

Na body zvítězil Louis Glismann a postoupil v pyramidě Gamechangeru.

Leandro Apollo Silva vs. Andreas Spartan Michailidis (Welterweight)

Mezinárodní zápas mezi Brazilcem Leandrem Silvou a Řekem Andreasem Michailidis, který je špičkou mezi řeckými bojovníky. Kdo byl dalším postupujícím v Gamechanger pyramidě?

Oba bojovníci začali první kolo opatrně s vědomím síly oponenta. Začali okopáváním a oťukáváním. Na konci druhé minuty dostal Apollo kop z otočky do tváře. Ale ustál to a pokračoval. Řecký borec sázel velmi tvrdé kopy. Silva se obezřetně držel zpátky. A začal pracovat na soupeřově noze lowkicky. Na konci kola se Silva už pouštěl do větších kombinací.

Ve druhém kole se Michailidis vrhnul do úspěšného takedownu, ale po chvíli byli bojovníci opět v postoji. Pokračovala přestřelka v postoji a další pokusy o takedowny. Vzájemné výměny tvrdých roundkicků a jedniček. Kolo plné tvrdých energických úderů a kopů, které berou bojovníkům dost sil. Na konci druhého kola se povedlo Silvovi dostat na zemi do plného mountu nad Michailidise.

Třetí kolo rozhodlo. Řek trefil na úvod pěkným highkickem Silvovu tvář a Silva po chvíli kontroval stejně. Michailidis je aktivnější, ale dostal se na zemi opět pod Apolla. Ale rychle vstávali a boj pokračoval v postoji ač se Silva snažil o takedowny. Michailidis odolal a na zemi zůstal na Apollem. V poslední minutě se borci pustili do pěstního souboje a na konci kola se Apollo takedownem pokusil a převah, ale Řek ho svázal. Zápas nevypadal na jasného vítěze, ale Řek měl více úspěšných zásahů.

Zápas skončil vítězstvím na body pro Andrease Michailidise a postoupil v pyramidě Gamechangeru.

Jan Široký vs. Jaroslav Pokorný (Lightweight)

Jediný zápas turnaje mimo Gamechanger. Zápas mezi ostravským vojákem Janem Širokým a policistou Jaroslavem Pokorným.

První kolo začli oba borci s respektem a nehnali se do bezhlavých akcí. Zápas se dostal ve druhé minutě na zem, ale rychle se vrátil do postoje. Pokorný nepolevil a opět strhl Širokého na zem, ale dlouho tam nevydržel. Borci se zlehka oťukávali a Pokorný zkusil další takedown. Ten se mu povedl a následně uštědřil Širokému desítky úderů a koleno na hlavu. Nicméně Široký přežil do konce kola na nohou.

Ve druhém kole vypadal Široký unaveně a otekle. Pokorný ho hned na začátku pěkně trefil až Široký poklekl. Kolo vypadá plně v režii Pokorného, další takedown a přesné údery. V půlce druhého kola Pokorný opět tvrdě trefil a Široký šel k zemi, kde do něj Pokorný stále bušil než byl zápas rozhodčím ukončen.

Vítězem se stal ve druhém kole na TKO Jaroslav Pokorný.

Máté Kertész vs. Marcel Grabinski (Welterweight)

Maďarský bojovník Máté Kertész dostal do zápasu pyramidy Gamechanger náhradníka Němce Marcela Grabinskiho, který ale nebyl jen procházka růžovou zahradou. Grabinski má lepší skóre než Kertész.

Kertész rozjel rvní kolo ve svižném útoku, ale Grabinskému se podařilo trefit pěkné koleno a následne další. Kertész sice boj ustál, ale přibrzdil a přešel do svých standartních pokusů o takedowny. Grabinski se ale dobře jeho pokusům bránil. A dokázal kontrovat pěkným zvedákem. A následně uštědřil maďarskému borci KO úder po kterém byl zápas rozhodnut.

Vítězem a postupujícím v pyramidě se po rychlém KO stal v 1.kole Marcel Grabinski.

Bojan Veličković vs. Ion Surdu (Welterweight)

Další zápas pyramidy Gamechanger, tentokrát srbsko (Veličković) rumunská (Surdu) bitva.

Borci se začali z ostra oťukávat a okopávat. Veličković se pokusil o neúspěšný takedown. Surdu předvedl energický rozjezd. Veličković při vzájemném úderu neskutečně trefil Surdua do brady a po jeho pádu na zem nasadil škrcení a Rumun po chvíli odklepal.

Po necelých 2 minutách zvítězil KO Bojan Veličković a postoupil v pyramidě Gamechangeru.

Radovan Úškrt vs. Melvin Van Suijdam (Welterweight)

První vyřazovací zápas Gamechanger pyramidy.

Radovan Úškrt se dostal do zápasu místo zraněného němce Christiana Eckerlina a tím získal šanci zúčastnit se souboje o 1.000.000 euro. Holanďan Melvin Van Suijdam je držitel dvou tiutlů Nizozemských organizací MMA v Welterweight a je holandskou jedničkou.

Van Suijdam dostal Ůškrta na konci první minuty na zem, ale tomu se podařilo vstát. Zápas pokračoval klinčem u klece. Úšktovi se podařilo holandského bojovníka pěkně trefit a ten po chvíli kontroval takedownem. Ale následoval zase návrat do postoje. Do konce prvního kola se již nic podstatného nestalo.

