Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví

Sdílet na:  

Publikované: 06.10.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Úspěšný zápasník MMA, hvězda Oktagonu, ale také člen Sokola a bývalý kulturista. To je Karel Karlos Vémola. Jeden z nejúspěšnějších českých MMA bojovníků, kterého pod přezdívkou Terminátor znají nejenom muži, ale díky světu šoubyznysu také spousta žen.

Karlos Vémola – kulturistika i MMA

Karlos Vémola narodil se v roce 1985 v Olomouci. Mezi jeho koníčky v té době nepatřila pouze zvířata, ale cestu si našel i k řecko-římským zápasům a kulturistice. Právě kulturistika, které se věnoval především ve Velké Británii, jej přivedla ke slavným smíšeným bojovým uměním MMA.

V mládí se Karlos Vémola účastnil mistrovství Velké Británie v kulturistice, protože měl ale spory s pořadateli, rozhodl se profesionální kariéru kulturisty ukončit. Jeho MMA kariéra začala poté, co dokázal z nočních klubů coby vyhazovač bez problémů vyprovodit i profesionální zápasníky.

Karlos Vémola – české prvenství v UFC

Karlos Terminátor Vémola za svou dlouholetou kariéru získal několik titulů ve střední i polotěžké váze. A to nejen v České republice, ale také ve světě. Díky své houževnatosti vybojoval v České republice prvenství, které už mu nikdo nikdy neodpáře. Roky dřiny a také pobyt v Anglii přinesly své ovoce. V roce 2010 se stal Karlos Vémola prvním Čechem v historii, který se probojoval do velmi prestižní organizace Ultimate Fighting Championship (UFC).

Jeho vůbec první zápas na UFC 116 v Las Vegas byl sice vyrovnaný, nicméně tento boj Karlos Vémola s Američanem Jonem Madsenem na body prohrál. Hned další zápas, který se ale konal o kategorii níž, dokázal proti Sethu Petruzellimu vyhrát v prvním kole TKO. Protože se mu však dále příliš nedařilo a připsal si prohry například s Francisem Carmontovem či nováčkem Ronnym Markesovem, jeho další působení v UFC vzalo rychlý spád.

Kvůli nepříznivému průběhu jeho výsledků, kdy si z šesti zápasů připsal pouze dvě výhry, v roce 2013 jeho působení v UFC skončilo. I přesto se ale Karlos Vémola nevzdával.

Karlos Vémola – několik titulů i samozvaný král

Jak jsme již zmiňovali, právem přezdívaný Terminátor se může pyšnit hned několika tituly, které dokázal vybojovat v různých organizacích. Vůbec nejčerstvějším je titul polotěžké váhy z července roku 2022. Tehdy se stal mistrem Oktagonu poté, co mu po necelých čtyřech minutách vzdal nebezpečný Srb Aleksandar Ilič.

Při získávání tohoto titulu Karlos Vémola sám sebe považoval za jasného favorita. Nejinak hovořily také dosavadní výsledky obou fighterů. Před samotným zápasem se tak fanouškům Karlos představil poněkud netradičně. Do haly dorazil na trůnu a s korunou na hlavě. Samozvaný král dokázal vyhrát a získat titul polotěžké váhy. 

Karlos Vémola – nejlepší knockout večera

Pokud půjdeme o pár let zpátky, dostaneme se do roku 2010 a dalšímu Karlosovu zápasu v UFC, kdy si smlsl na zkušeném bojovníkovi Sethu Petruzellim. Za tento výkon díky akci UFC 122 vybojoval Karlos Vémola nejlepší knockout večera a také bonus 60 tisíc dolarů.

Vémola a Ultimate Challenge MMA

Ani slavná Ultimate Challenge MMA nezavřela před bojovníkem Vémolou dveře. Dokonce je jedním z mála fighterů, který dokázal získat v jedné organizaci titul ve střední i polotěžké váze. Při vyjmenovávání jeho úspěchů ovšem nesmíme zapomenout ani na CFC titul v těžké váze nebo na světový titul asociace WASO do 96 kg.

Vémola a Oktagon

V roce 2019 se Karlos Vémola rozhodl přejít pod organizaci Oktagon. Právem se stal jedním z fighterů, který organizaci dodává na popularitě a svádí velmi zajímavé a senzacechtivé zápasy.

Jeho působení v Oktagonu je ale poměrně vyrovnané. První ze zápasů nad Polákem Pawelem Brandysem dokázal na Oktagonu 11 s přehledem Karlos Vémola vyhrál. Na Oktagonu 13 vydřel výhru nad Brazilcem Henriquem da Silvou.

