Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Sdílet na:  

Publikované: 15.10.2022   Kategorie článku: MMA, MMA organizace Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Oktagon 36 se uskutečnil 15.10.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu.

Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira (Catchweight 82kg)

Očekávaný odvetný zápas na pět kol, po předchozím zneplatněném vítězství Oliveiry. Christian Eckerlin německá hvězda moderního mma se pobila s brazilským borcem Denilsonem Neves de Oliveirou. Napjatý zápas začal v prvním kole boxem a následným několikanásobným pokusem o takedown ze strany Eckerlina povzbuzovaným celou halou. Oliveira obratně vždy rychle vstal a nenechal se dostat pod kontrolu. Následovala boxerský souboj uprostřed ringu. Do konce prvního kola se již nic zajímavého nestalo. Druhé kole pokračoval svižným kontrolovaným soubojem v postoji do pokusu Eckerlina o takedown, který se mu povedlo dotáhnout a začal kontrolovat Oliveiru na zemi. Oliveira, ale vstal jakoby ani neměl Eckerlina na sobě. Eckerlinův tlak, ale nepřestávala dokázal se dostat Oliveriovi do zad a kontroloval situaci až do konce druhého kola. Třetí kolo se opět začalo Eckerlinovým takedownem a kontrolou Oliveiry klečícím u pletiva. Pokus o škrcení nevyšel ani přes apluas celé haly. Souboj se přesunul do středu ringu do postoje, kde Eckerlin inkasoval silný úder. Čtvrté kolo bylo ve stylu tvrdých úderů, které většinou inkasoval Eckerlin. Pokus o další Eckerlinův takedown nevyšel a vypadá dost vyčerpaně. Pauza po úderu do Eckerlinových slabin. Borci jsou značně unavení, ale Oliveira vypadá energičtěji. Ale nečekaným takedownem dostall Oliveria Eckerlin pod sebe a dokázal situaci kontrolovat. Nasadil škrcení a s vypětím všech sil se mu podařilo donutit Oliveiru vzdát. Vítězem se ve čtvrtém kole stal Christian Eckerlin.

Jeremy Kimball vs. Hatef Moeil (Heavyweight)

Oba borci nastupovali se 115 kg váhy. Američan Jeremy Kimball a za německo íránec Hatef Moeil. The grizzly vs. The Boss. V těchto váhách se dal očekávat KO zápas. V prvním kole se velmi rychle boj přesunul k pletivu do klinče. Moeil se snažil Kimballa dostat na zem. Až dostal Kimball ránu do slabin a zápas byl na chvíli přerušen. Zápas byl přesunut do středu oktagonu a borci se okopávali calfkicky do holení. První kolo skončilo bez jasného vítěze. Ve druhém kole se podařilo Moeilovi dostat Kimballa pod sebe na zem. I přes pěkný upkick začal Moeil Kimballa být lokty a pěstmi na zemi až rozhodčí zápas ukončil. Kimball měl velký cut na čele z kterého mu tekla krev. Vítězem zápasu Hatef Moeil TKO.

Stephan Pütz vs. Miloš Petrášek (Light Heavyweight)

Miloš Meloun Petrášek nastoupil po 15 měsících od vítězného zápasu proti místnímu oblíbenci a legendě německého mma Stephan T-800 Pützovi. První kolo začalo okopáváním Pützových holení a jeho neúspěšným pokusem o takedown, ze kterého se Petrášek lehce vysmekl. Následně se bitva přenesla k pletivu, kde se Pütz snažil o shození Petráška, ale pro neaktivitu je rozhodčí poslal do středu ringu. Souboj se do konce prvního kola o pletiva už nepohnul. Druhé kolo přineslo další pokusy o takedown ze strany Pütze, který dostal od Petráška několik loktů do hlavy, ale borci stále stojí u pletiva. V druhé půlce druhého kola se podařilo Pützovi dostat Petráška pod sebe na zem a pracoval na jeho roztrženém obočí. Petrášek je na zemi pod obrovským tlakem, ale vydržel do konce kola. Třetí kolo začalo takedownem a Petrášek byl v obrané pozic pod Pützem, který situaci kontroloval a pracoval na cestě k vítězství. Před koncem kola přešel Pütz do plného mountu a krátkým lokty mlátil Petráška. Tomu se podařilo situaci otočit a ještě před koncem zápasu na zemi zasáhl Pütze tvrdými lokty do nosu. Bohužel i přes snahu na konci kola byl výsledek zápasu celkovou kontrolou jednoznačný. Vítězem se stal Stephan Pütz na body.

