Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol

Sdílet na:  

Publikované: 17.03.2022   Kategorie článku: Fotbal, Fotbalisti Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol
Zdroj: Depositphotos, Instagram

Neymar da Silva Santos Junior, známý jako Neymar Jr., je brazilský profesionální fotbalista, který hraje jako útočník za francouzský klub Paris Saint-Germain a brazilskou reprezentaci. V současnosti je nejdražším hráčem světa.
 
Narození, mládí a dospívání
Narozeniny: 5. února 1992
Přítelkyně: Dantasová: Carolina Dantasová
Astrologické znamení: Vodnář
Přezdívky: Dantas: Neymar Da Silva Santos Júnior
Země narození: Brazílie
Místo narození: Mogi Das Cruzes, stát São Paulo, Brazílie
Výška: 175 cm
Otec: Neymar: Neymar Da Silva starší
Matka: Nadine Santos
Sourozenci: Rafaella Beckran
Děti: Davi Lucca, David Lucca Da Silva

 
Neymar se narodil jako Neymar da Silva Santos Junior 5. února 1992 v Mogi das Cruzes v Brazílii. Narodil se Neymaru Santosovi staršímu, bývalému fotbalistovi a Nadine Santos.

Neymar da Silva Santos Junior byl od dětství velmi talentovaným fotbalistou. Stejně jako jeho otec se i on věnoval tomuto oboru, což ho velmi inspirovalo k tomu, aby si vybral stejnou cestu jako jeho otec. Soukromá škola mu poskytla stipendium, aby se mohl rozvíjet a pokračovat ve své budoucí kariéře fotbalisty. Ve svých začátcích hrával fotbal na basketbalových hřištích a v ulicích.

V roce 1999 začal hrát za mládežnický tým Portuguesa Santista.

 

Neymar – profesionální kariéra

Brzy si jeho talentu všiml fotbalový klub Santos. V roce 2003 s ním podepsal smlouvu. Svůj profesionální debut si však Neymar da Silva Santos Junior odbyl až v březnu 2009 při vítězství 2:1 proti Oeste. Později v roce 2013 Santos opustil a přestoupil do španělského klubu FC Barcelona. Po čtyřech letech strávených v klubu se 3. srpna 2017 dále připojil k PSG. Dres s číslem 10 mu přidělil Javier Pastore jako "dárek na uvítanou".

V roce 2009 nastoupil také v brazilské reprezentaci. V poli hraje na pozici útočníka nebo křídla a je také kapitánem národního týmu. Svému národnímu týmu zajistil titul pátého nejlepšího střelce s celkem 96 góly v 60 zápasech.

Neymar – působení na klubové úrovni 

Neymar da Silva Santos Junior začal hrát v mládežnické akademii Santosu v roce 2003, když mu bylo 11 let. Když mu bylo 14 let, odcestoval Neymar do Španělska, aby hrál za mládežnický tým Madridu, za který v té době hráli hráči jako Cristiano Ronaldo, Zinedine Zidane, David Beckham a mnoho dalších, nakonec debutoval za Santos v 17 letech v zápase proti Oeste, do kterého nastoupil na posledních třicet minut.

Neymar da Silva Santos Junior ve své premiérové sezóně za první tým Santosu vstřelil 14 gólů, což je na sedmnáctiletého mladíka úctyhodný výkon. Neymar se stal senzací brazilské ligy a získal spoustu ocenění, včetně Ceny Ference Puskáse za rok 2011, Cenu za nejlepšího jihoamerického fotbalisty roku 2011, byl také finalistou Ceny Ference Puskáse za rok 2012, a také obhájil svou Cenu za nejlepšího jihoamerického fotbalistu roku a v roce 2012 ji získal podruhé za sebou.
 
