Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Sdílet na:  

Publikované: 09.09.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Aktuálně nejlepší český MMA zápasník v kategorii do 77 kilogramů umístěný ve světovém žebříčku – to je Patrik Kincl. V Česku a na Slovensku je hvězdou už dlouhé roky, ale úspěšně prorazil i v zahraničí, sbírá jednu výhru za druhou a kromě samotných zápasů v MMA a boxu se věnuje také trénování začínajících bojovníků MMA.

Patrik Kincl se narodil 21. července 1989 v Hradci Králové. Už jako chlapec tíhl ke sportům, a tak se jeho rodiče rozhodli dát mu šanci „vybít se“ a už v jeho pěti letech ho přihlásili do místního oddílu Judo. Toto japonské bojové umění Kincla naprosto uchvátilo, a tak poctivě chodil na tréninky a týden za týdnem se zlepšoval. U Juda zůstal Patrik Kincl sedm let a za tu dobu se naučil nejen různým technikám boje, ale i disciplíně, trpělivosti a odhodlanosti.

Patrik Kincl – dospívání

Když přišla teenagerovská léta, začal se Patrik Kincl poohlížet po něčem akčnějším a adrenalinovějším. Judu dal vale a vrhl do do víru tehdy populárního skateboardingu. Mezi skateboardisty si brzy našel přátele a jezdění na prkně ho nesmírně bavilo. Bylo to něco úplně jiného než přesně koordinované tréninky. Mělo to nádech svobody a rebelství.

A protože v zimě to na „skejtu“ moc nešlo, našel si vzápětí další hobby – snowboarding. Takže v létě Patrik Kincl brázdil městské chodníky, v zimě sjížděl prudké kopce. A rodila se v něm soutěživá duše bojovníka, který se snažil být nejlepší, neustále se zlepšovat a věřil, že dokáže všechno, co si umane. Což se mu později v MMA velmi hodilo.

Patrik Kincl – období boxu

Od roku 2020 se Patrik Kincl začal kromě MMA objevovat i v profesionálním boxu a zvládl už několik velmi sledovaných zápasů. Ale rozhodně to pro něj nebylo poprvé, co si stoupl do boxerského ringu. Naopak – dá se říct, že se vrací do svého mládí.

Box byl totiž sportem, který ho okouzlil hned poté, co ho přešla éra skateboardingu. Tvrdý boj dvou mužů, přesné pohyby, disciplína, síla, odhodlání. To bylo přesně to, co ho lákalo. A tak už jako mladík Patrik Kincl nastoupil do oddílu a začal trénovat box. Jak sám Patrik Kincl přiznává, bylo to pro něj hodně tvrdé probuzení do světa skutečného boje – už po prvním tréninku a sparingu měl pocit, že je v koncích, že tohle nezvládne. Po celý jeden rok mu trvalo, než se s podobnými negativními emocemi dokázal poprat a začal si víc věřit. V boxu se začal zlepšovat, ale pořád cítil, že to není ono – že by raději dělal jiný bojový sport.

Patrik Kincl – zrození MMA boha

A tak Patrik Kincl nalezl MMA zápasy. Na první pohled věděl, že tohle je jeho místo, že sem skutečně patří. A že všechny sporty, kterými se až do té doby zabýval, ho připravovaly právě na dráhu bojovníka MMA. Nastoupil do Good Luck Gym v Hradci Králové, kde se začal učit zápasit pod vedením trenéra Jana Voborníka. A už velmi záhy se ukázalo, že se zrodila skutečná hvězda. Stačilo pár zápasů a o dosud neznámém Patriku Kinclovi se najednou začalo všude mluvit. Sbíral jednu výhru za druhou a jen málokdo se mu dokázal a dokáže vyrovnat.

Patrik Kincl – první vítězství

Do svého prvního zápasu MMA proti Tomáši Majlarovi nastoupil Patrik Kincl v roce 2007. A hned zvítězil. Davy šílely. Bylo to něco neskutečného. A tak začaly přicházet další výzvy a pozvání.

V tomtéž roce MMA bojovník Patrik Kincl porazil Poláka Dawida Warchola a následně podlehl Tomáši Kuželovi.

Ve své dosavadní kariéře Patrik Kincl zaznamenal pouhých deset proher, zatímco vyhrál neskutečných dvacet pět zápasů. Velmi záhy už se jeho zápasy nekonaly jen v Česku, ale proslavil se i v zahraničí a v současnosti je světovou hvězdou, takže zahraničním příznivcům MMA zápasů je jeho jméno velmi dobře známé.

Patrik Kincl – první titul

Po prvním působením v Good Luck Gym přešel Patrik Kincl do uznávané All Sport Academy v Hradci Králové, kde je dodnes. Prošel si několika zápasy, v nichž střídavě sbíral vítězství a prohry. Ale nevzdával se, tvrdě trénoval, dřel na sobě a rozhodl se, že se stane špampionem. Což se mu velmi záhy povedlo.