Bojan Veličković vs. Leandro Silva (Welterweight)

Srbský bojovník Bojan Veličkovič veterán UFC nastoupil proti brazilskému bijci Leandro Apollo Silvovi. První kolo se rozproudilo v postoji s kombinací úderů a kopů. Borci si drželi taktický odstup od soupeře. Celé první kolo proběhlo beze změny. Na konci prvního kola se Silva pokusil Veličkoviče shodit. Do druhého kola nastoupili borci, kteří bojují s obráceným gardem , ve svižnějším tempu. Boxerské výměny vyšli ve prospěch Silvi, kterému se podařilo Veličkoviče srazit k zemi a přejít do horního mountu nad soupeřem na zemi. Veličkovičovi se podařilo postavit a ještě předtím ze země kopnul několikrát Silvu do obličeje. Situace se obrátila a Veličkovič byl chvíli nad Silvou na zemi, než se mu podařilo postavit. Rozuzlením zápasu mělo být třetí kolo. Ve druhé minutě třetího kola byla pauza po zasažení Silvových slabin. Veličkovičovi se podařilo Silvu shodit na zem. Následně nastal obrat a Silva byl nad Veličkovičem. Silvovi se podařilo z postoje dostat soupeře na zem a snažil se o kontrolu, leč Veličkovič soupeře přehodil a situace se otočila. Zápas skončil výsledkem na body. Vítězem na body se stal Leandro Silva.

Samuel Krištofič vs. Zdeněk Polívka (Middleweight)

Zdeněk Polívka bojovník a aktuální přítel Lucie Vondráčkové (která ho prý podporovala z hlediště) se utkal se Samuelem Pirátem Krištofičem. Polívka si zápas s Krištofičem vyžádal. První kolo se rozjelo boxerskou přestřelkou, Polívkovi se na chvilku podařilo Piráta rozhodit. Boxerské přestřelky střídali klinče u pletiva. Skoro celé první kolo se borci vysilovali klinči u pletiva. Druhé kolo se rozjelo boerskou stečí, ale po chvíli se zápasníci opět dostali v klinči k pletivu. Po úderu do slabin Krištofiče byl zápas přerušen. Zápas se opět přesunul v postoji k pletivu. Následovala pěstní přestřelka a zase klinče u pletiva. Zápas trošku ztratil rytmus. Zápas vypadal vyrovnaně i po konci druhého kola. Třetí kolo mohlo být rozhodující. Polívkovi se podařilo knockdownem dostat Krištofiče na zem. Dále ho tlačil u pletiva a snažil se. Krištofič trefil Polívku do slabin a zápis byl přerušen. Po pauze se rozjela boxerská výměna, zakončená opět klinčem na pletivu. Vítězem zápasu se stal Samuel Krištofič na body.

Máté Kertész vs. Christian Jungwirth (Welterweight)

Maďarský borec Máté Kertész se utkal v opakovaném zápase s Christinem Jungwirthem z německa. Minulý společný zápas vyhrál Kertész. První kolo začlo okamžitě snahou Kertésze dostat Jungwirtha na zem. Ve třetí minutě se bojovníci utkali v postoji a tvrdými kopy a údery pracovali na svém soupeři. Na konci prvního kola utržil Jungwirth eyepoke (píchnutí prstem do oka) a zápas se na několik minut přerušil. Konec prvního kola zakončila prudká boxerská přestřelka obou borců. Druhé kolo začlo tvrdou přestřelkou rukou a nohou. Kertész se marně snažil o takedown a ztrácel mnoho sil. Jungwirth vypadal stále plný sil, ale Kertészovi se podařilo uštědřit mu knockdown a dále něm pracoval. Do třetího kola nastoupili bojovníci energicky. Jungwirthovi se dařilo dominovat, Kertész vypadal unaveněji a schytával spršku úderů. Úchvatnou odvetu plno neustávajícího souboje vyhrál jeden z borců na body. Vítězem se stal Máté Kertész na body. Z výsledkem rozhodčích nebylo publikum a diváci příliš spokojeni.