FC Barcelona (2013-2017)
Neymar da Silva Santos Junior podepsal s Barcelonou pětiletou smlouvu, přestupová částka ani osobní podmínky smlouvy ale nebyly zveřejněny. Barcelona Neymara da Silva Santose Juniora oficiálně představila 3. června 2013 poté, co prošel lékařskou prohlídkou a podepsal smlouvu, která ho měla na Camp Nou udržet do června 2018.

Neymar da Silva Santos Junior byl na domácí půdě Barcelony přítomen rekordní návštěvě 56 500 fanoušků pro brazilského hráče. Viceprezident barcelonského klubu uvedl, že Neymarova přestupová částka činila 57,1 milionu eur a jeho výstupní klauzule byla stanovena na 190 milionů eur.

Přestup Neymara da Silva Santose Juniora na Camp Nou přinesl mnoho vzrušení, ale měl také určité problémy, které s ním byly spojeny v lednu 2014, kdy madridská prokuratura začala vyšetřovat částku, kterou Barcelona za přestup Neymara da Silva Santose Juniora zaplatila. Dokumenty předložené úřadům uváděly rozporuplné údaje. Vyšetřování vedlo 23. ledna 2014 k rezignaci prezidenta klubu.

Následující den vyšlo najevo, že Barcelona za přestup hráče zaplatila 86,2 milionu eur. Mateřská společnost Neymara da Silva Santose Juniora obdržela z přestupové částky 40 milionů eur. Barcelona byla později obviněna z daňových podvodů. Kromě toho Neymar da Silva Santos Junior prožil s Barcelonou úspěšné tažení a se spoluhráči Luisem Suárezem a Lionelem Messim vytvořil útočné trio, kterému se přezdívá "MSN", což je zkratka pro Messiho, Suáreze a Neymara.

Během svého působení v Barceloně se Neymar da Silva Santos Junior stal jedním ze tří finalistů ankety o Zlatý míč FIFA 2015 vedle Lionela Messiho a Cristiana Ronalda, v níž obsadil třetí místo. Útočné trio, které Neymar se svými spoluhráči vytvořil, se ukázalo jako přínosné pro Barcelonu i pro jeho kariéru, neboť toto trio zakončilo sezónu 2015 se 122 góly a v kampani 2016 tento počet překonalo se 131 góly.
 
PSG (2017-současnost)
Dne 3. srpna 2017 Neymar da Silva Santos Junior šokoval svět svým přestupem za 222 milionů eur do francouzského giganta Paris Saint-Germain. Přestup měl řadu problémů, protože Barcelona požadovala vyplacení klubových bonusů, odškodného v hodnotě 8,5 milionu eur a také 10 % nedoplatků. PSG bylo požádáno o zaplacení výše uvedených poplatků. Přesto Neymar da Silva Santos Junior debutoval za PSG a pokračoval ve své úspěšné formě. Se spoluhráči Kylianem Mbappém a Edisonem Cavanim vytvořil nové útočné trio. Neymar nadále zvyšoval svou hodnotu skvělými výkony.

Neymar – působení v reprezentaci

Přestože se po Neymarovi da Silva Santos Juniorovi volalo, aby byl zařazen do týmu pro mistrovství světa 2010 kvůli svým výkonům v týmu U-17 na mistrovství světa 2009, byl vynechán. V červenci však debutoval za brazilský seniorský tým v přátelském utkání proti Spojeným státům.

Na mistrovství světa 2014 na domácí půdě měl Neymar da Silva Santos Junior dovést brazilský tým k vítězství na turnaji, to však bylo přerušeno poté, co se ve čtvrtfinálovém zápase proti Kolumbii zranil. Brazílie pak z turnaje vypadla. Neymar da Silva Santos Junior však získal Bronzovou kopačku za to, že byl třetím nejlepším střelcem. Byl také zařazen na seznam deseti kandidátů na ocenění Zlatý míč FIFA. Neymar da Silva Santos Junior  byl také zařazen do All Star XI mistrovství světa.

