Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Sdílet na:  

Publikované: 28.10.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Samuel Krištofič, přezdívaný Pirát, patří mezi kontroverzní postavy slovenského MMA. Proč konkrétně a jaké byly nejvýznamnější milníky jeho sportovní kariéry i soukromého života?
 

Otec násilník a bitky za peníze
 

Samuel Krištofič se 15. srpna 1989 v Bratislavě. Dětství malého Samuela nebylo nikterak idylické, neboť vyrůstal v rodině násilnického otce.
Jak se Krištofič později svěřil v otevřené zpovědi pro server Bez frází, otec bil jeho, sestry i jejich matku. O neutěšeném rodinném zázemí se rozhodl promluvit v dobách, kdy zvítězil ve druhé sérii reality show OKTAGON Výzva.

Mladému sportovci to přišlo podstatné nejen z hlediska motivování dalších lidí, jejichž rodinné zázemí není optimální. Tuto zátěž totiž mohou podle jeho vzoru překonat. K upřímnosti se však odhodlal také proto, jak se česká a slovenská společnost staví k alkoholu. Podle Krištofiče jednoduše negativní dopady jeho nadměrné konzumace přehlížíme.

Není tak divu, že první kroky do dospělého života proběhly u Samuela Krištofiče za bouřlivých okolností. Bylo mu dvacet, živil se jako výčepní a jak na sebe také otevřeně prozradil, tu a tam se dokonce za peníze popral.

Sportovní začátky Samuela Krištofiče

Se sportem začal jako mladý u thajského boxu, který se ukázal být vynikající průpravou pro pozdější působení v MMA. Samuel „Pirát“ Krištofič se díky tomu stal velmi komplexním bojovníkem.
Svoje začátky v MMA absolvoval v bratislavském Chaos Gymu. Za vstup do tohoto odvětví vděčí mimo jiné i svému trenérovi, kterým byl Kamil Cibinski, s nímž dodnes udržuje přátelské vztahy. V současné době je jeho domovským působištěm trnavský Spartakus Fight Gym. Jeho trénerem je Attila Végh. Pod jeho vedení přešel v roce 2020.

Nejčastěji nastupuje Samuel Krištofič ve velterové váhové kategorii, tj. do 77 kg. Některé zápasy absolvoval rovněž ve vyšší váhové kategorii do 84 kg (střední váha). Sám Krištofič se v tomto směru dosud příliš jasně nevyhranil.

Coby reprezentant MMA je oceňován pro svůj atraktivní styl. Označován bývá za komplexního zápasníka, který předvádí vynikající výkony při boji v postoji i na zemi. Krištofič dosud nikdy neprohrál na KO ani na submisi.

Do Oktagonu vstoupil poprvé v roce 2017 a svou kariéru zahájil velice slibně - sérií devíti výher bez porážky. Vítěznou šňůru však ukončil zápas s Nodarem Kudukhashvilim v organizaci FNG.

Nejdůležitější milníky kariéry

K největším kariérním úspěchům mladého zápasníka patří jednoznačně titul prozatímního šampiona ve střední váze organizace Oktagon. Titul získal Samulel Kristofič na turnaji Oktagon 26, kde na body v létě roku 2021 porazil Poláka Marcina Naruszczku. Vítězství to bylo mimořádně emotivní, došlo i na slzy.

To zápas s českým bijcem Patrikem Kinclem se nesl ve zcela odlišném duchu. Kincl slovenského zápasníka sice porazil a stal se tak novým šampionem Oktagonu ve střední váze do 84 kg, nicméně si neváhal stěžovat na nesportovní chování svého rivala.

Znovu se talentovaný Slovák v kleci objevil v říjnu 2022, když nastoupil proti Zdeňku Polívkovi. Podle všech rozhodčích v zápase zvízil na body. Tuzemská média duel, který hostila frankfurtská aréně Festhalle, označila za vyrovnaný, avšak bohužel nijak divácky atraktivní.