John Hathaway vs. André Dedé Ricardo (Welterweight)

Angličan John Hathaway se po osmi letech a prodělané těžké nemoci vrací do oktagonu proti brazilskému borci André Dedé Ricardo. Zápas se v první minutě dostal na zem. Hathaway pracoval z horní pozice na Ricardovi a celé první kolo ho nenechal vydechnout. Druhé kolo začalo obdobně a během 20 sekund už borci skočili opět na zemi a Hathaway nalepený na Ricardovi neustále pracoval. Ricardo se nedostal k žádné akci během celého druhého kola. Na konci druhého kola Hathaway mlátil ležícího a bránícího Ricarda. Třetí kolo začalo soubojem v postoji, ale v polovině druhé minuty už Hathaway opět Ricardo sloužil na zem a pracoval ve snaze zvítězit. Vítěztví si dominantně připsal John Hathaway na body.

Alexander Poppeck vs. Nermin Hajdarpašić (Catchweight 99kg)

První kolo dvou borců s KO úderem začalo v rychlém rytmu plném kopů. Ve druhé minutě dostal Poppeck Hajdarpašiče na zem a tvrdými údery ze zad rozbil soupeře ground and pound. Vítězem se stal během tří minut němec Alexander Poppeck.

Václav Mikulášek vs. Hojat Khajevand (Middleweight)

Václav Mikulášek nastupoval po svém prohraném zápase do zápasu s německým borcem s iránskými kořeny Hojatem Khajevandem, který je specialista na zápas a v zápase trénuje ve svém gymu i borce typu jako Stephan Pütz. Hned na začátku prvního kola, po Mikuláškově pokusu o kop, se dostal Khajevand na zemi na záda Mikuláška. Po krátké chvíli postoje se borci dostali opět na zem. Khajevand byl neustále dominantnější, nicméně Mikuláškovi se podařilo postavit a zasypal soupeře údery. Druhé kolo začalo přestřelkou v postoji, než Khajevand opět hodil Mikuláška na zem a tam něm pracoval. Po prapodivném klepání neklepání byl zápas ukončen. Khajevand zvítězil se škrcením Real Naked Choke.

Marek Bartl vs. Ebrahim Hosseinpour (Lightweight)

Marek Bartl po dvou prohrách v řadě nastoupil proti německého zápasníkovi Ebrahim Hosseinpourovi. Hned v první minutě zápasu po zakopnutí Bartla skončili borci na zemi Hosseinpour byl v horní pozici, ale Bartl se mu pokusil nasadit páku. Hosseinpour se neustále držel v horní pozici. V poslední minutě prvního kola se borci dostali do postoje, ale jen na chvilku a konec kola zase skončil v horní pozicí Hosseinpoura na zemi. Druhé kola začal Bartl dobře a dostal se na zemi na záda Hosseinpoura. Nicméně šanci nevyužil. Zápas byl plný chyb borců. Na zemi se střídali v horní pozici bez jasné dominance jednoho z nich. Bartl inkasoval mnohem víc signifikantních úderů. Bartl předvedl výkon plný chyb i v druhém kole. Třetí kolo začalo kopy, po krátké chvíli Bartl dostal prstem do oka, tak se zápas na chvíli zastavil. Hosseinpour byl dominantnější a dařilo se mu Bartla dostávat na zemi pod sebe. Zápas vyhrál Ebrahim Hosseinpour i díky své převaze a chybám Bartla.

