Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Sdílet na:  

Publikované: 28.10.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Samuel Krištofič, přezdívaný Pirát, patří mezi kontroverzní postavy slovenského MMA. Proč konkrétně a jaké byly nejvýznamnější milníky jeho sportovní kariéry i soukromého života?
 

Otec násilník a bitky za peníze
 

Samuel Krištofič se 15. srpna 1989 v Bratislavě. Dětství malého Samuela nebylo nikterak idylické, neboť vyrůstal v rodině násilnického otce.
Jak se Krištofič později svěřil v otevřené zpovědi pro server Bez frází, otec bil jeho, sestry i jejich matku. O neutěšeném rodinném zázemí se rozhodl promluvit v dobách, kdy zvítězil ve druhé sérii reality show OKTAGON Výzva.

Mladému sportovci to přišlo podstatné nejen z hlediska motivování dalších lidí, jejichž rodinné zázemí není optimální. Tuto zátěž totiž mohou podle jeho vzoru překonat. K upřímnosti se však odhodlal také proto, jak se česká a slovenská společnost staví k alkoholu. Podle Krištofiče jednoduše negativní dopady jeho nadměrné konzumace přehlížíme.

Není tak divu, že první kroky do dospělého života proběhly u Samuela Krištofiče za bouřlivých okolností. Bylo mu dvacet, živil se jako výčepní a jak na sebe také otevřeně prozradil, tu a tam se dokonce za peníze popral.

Sportovní začátky Samuela Krištofiče

Se sportem začal jako mladý u thajského boxu, který se ukázal být vynikající průpravou pro pozdější působení v MMA. Samuel „Pirát“ Krištofič se díky tomu stal velmi komplexním bojovníkem.
Svoje začátky v MMA absolvoval v bratislavském Chaos Gymu. Za vstup do tohoto odvětví vděčí mimo jiné i svému trenérovi, kterým byl Kamil Cibinski, s nímž dodnes udržuje přátelské vztahy. V současné době je jeho domovským působištěm trnavský Spartakus Fight Gym. Jeho trénerem je Attila Végh. Pod jeho vedení přešel v roce 2020.

Nejčastěji nastupuje Samuel Krištofič ve velterové váhové kategorii, tj. do 77 kg. Některé zápasy absolvoval rovněž ve vyšší váhové kategorii do 84 kg (střední váha). Sám Krištofič se v tomto směru dosud příliš jasně nevyhranil.

Coby reprezentant MMA je oceňován pro svůj atraktivní styl. Označován bývá za komplexního zápasníka, který předvádí vynikající výkony při boji v postoji i na zemi. Krištofič dosud nikdy neprohrál na KO ani na submisi.

Do Oktagonu vstoupil poprvé v roce 2017 a svou kariéru zahájil velice slibně - sérií devíti výher bez porážky. Vítěznou šňůru však ukončil zápas s Nodarem Kudukhashvilim v organizaci FNG.

Nejdůležitější milníky kariéry

K největším kariérním úspěchům mladého zápasníka patří jednoznačně titul prozatímního šampiona ve střední váze organizace Oktagon. Titul získal Samulel Kristofič na turnaji Oktagon 26, kde na body v létě roku 2021 porazil Poláka Marcina Naruszczku. Vítězství to bylo mimořádně emotivní, došlo i na slzy.

To zápas s českým bijcem Patrikem Kinclem se nesl ve zcela odlišném duchu. Kincl slovenského zápasníka sice porazil a stal se tak novým šampionem Oktagonu ve střední váze do 84 kg, nicméně si neváhal stěžovat na nesportovní chování svého rivala.

Znovu se talentovaný Slovák v kleci objevil v říjnu 2022, když nastoupil proti Zdeňku Polívkovi. Podle všech rozhodčích v zápase zvízil na body. Tuzemská média duel, který hostila frankfurtská aréně Festhalle, označila za vyrovnaný, avšak bohužel nijak divácky atraktivní.

A kam bude směřovat další kariéra slovenského borce? Ještě v létě se zdálo, že zápasník by se mohl posunout dál a nebylo vůbec jisté, že zůstane pod křídly československého Oktagonu. Zájem projevily i organizace Bellator a PFL nebo RFA.

Současné působení pod hlavičkou Oktagonu

Nakonec se však rozhodl, že v Oktagonu setrvá, neboť se s organizátory dohodl na kompromisu ohledně finančních podmínek, jak připustil. Smlouvu tak podepsal na 6 zápasů, dozvěděli se sportovní fanoušci během letošního září.

Zároveň Krištofič prozradil, že pokud by se objevila nabídka z UFC nebo Bellatoru, bude moci odejít. Rovněž uvedl, že jeho momentálním cílem je zisk titulu.

