Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví

Sdílet na:  

Publikované: 06.10.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví
Zdroj: Depositphotos, Instagram

Úspěšný zápasník MMA, hvězda Oktagonu, ale také člen Sokola a bývalý kulturista. To je Karel Karlos Vémola. Jeden z nejúspěšnějších českých MMA bojovníků, kterého pod přezdívkou Terminátor znají nejenom muži, ale díky světu šoubyznysu také spousta žen.

Karlos Vémola – kulturistika i MMA

Karlos Vémola narodil se v roce 1985 v Olomouci. Mezi jeho koníčky v té době nepatřila pouze zvířata, ale cestu si našel i k řecko-římským zápasům a kulturistice. Právě kulturistika, které se věnoval především ve Velké Británii, jej přivedla ke slavným smíšeným bojovým uměním MMA.

V mládí se Karlos Vémola účastnil mistrovství Velké Británie v kulturistice, protože měl ale spory s pořadateli, rozhodl se profesionální kariéru kulturisty ukončit. Jeho MMA kariéra začala poté, co dokázal z nočních klubů coby vyhazovač bez problémů vyprovodit i profesionální zápasníky.

Karlos Vémola – české prvenství v UFC

Karlos Terminátor Vémola za svou dlouholetou kariéru získal několik titulů ve střední i polotěžké váze. A to nejen v České republice, ale také ve světě. Díky své houževnatosti vybojoval v České republice prvenství, které už mu nikdo nikdy neodpáře. Roky dřiny a také pobyt v Anglii přinesly své ovoce. V roce 2010 se stal Karlos Vémola prvním Čechem v historii, který se probojoval do velmi prestižní organizace Ultimate Fighting Championship (UFC).

Jeho vůbec první zápas na UFC 116 v Las Vegas byl sice vyrovnaný, nicméně tento boj Karlos Vémola s Američanem Jonem Madsenem na body prohrál. Hned další zápas, který se ale konal o kategorii níž, dokázal proti Sethu Petruzellimu vyhrát v prvním kole TKO. Protože se mu však dále příliš nedařilo a připsal si prohry například s Francisem Carmontovem či nováčkem Ronnym Markesovem, jeho další působení v UFC vzalo rychlý spád.

Kvůli nepříznivému průběhu jeho výsledků, kdy si z šesti zápasů připsal pouze dvě výhry, v roce 2013 jeho působení v UFC skončilo. I přesto se ale Karlos Vémola nevzdával.

Karlos Vémola – několik titulů i samozvaný král

Jak jsme již zmiňovali, právem přezdívaný Terminátor se může pyšnit hned několika tituly, které dokázal vybojovat v různých organizacích. Vůbec nejčerstvějším je titul polotěžké váhy z července roku 2022. Tehdy se stal mistrem Oktagonu poté, co mu po necelých čtyřech minutách vzdal nebezpečný Srb Aleksandar Ilič.

Při získávání tohoto titulu Karlos Vémola sám sebe považoval za jasného favorita. Nejinak hovořily také dosavadní výsledky obou fighterů. Před samotným zápasem se tak fanouškům Karlos představil poněkud netradičně. Do haly dorazil na trůnu a s korunou na hlavě. Samozvaný král dokázal vyhrát a získat titul polotěžké váhy. 

Karlos Vémola – nejlepší knockout večera

Pokud půjdeme o pár let zpátky, dostaneme se do roku 2010 a dalšímu Karlosovu zápasu v UFC, kdy si smlsl na zkušeném bojovníkovi Sethu Petruzellim. Za tento výkon díky akci UFC 122 vybojoval Karlos Vémola nejlepší knockout večera a také bonus 60 tisíc dolarů.

Vémola a Ultimate Challenge MMA

Ani slavná Ultimate Challenge MMA nezavřela před bojovníkem Vémolou dveře. Dokonce je jedním z mála fighterů, který dokázal získat v jedné organizaci titul ve střední i polotěžké váze. Při vyjmenovávání jeho úspěchů ovšem nesmíme zapomenout ani na CFC titul v těžké váze nebo na světový titul asociace WASO do 96 kg.

Vémola a Oktagon

V roce 2019 se Karlos Vémola rozhodl přejít pod organizaci Oktagon. Právem se stal jedním z fighterů, který organizaci dodává na popularitě a svádí velmi zajímavé a senzacechtivé zápasy.

Jeho působení v Oktagonu je ale poměrně vyrovnané. První ze zápasů nad Polákem Pawelem Brandysem dokázal na Oktagonu 11 s přehledem Karlos Vémola vyhrál. Na Oktagonu 13 vydřel výhru nad Brazilcem Henriquem da Silvou.