Katharina Dalisda vs. Mallory Martin (Strawweight)

Americká veteránka UFC Mallory Martin se utkala v kategorii do 52kg s němkou Katharinou Dalisda. V prvním kole bojovnice zlehka oťukávaly. Ve druhé minutě poslala knockdown úderem Dalisda američanku Martin k zemi. Ta se hned sebrala a zápas pokračoval v postoji. Na konci prvního kola šla po úderu Martin opět k zemi a Dalisda se na zemi ujala horní pozice. Druhé kolo začalo opět výměnou v úderů v postoji. Celé druhé kolo pokračovalo lehkou přestřelkou v postoji bez větší převahy jedné či druhé bojovnice. Třetí kolo nepřineslo žádnou větší změnu, Dalisda trefuje zadní protiúdery. Martin se bezcílně pokusila o několik takedownů. Na body zápas vyhrála Katharina Dalisda.

Jakub Bahník vs. Jaime Cordero (Welterweight) Free Prelims

V prvním kole měl Jakub Bahník pěkný knockdown úder, který Cordero ustál. Celé první kolo se neslo v aktivním duchu a oba borci se nešetřili tvrdými údery, koleny a kopy. Druhé kolo začalo výměnou úderů a po jednom kopu Bahník klesl na kolena. Cordero mu v rozporu s předpisy v tu chvíli kopl nártem do obličeje. Zápas byl ukončen pro porušení pravidel. Cordero byl diskvalifikován. Vítězem se stal Jakub Bahník.

Zdroj fotografie: Oktagon.tv

Autor: Tomáš Rohlena
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: mma, oktagon, oktagon 36, oktagon mma

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů


UFC – drsná zábava na pomezí sportu a boje

UFC – drsná zábava na pomezí sportu a boje

UFC (Ultimate Fighting Championship) je americká organizace, která pravidelně již od roku 1993 pořádá turnaje, na kterých se bojuje pod pravidly MMA. Jde o vůbec nejprestižně...

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Karlos Vémola je v nemocnici s nespecifikovaným zánětem v těle. Zápas roku, který se měl konat 30. prosince v rámci galavečera organizace Oktagon MMA v O2 areně, byl odložen....

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý je slovenský profesionální MMA bojovník. Co nejzajímavějšího o něm víme a jaká byla jeho cesta k bojovému sportu?  Karol Ryšavý – dětství a rané mládí  Karol Ryš...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...

Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Zdeněk „Gameover“ Polívka je mladý, 24letý český MMA bojovník, který aktuálně zápasí pod nejznámější československou MMA organizací Oktagon MMA. Debutoval v ní 16. května 202...

Francis Ngannou – kamerunský bojovník a šampion organizace UFC

Francis Ngannou – kamerunský bojovník a šampion organizace UFC

Francis Ngannou je 36letý bojovník MMA a šampion těžké váhy UFC pocházející z Kamerunu. Proslavil se neskutečnou sílou svých úderů, kterými je schopen ukončit protivníka do p...

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma je 30letý MMA zápasník a patří k nejlepším a nejoblíbenějším bojovníkům organizace. Je to typ bojovníka, kterých je na československé i světové scéně málo – vystu...

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA je organizace, která na území Česka, Slovenska a nově také Německa pravidelně již od roku 2016 pořádá MMA turnaje. Za jejím vznikem stojí Čech Ondřej Novotný a Sl...

Tereza Bledá i Lucie Pudilová jsou české hvězdy MMA, které již měly čest utkat se proti sobě. Překvapivě vyhrála ta mladší, bez pochyb jsou ale úspěšné obě dvě

Tereza Bledá i Lucie Pudilová jsou české hvězdy MMA, které již měly čest utkat se proti sobě. Překvapivě vyhrála ta mladší, bez pochyb jsou ale úspěšné obě dvě

Kontaktní bojový sport MMA v České republice již několik let nabírá na popularitě. Své zastoupení zde mají jak muži, tak také ženy. Mezi ty nejvýraznější Česky bez diskuzí pa...