Šanci měl dostat už v roce 2013, kdy se měl v rámci GCF Fight Night utkat s Pepou „Gorilou“ Králem. Jenže zápas byl kvůli zranění protivníka zrušen. Druhá šance tedy přišla v březnu následujícího roku a tady už Patrik Kincl zazářil. Porazil Valida Abdurachmanova s výsledkem 12-7 a stal se novým šampiónem organizace GCF ve Velterové váze. Zajímavostí tohoto zápasu je, že původně se měl Patrik Kincl utkat s Robertem Pukačem, ale ten se zranil, takže za něj nastoupil náhradník Abdurachmanov.

Patrik Kincl – působení v Rusku

Další významnou výhrou Patrika Kincla, která jeho kariéru posunula o dost výš, bylo utkání s maďarským zápasníkem MMA László Soltészem. Toho Patrik Kincl porazil v říjnu 2014 na GCF Challenge: Eastern Best 3 s výsledkem 13-7, načež mu byla nabídnuta skvělá smlouva.

Zájem o něj projevila ruská organizace ACB (dnes ji známe jako ACA), díky níž už dubnu následujícího roku dostal možnost zápasit přímo v Moskvě, a to s Albierte Durajewem. Tomu podlehl. To byl pro Kincla zásadní zlom a rozhodl se, že příště už neprohraje. Což se stalo a Patrik Kincl vítězil v jednom zápase za druhém, porážel i mnohem záludnější a zkušenější soupeře a stávala se z něj mezinárodní star MMA zápasů.

V Polsku získal Patrik Kincl dokonce Bonus za výkon večera. A snad jediná událost, která ho zamrzela, byl zápas s Arbim Agujevem na galavečeru ACB 52, kde zvítězil, ale prezident ACB s výsledkem nesouhlasil. Výsledek prohlásil za neplatný a nikdo s tím už nemohl nic dělat.

Patrik Kincl – další titul

Až do roku 2020 sice Patrik Kincl zápasil a většinou drtivě vyhrával, ale žádný titul mu to nevyneslo. Šanci měl mít v roce 2019, kdy plánoval jít do zápasu o titul s Makhmudem Muradovem, ale organizátoři zápas zrušili z finančních důvodů.

Takže Patrik Kincl zazářil až v roce 2021. Dostal nabídku od polské organizaci KSW 63, kde sice v zápase s Robertem Soldičem prohrál, ale i tak se stal teprve třetím bojovníkem z Česka nebo Slovenska, který se pod křídly KSW 63 pokoušel získat titul.

Chuť si spravil hned v následujícím roce, a to přímo ve své vlasti. 26. února se utkal se Slovákem Samuelem Krištofičem, kterého porazil 25-10 a získal tak titul organizace OKTAGON ve střední váze.

Patrik Kincl – současnost

Aktuálně Patrik Kincl působí v československé organizaci OKTAGON. Kromě zápasení se stal i trenérem zápasníka Davida Dvořáka (UFC). Občas se vrací i k boxu, přičemž za poslední dva roky byl ve dvou profesionálních zápasech – první vyhrál, ve druhém prohrál.

V září 2022 vyzval na turnaji Oktagon 35 v titulovém zápase Patrik Kincl černou mambu Alexe Lohoré. A jakožto šikovný boxer zasypal hned zkraje zápasu francouzskou hvězdu tvrdými údery, až jej poslal do podřepu, kde Alex schytal další bomby. Vítězství TKO znamenalo titul v kategorii do 84 kilogramů a také další titulový zápas s Karlosem Vémolou.

Stále navíc platí, že v kategorii do 77 kilogramů je Patrik Kincl nejlepším českým profesionálním MMA bojovníkem ve světovém žebříčku.

zdroj fotografie: wikimedia.org

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, mma, oktagon, oktagon 35, oktagon mma, patrik kincl

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA


Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

Tentokrát se sešli zápasníci 4. 3. 2023 v Ostravě na turnaji organizace Oktagon 40. Kromě jednoho zápasu se všechny zapojili do speciální dlouhodobé pyramidy turnaje Gamechan...

Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Oktagon 36 se uskutečnil 15.10.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira (Catchweight 82kg) Očekávaný odvetný zápas na pět k...

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Karlos Vémola je v nemocnici s nespecifikovaným zánětem v těle. Zápas roku, který se měl konat 30. prosince v rámci galavečera organizace Oktagon MMA v O2 areně, byl odložen....

Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Jedno jméno a kolik ve světě způsobilo rozruchu. Milovaný i nenáviděný Conor McGregor, který své příznivce i odpůrce nepřestává překvapovat svými neskutečnými výkony. Všichni...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...

Šampion UFC Jiří Procházka letos nebude obhajovat titul. Stopku mu vystavilo vážné zranění

Šampion UFC Jiří Procházka letos nebude obhajovat titul. Stopku mu vystavilo vážné zranění

Z Las Vegas přišly velmi špatné zprávy. Český MMA bojovník a držitel pásu polotěžké váhy organizace UFC Jiří Procházka si vážně poranil rameno. Doba léčení se odhaduje na mi...

Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Samuel Krištofič, přezdívaný Pirát, patří mezi kontroverzní postavy slovenského MMA. Proč konkrétně a jaké byly nejvýznamnější milníky jeho sportovní kariéry i soukromého živ...

Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Slovenský zápasník MMA maďarského původu, vítěz televizní reality show Oktagon Výzva a nositel titulu z maďarské organizace HFC – to je Gábor Boráros. Extravagantní, potetova...