Poté, co byl Neymar da Silva Santos Junior zařazen do trojice 23 hráčů brazilského týmu pro letní olympijské hry v Riu de Janeiru v roce 2016, dovedl Brazílii na domácí půdě k olympijskému zlatu. Navzdory úspěchu byl Neymar da Silva Santos Junior bývalými hráči Brazílie kritizován za své chování na hřišti i mimo něj. Byl také označen za nehodného kapitána týmu. Po turnaji se kapitánství vzdal.

Na mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku byl Neymar da Silva Santos Junior zařazen do užšího výběru hráčů. Neymar da Silva Santos Junior byl silně kritizován za přehrávání a neustálé pády, BBC sport napsal s ohledem na Neymara, že "navzdory jeho dobrým výkonům stále existuje pocit, že zůstává mezi neutrály široce neoblíbený kvůli své malichernosti a přehrávání". Brazilské noviny O'Globo napsaly: "Neymar da Silva Santos Junior okouzlil Brazílii, ale naštval svět." Brazílie vypadla z mistrovství světa ve čtvrtfinále.
 

Neymar – osobní život 

Přejdeme-li k jeho osobnímu životu a aférám, není ženatý, ale je ve vztahu se svou přítelkyní Brunou Marquezine. Pár spolu chodí od roku 2013. Jejich vztah se střídal a v polovině roku se také na nějakou dobu rozešli. Neymar da Silva Santos Junior a Bruna se poprvé setkali na karnevalové oslavě v Riu de Janeiru v roce 2012. Neymarova přítelkyně je herečka a v mládí si vydobyla kariéru účinkováním v seriálech jako Mulheres Apaixonadas (Zamilované ženy) a America.

V 19 letech se stal otcem chlapečka Davi Lucca da Silva Santos. Dítě měl se svou bývalou přítelkyní, i když ne manželkou, Carolinou Dantosovou.

Kromě toho má také dlouhou a obrovskou historii, pokud jde o jeho milostný život. Mezi dalšími jmény, která se objevují jako jeho možné přítelkyně v minulosti, jsou Barbara Evans, Nicole Bahls, Daniela Carvalho, Carol Abranches, Andressa Suita, Maria Cardi, Roberta Appratti, Carol Belli a Dani Sperle. 
Neymar da Silva Santos Junior má také velmi rád brazilskou moderní popovou hudbu a stal se ikonou v její propagaci. Fotbalista také prohlásil, že ho inspirovali Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Xavi a Wayne Rooney.
 
Portfolio nemovitostí, sbírky aut, tryskáčů a jachet
Neymar bydlí v luxusním pětipatrovém domě v Paříži. Nájemné za dům údajně činí 12 800 liber měsíčně. Vlastní také dům v Rio de Janeiru, jehož hodnota se údajně pohybuje kolem 6 milionů liber. Má obrovskou sbírku aut v celkové hodnotě 1 milion liber.

Mezi jeho nejlepší vozy patří Ferrari, Maserati, Audi, R8 Spyder, Porsche atd. Dále dodal, že Ferrari 458 Italia stojí kolem 160 000 liber, zipový R8 Spyder, jehož cena se odhaduje na 120 000 liber, Volkswagen Touareg, jehož cena začíná na 44 000 liber, a Audi RS7 v hodnotě 120 000 liber.

Dále vlastní soukromé letadlo Phenom 100 s registrační značkou PT-LBL za 4 miliony dolarů. V roce 2016 si pořídil druhé letadlo, Cessnu Citation 680 v hodnotě 5 milionů dolarů s registrační značkou PR-SMK. V roce 2013 zakoupil za 4 miliony dolarů letoun Eurocopter EC130B4 s registrací PR-BKK. Také vlastní jachtu Ferretti, která nese jméno jeho matky Nadine. 
 