Poté ale přišel zatím poslední, pro Terminátora velmi smolný zápas, kterému se přezdívá „československý zápas století“. Tento zápas trval pouze 127 sekund. Po dvou minutách a několika vteřinách Karlos Vémola podlehl na první KO své kariéry Slovákovi Attilovi Véghovi.

V rámci Oktagonu se Karlos Vémola nyní připravuje na svůj další velký zápas proti ostřílenému bojovníkovi, šampionovi střední váhy Patriku Kinclovi. Zápas je opět mediálně velmi sledovaný a ani jeden z fighterů se netají tím, že je pro něj velmi osobní.

Karlos Vémola – trénování v Česku i zahraničí

Momentálně pod Oktagonem MMA bojující Terminátor se na své výkony připravuje s trenéry, jakými jsou například André Reinders nebo Dominik Luks. Trénování se věnuje především v klubech Reinders Gym nebo třeba ve Spejbl Gymu. Intenzivní přípravy pak probíhají na kempech v polském Ankos Gymu.

Karlos Vémola – odvrácená strana Karlosových úspěchů

Život Karlose by se mohl zdát jako dokonalý. Manželka Lela Ceterová, obrovský dům na okraji Prahy a celkem čtyři děti a nespočet úspěchů a titulů. Vše ale není tak zalité sluncem, jak se na první pohled zdá. Karlos Vémola má sice ve své sbírce několik velmi drahých aut a doma chová třeba krokodýla, ani jemu se ale nevyhýbají problémy. Lela Ceterová a Karlos Vémola často svými skandály zásobují bulvár.

Nepříliš příjemný zážitek čekal na Karlose ve chvíli, kdy jeho příjmy od sponzorů nebyly zdaněny. Kvůli tomu Karlos Vémola strávil půl roku za mřížemi. Jak ale sám říká, všechno zlé je pro něco dobré. A tak v těchto časech držel dietu a věnoval se trénování.

Karlos Vémola – zranění

Terminátorovi se také nevyhýbají zranění. Po zlomenině ruky přemýšlel o konci kariéry, aby se poté mohl vrátit a ukázat všem, že i přes zdravotní omezení, se dá dosáhnout svého cíle. Zatím jej nezastavila ani operace ramene či lokte.

Karlos Vémola – úspěch a show

Karlos Terminátor Vémola bude již navždy spojen se smíšeným bojovým uměním MMA. Svou popularitu si ale během své pomalu ale jistě končící kariéry získal také díky mediální bezprostřednosti a otevřenosti. S radostí vyzývá své protivníky a nebojí se k tomu použít sociální sítě či média. Určitě se tak máme u Karlose ještě na co těšit.

zdroj titulní fotografie instagram.com

Autor: Redakce
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, karlos vémola, lela ceterová, mma, oktagon, oktagon 35, oktagon mma, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné článku ako je Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví


Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Zdeněk „Gameover“ Polívka je mladý, 24letý český MMA bojovník, který aktuálně zápasí pod nejznámější československou MMA organizací Oktagon MMA. Debutoval v ní 16. května 202...

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

Tentokrát se sešli zápasníci 4. 3. 2023 v Ostravě na turnaji organizace Oktagon 40. Kromě jednoho zápasu se všechny zapojili do speciální dlouhodobé pyramidy turnaje Gamechan...

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evrops...

Šampion UFC Jiří Procházka letos nebude obhajovat titul. Stopku mu vystavilo vážné zranění

Šampion UFC Jiří Procházka letos nebude obhajovat titul. Stopku mu vystavilo vážné zranění

Z Las Vegas přišly velmi špatné zprávy. Český MMA bojovník a držitel pásu polotěžké váhy organizace UFC Jiří Procházka si vážně poranil rameno. Doba léčení se odhaduje na mi...

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

V zaplněné Brněnské hale proběhl 17.9.2022 turnaj organizace Oktagon MMA. Turnaj byl plný zajímavých zápasů a rychlých a tvrdých soubojů bojovníků. Držitel titulu do 84kg Pat...

Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Aktuálně nejlepší český MMA zápasník v kategorii do 77 kilogramů umístěný ve světovém žebříčku – to je Patrik Kincl. V Česku a na Slovensku je hvězdou už dlouhé roky, ale úsp...

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Karlos Vémola je v nemocnici s nespecifikovaným zánětem v těle. Zápas roku, který se měl konat 30. prosince v rámci galavečera organizace Oktagon MMA v O2 areně, byl odložen....