A kam bude směřovat další kariéra slovenského borce? Ještě v létě se zdálo, že zápasník by se mohl posunout dál a nebylo vůbec jisté, že zůstane pod křídly československého Oktagonu. Zájem projevily i organizace Bellator a PFL nebo RFA.

Současné působení pod hlavičkou Oktagonu

Nakonec se však rozhodl, že v Oktagonu setrvá, neboť se s organizátory dohodl na kompromisu ohledně finančních podmínek, jak připustil. Smlouvu tak podepsal na 6 zápasů, dozvěděli se sportovní fanoušci během letošního září.

Zároveň Krištofič prozradil, že pokud by se objevila nabídka z UFC nebo Bellatoru, bude moci odejít. Rovněž uvedl, že jeho momentálním cílem je zisk titulu.

Co se týče dalších potenciálních zápasů, Krištofič si rozhodně neklade malé ambice. Už před bitvou se Zdeňkem Polívkou uvažoval nad tím, že pokud svého rivala porazí, bude mít možnost zápasit o titul. A atraktivní by pro něj a bezesporu i pro diváky byla bitva rovnou s tou nejvýraznější personou tuzemského MMA – samotným Karlosem Vémolou.

Krištofič současně i veřejně prozradil, že RFA přišlo s podobnou finanční nabídkou jako tuzemský Oktagon. Důvodem, proč se tak nakonec rozhodl zůstat v domovské organizaci, bylo hlavně vynikající renomé celé tuzemské značky, která podle něj patří k nejlepším na světě. Stejně tak uvedl, že mu jako sportovci jednoduše poskytuje dobré zázemí.

Samuel Krištofič v soukromí

Výrazná tvář MMA má řadu fanoušků nejen na domovském Slovensku, ale také v Česku. Například na Instagramu ho v současné době sleduje kolem 87 000 lidí.

Ve své soukromé zpovědi pro projekt Bez frází se taktéž vyjádřil k tomu, proč ho někteří fanoušci vnímají jako kontroverzní postavu jeho sportu. Je si, jak připustil, dobře vědom toho, že jeho výroky mohou být tak skutečně veřejností hodnoceny, neboť to na první pohled může působit tak, že mu je jednoduše jedno, co si o něm ostatní myslí.

V soukromém životě se zajímá o buddhismus a další duchovní směry. Krištofič patří mezi ty, kteří praktikují známou metodu otužování podle Wim Hofa a zajímá se i o způsoby, jak se rozvíjet nejen po stránce fyzické, což je pro něj v MMA nezbytností, ale také duševní. Podle vyjádření pro zmíněný web ho k této všestrannosti přivedly původně zdravotní problémy.

I v osobním životě se sympatickému mladíkovi daří. Žije se svou snoubenkou Jankou a páru se v březnu 2021 narodil první potomek, dcera Dominika.

zdroj titulní fotografie: instagram.com

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, mma, oktagon, samuel kristofič, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně


Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Oktagon 36 se uskutečnil 15.10.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira (Catchweight 82kg) Očekávaný odvetný zápas na pět k...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...

František Fodor – všestranný MMA bojovník ze Slovenska

František Fodor – všestranný MMA bojovník ze Slovenska

František Fodor je profesionálním slovenským MMA bojovníkem. Co víme o jeho životě a jaká byla cesta tohoto zápasníka, která ho zavedla až do klece?  František Fodor – cesta ...

Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Slovenský zápasník MMA maďarského původu, vítěz televizní reality show Oktagon Výzva a nositel titulu z maďarské organizace HFC – to je Gábor Boráros. Extravagantní, potetova...

Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Aktuálně nejlepší český MMA zápasník v kategorii do 77 kilogramů umístěný ve světovém žebříčku – to je Patrik Kincl. V Česku a na Slovensku je hvězdou už dlouhé roky, ale úsp...

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evrops...

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA je organizace, která na území Česka, Slovenska a nově také Německa pravidelně již od roku 2016 pořádá MMA turnaje. Za jejím vznikem stojí Čech Ondřej Novotný a Sl...