Úspěchy a ocenění
• Supercopa (2013/14)
• Copa del Rey (14/15, 15/16, 16/17)
• Coupe de la Ligue (17/18)
• Coupe de France (17/18)
• Ligue 1 (17/18)
• Brazilský pohár (2010)
• Mistrovství světa klubů FIFA (2012, 2015)
• Konfederační pohár (2013)
• Vítěz mistrovství Jižní Ameriky hráčů do 20 let (2011)
• Superpohár UEFA (2015/16)
• Olympijské zlato (2016)
• Recopa Sudamericana (2011/12)
• Copa Libertadores (2010/11)
• Vítěz Ligy mistrů (2014/15)
• Laliga (2014/15, 2015/16)
• Liga mistrů UEFA (2014/15)
Individuální ocenění
• Nejlepší střelec Ligy mistrů UEFA (2015)
• Fotbalista roku Jižní Ameriky (2011, 2012)
• Zlatý míč Konfederačního poháru (2013)
• Fotbalista roku Brazílie (2011)

Fotogalerie
Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol foto č.1Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol foto č.2Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol foto č.3Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol foto č.4Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol foto č.5
Autor: Redakce
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: barcelona, brazílie, fotbal, fotbalista, liga mistrů, neymar, psg

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné článku ako je Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol


Jakub Jankto – jsem homosexuál a nechci se dál skrývat

Jakub Jankto – jsem homosexuál a nechci se dál skrývat

Českým fotbalovým zákulisím rezonuje pikantní zpráva, že reprezentační a momentálně sparťanský záložník Jakub Jankto je homosexuál. Jankto na sociální síti v prohlášení uvedl...

SK Slavia Praha - Fotbalový klub

SK Slavia Praha - Fotbalový klub

Sídlo: Vladivostocká 1460/2, 100 05 Praha 10, Česká republikaStručná historie:  SK Slavia Praha je přední a tradiční profesionální fotbalový klub, který své domácí zápasy hra...

Bayern Mnichov – bavorský gigant spoluvládne fotbalové Evropě

Bayern Mnichov – bavorský gigant spoluvládne fotbalové Evropě

Mluvíme-li o evropských fotbalových velkoklubech, nebudou v jejich výčtu chybět zástupci fotbalových lig z Anglie, Španělska nebo Itálie. Jedno z předních míst bude ale nepoc...

Phil Foden – mladá anglická puška střílející ostrými

Phil Foden – mladá anglická puška střílející ostrými

Těžko přetěžko hádat z křišťálové koule, Sybilou nikdo z nás není, její bájné věštecké schopnosti zůstávají nedostižnou metou i pro kvantovou mechaniku. A proto u mladých hrá...

Adam Hložek – největší talent současného českého fotbalu

Adam Hložek – největší talent současného českého fotbalu

Adam Hložek je český 19letý fotbalový supertalent hrající na postu útočníka. Svou kariéru zahájil na Letné v dresu Sparty Praha, po aktuální sezóně 2021/22 se stěhuje do něme...

Cristiano Ronaldo byl odejit z Manchesteru United

Cristiano Ronaldo byl odejit z Manchesteru United

„Cristiano Ronaldo po vzájemné dohodě opouští Manchester United, a to s okamžitou platností“. Tak tato zpráva vyletěla do světa včera 22. listopadu. A není se věru čemu divit...

Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán

Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán

Lautaro Martínez (celým jménem Lautaro Javier Martínez) je argentinský fotbalový útočník momentálně hájící barvy italského velkoklubu Interu Milán. Je považován za jeden z ne...

Ansu Fati – křehký klenot v barvách FC Barcelona

Ansu Fati – křehký klenot v barvách FC Barcelona

Anssumane „Ansu“ Fati Vieira je mladý, 19letý španělský fotbalový křídelník, momentálně působící v slavném klubu FC Barcelona. Dříve nosil na dresu čísla 22 a 17, od roku 202...

AC Sparta Praha - Fotbalový klub

AC Sparta Praha - Fotbalový klub

AC Sparta Praha – Sídlo: Milady Horákové 1066/98, 170 82 Praha 7 – Letná, Česká republikaStručná historie:  AC Sparta Praha je tradiční český profesionální fotbalový klub, kt...