Poté ale přišel zatím poslední, pro Terminátora velmi smolný zápas, kterému se přezdívá „československý zápas století“. Tento zápas trval pouze 127 sekund. Po dvou minutách a několika vteřinách Karlos Vémola podlehl na první KO své kariéry Slovákovi Attilovi Véghovi.

V rámci Oktagonu se Karlos Vémola nyní připravuje na svůj další velký zápas proti ostřílenému bojovníkovi, šampionovi střední váhy Patriku Kinclovi. Zápas je opět mediálně velmi sledovaný a ani jeden z fighterů se netají tím, že je pro něj velmi osobní.

Karlos Vémola – trénování v Česku i zahraničí

Momentálně pod Oktagonem MMA bojující Terminátor se na své výkony připravuje s trenéry, jakými jsou například André Reinders nebo Dominik Luks. Trénování se věnuje především v klubech Reinders Gym nebo třeba ve Spejbl Gymu. Intenzivní přípravy pak probíhají na kempech v polském Ankos Gymu.

Karlos Vémola – odvrácená strana Karlosových úspěchů

Život Karlose by se mohl zdát jako dokonalý. Manželka Lela Ceterová, obrovský dům na okraji Prahy a celkem čtyři děti a nespočet úspěchů a titulů. Vše ale není tak zalité sluncem, jak se na první pohled zdá. Karlos Vémola má sice ve své sbírce několik velmi drahých aut a doma chová třeba krokodýla, ani jemu se ale nevyhýbají problémy. Lela Ceterová a Karlos Vémola často svými skandály zásobují bulvár.

Nepříliš příjemný zážitek čekal na Karlose ve chvíli, kdy jeho příjmy od sponzorů nebyly zdaněny. Kvůli tomu Karlos Vémola strávil půl roku za mřížemi. Jak ale sám říká, všechno zlé je pro něco dobré. A tak v těchto časech držel dietu a věnoval se trénování.

Karlos Vémola – zranění

Terminátorovi se také nevyhýbají zranění. Po zlomenině ruky přemýšlel o konci kariéry, aby se poté mohl vrátit a ukázat všem, že i přes zdravotní omezení, se dá dosáhnout svého cíle. Zatím jej nezastavila ani operace ramene či lokte.

Karlos Vémola – úspěch a show

Karlos Terminátor Vémola bude již navždy spojen se smíšeným bojovým uměním MMA. Svou popularitu si ale během své pomalu ale jistě končící kariéry získal také díky mediální bezprostřednosti a otevřenosti. S radostí vyzývá své protivníky a nebojí se k tomu použít sociální sítě či média. Určitě se tak máme u Karlose ještě na co těšit.

zdroj titulní fotografie instagram.com

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, karlos vémola, lela ceterová, mma, oktagon, oktagon 35, oktagon mma, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví


Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola a Patrik Kincl se v kleci poperou už příští víkend 20. května během galavečera organizace Oktagon. Půjde o odvetu pět let starého zápasu, který pro sebe vybojov...

UFC 303: Alex Pereira vs. Jiří Procházka 2 jako nové hlavní utkání po zranění Conora McGregora

UFC 303: Alex Pereira vs. Jiří Procházka 2 jako nové hlavní utkání po zranění Conora McGregora

Odveta o titul v polotěžké váze se uskuteční během Mezinárodního týdne bojových sportů Po čtvrteční zprávě, že Conor McGregor byl nucen odstoupit z hlavního utkání UFC 303 kv...

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evrops...

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

Tentokrát se sešli zápasníci 4. 3. 2023 v Ostravě na turnaji organizace Oktagon 40. Kromě jednoho zápasu se všechny zapojili do speciální dlouhodobé pyramidy turnaje Gamechan...

A je to tady! Nejlepší bojovníci MMA se sejdou v Ostravě, aby bojovali o milion eur

A je to tady! Nejlepší bojovníci MMA se sejdou v Ostravě, aby bojovali o milion eur

Unikátní projekt česko-slovenské organizace MMA Oktagon spojí elitní zápasníky welterové váhy z celé Evropy. Borci si rozdělí milion eur, přičemž vítěz bere 300 000 eur (7 mi...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...

Francis Ngannou – kamerunský bojovník a šampion organizace UFC

Francis Ngannou – kamerunský bojovník a šampion organizace UFC

Francis Ngannou je 36letý bojovník MMA a šampion těžké váhy UFC pocházející z Kamerunu. Proslavil se neskutečnou sílou svých úderů, kterými je schopen ukončit protivníka do p...

Karlos Vémola Triumfoval nad Attilou Véghem: Odveta, která otřásla Prahou

Karlos Vémola Triumfoval nad Attilou Véghem: Odveta, která otřásla Prahou

V sobotu večer, na turnaji Oktagon 58, se odehrál dlouho očekávaný zápas mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Karlos Vémola, známý jako Terminátor, dostal příležitost poms...