Druhé kolo po pár úderech začalo na zemi, kdy Van Suijdam kontroloval půl minuty horní pozici. Úškrt se, ale po nepodařeném útoku na nohu dokázal postavit. Borci se začli oťukávat ve středu ringu. Van Suijdam vyšvihl přesný highkick a tvrdě trefil hlavu Úškrta, následně ho několika koleny na hlavu odstavil o d aktivity. Úškrt sice dále bojuje, ale naprosto pasivně. Van Suijdam ho poslal na zem a z horní pozice se pokoušel nasadit ground and pound.

Ve třetím kola se borci jen pomalu dostávali do rytmu. Van Suijdam poslal Úškrta lehce na zem a začal na něm pracovat. Pokusil se nasadit ant triangl, ale bez úspěchu. Nicméně se držel stále na Úškrtovi ve full mountu až do konce kola.

Vítezství na body a postup v pyramidě Gamechangeru získal holandsý borec Van Suijdam.

Matúš Juráček vs. Ioannis Palaiologos (Welterweight)

Vítěz tohoto zápasu měl šanci stát účastníkem Tipsport Gamechangeru, respektive náhradníkem pokud by někdo byl zraněn.

Zápas začal lehkým vzájemným oťukáváním. Na konci druhé minuty se borci dostali na zem. Juráček se snažil kontrolovat horní pozici. Řecký borec je, ale velmi zdatný wrestler a ze spodní pozice se snažil Juráčka ohrozit. Juráček byl ač v horní pozici vcelku pasivní. Ioannis se dostal z dolní pozice a konec kola skončil na pár sekund v postoji.

Druhé kolo začalo highkickem na hlavu Juráčka. V první minutě kola zasáhl nechtěně Juráček protivníka prsty do oka a zápas se na chvíli zastavil. V postoji byl Juráček aktivnější a dominantnější. Palaiologos se pokusil o takedown, ale ten mu nevyšel. Naopak se takedown povedl Juráčkovi a následně kontroloval soupeře z horní pozice, ale řecký wrestler svou převahou na zemi donutil Juráčka k návratu do postoje.

Ve třetím kole se aktivity ujal v postoji Juráček. Na konci druhé minuty se borci dostali na zem a Juráček opět začal v horní pozici. Juráček se držel na horní pozici, ale nic speciálního nepředvedl.

Zápas skončil vítězstvím na body Matúše Juráčka.

Autor: Tomáš Rohlena
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: alex lohoré, christian jungwirth, david kozma, gamechanger, leandro silva, marcel grabinski, mathé kertész, mma, oktagon, oktagon 40, oktagon mma, samuel kristofič

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO


Fotbalisté Manchesteru United slaví první trofej po dlouhých šesti letech. Vyhráli Ligový pohár

Fotbalisté Manchesteru United slaví první trofej po dlouhých šesti letech. Vyhráli Ligový pohár

Manchester United porazil Newcastle United ve finále Ligového poháru 2:0 a může slavit! Záložník rudých ďáblů Bruno Fernandes po vítězství říká, že „chceme více a potřebujeme...

Ondřej Synek – nejlepší český skifař poslední doby a nástupce legendárního Václava Chalupy

Ondřej Synek – nejlepší český skifař poslední doby a nástupce legendárního Václava Chalupy

Ondřej Synek je bývalý český reprezentant ve veslování a jeden z nejlepších skifařů poslední dekády. Během této doby získal téměř dvě desítky medailí z velkých světových akcí...

Jak si v letošním ročníku NHL povedou Calgary Flames?

Jak si v letošním ročníku NHL povedou Calgary Flames?

V kádru doslova a do písmene nezůstal kámen na kameni, oblíbenci fanoušků zamířili úplně jinam, přišli noví hráči, ale ambice jsou pořád stejné. Klub, jehož barvami jsou červ...

Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán

Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán

Lautaro Martínez (celým jménem Lautaro Javier Martínez) je argentinský fotbalový útočník momentálně hájící barvy italského velkoklubu Interu Milán. Je považován za jeden z ne...

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evrops...

Linda Nosková začíná nahánět strach slavnějším soupeřkám na okruhu WTA. Její hra má vynikající parametry

Linda Nosková začíná nahánět strach slavnějším soupeřkám na okruhu WTA. Její hra má vynikající parametry

Jméno, které určitě každý z nás už zaslechl v televizi nebo o ní četl v novinách, Linda Nosková. Mladá, velice talentovaná a ambiciózní tenistka, která si svými výkony podmaň...

Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví

Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví

Úspěšný zápasník MMA, hvězda Oktagonu, ale také člen Sokola a bývalý kulturista. To je Karel Karlos Vémola. Jeden z nejúspěšnějších českých MMA bojovníků, kterého pod přezdív...

5 nejproduktivnějších útočníků v historii NHL

5 nejproduktivnějších útočníků v historii NHL

Hokejový útočníci jsou hlavními hvězdami svých klubů a jsou to především oni, kteří sbírají jeden kanadský bod za druhým. Prosadit se mezi nejlepšími útočníky na světě je pěk...

Rozpočty na platy hráčů v top zahraničních fotbalových klubech

Rozpočty na platy hráčů v top zahraničních fotbalových klubech

Dostala se k nám informace, na kolik jsou vlastně dimenzované rozpočty na mzdy nejlepších zahraničních klubů. Klub se největším rozpočtem najdeme podle očekávání v Paříži, a ...