Co se týče dalších potenciálních zápasů, Krištofič si rozhodně neklade malé ambice. Už před bitvou se Zdeňkem Polívkou uvažoval nad tím, že pokud svého rivala porazí, bude mít možnost zápasit o titul. A atraktivní by pro něj a bezesporu i pro diváky byla bitva rovnou s tou nejvýraznější personou tuzemského MMA – samotným Karlosem Vémolou.

Krištofič současně i veřejně prozradil, že RFA přišlo s podobnou finanční nabídkou jako tuzemský Oktagon. Důvodem, proč se tak nakonec rozhodl zůstat v domovské organizaci, bylo hlavně vynikající renomé celé tuzemské značky, která podle něj patří k nejlepším na světě. Stejně tak uvedl, že mu jako sportovci jednoduše poskytuje dobré zázemí.

Samuel Krištofič v soukromí

Výrazná tvář MMA má řadu fanoušků nejen na domovském Slovensku, ale také v Česku. Například na Instagramu ho v současné době sleduje kolem 87 000 lidí.

Ve své soukromé zpovědi pro projekt Bez frází se taktéž vyjádřil k tomu, proč ho někteří fanoušci vnímají jako kontroverzní postavu jeho sportu. Je si, jak připustil, dobře vědom toho, že jeho výroky mohou být tak skutečně veřejností hodnoceny, neboť to na první pohled může působit tak, že mu je jednoduše jedno, co si o něm ostatní myslí.

V soukromém životě se zajímá o buddhismus a další duchovní směry. Krištofič patří mezi ty, kteří praktikují známou metodu otužování podle Wim Hofa a zajímá se i o způsoby, jak se rozvíjet nejen po stránce fyzické, což je pro něj v MMA nezbytností, ale také duševní. Podle vyjádření pro zmíněný web ho k této všestrannosti přivedly původně zdravotní problémy.

I v osobním životě se sympatickému mladíkovi daří. Žije se svou snoubenkou Jankou a páru se v březnu 2021 narodil první potomek, dcera Dominika.

zdroj titulní fotografie: instagram.com

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, mma, oktagon, samuel kristofič, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně


Karlos Vémola Triumfoval nad Attilou Véghem: Odveta, která otřásla Prahou

Karlos Vémola Triumfoval nad Attilou Véghem: Odveta, která otřásla Prahou

V sobotu večer, na turnaji Oktagon 58, se odehrál dlouho očekávaný zápas mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Karlos Vémola, známý jako Terminátor, dostal příležitost poms...

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

V zaplněné Brněnské hale proběhl 17.9.2022 turnaj organizace Oktagon MMA. Turnaj byl plný zajímavých zápasů a rychlých a tvrdých soubojů bojovníků. Držitel titulu do 84kg Pat...

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evrops...

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Karlos Vémola je v nemocnici s nespecifikovaným zánětem v těle. Zápas roku, který se měl konat 30. prosince v rámci galavečera organizace Oktagon MMA v O2 areně, byl odložen....

UFC 303: Alex Pereira vs. Jiří Procházka 2 jako nové hlavní utkání po zranění Conora McGregora

UFC 303: Alex Pereira vs. Jiří Procházka 2 jako nové hlavní utkání po zranění Conora McGregora

Odveta o titul v polotěžké váze se uskuteční během Mezinárodního týdne bojových sportů Po čtvrteční zprávě, že Conor McGregor byl nucen odstoupit z hlavního utkání UFC 303 kv...

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma je 30letý MMA zápasník a patří k nejlepším a nejoblíbenějším bojovníkům organizace. Je to typ bojovníka, kterých je na československé i světové scéně málo – vystu...

Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví

Karlos Vémola – Terminátor z Oktagonu, kterého jen tak něco nezastaví

Úspěšný zápasník MMA, hvězda Oktagonu, ale také člen Sokola a bývalý kulturista. To je Karel Karlos Vémola. Jeden z nejúspěšnějších českých MMA bojovníků, kterého pod přezdív...

Tereza Bledá i Lucie Pudilová jsou české hvězdy MMA, které již měly čest utkat se proti sobě. Překvapivě vyhrála ta mladší, bez pochyb jsou ale úspěšné obě dvě

Tereza Bledá i Lucie Pudilová jsou české hvězdy MMA, které již měly čest utkat se proti sobě. Překvapivě vyhrála ta mladší, bez pochyb jsou ale úspěšné obě dvě

Kontaktní bojový sport MMA v České republice již několik let nabírá na popularitě. Své zastoupení zde mají jak muži, tak také ženy. Mezi ty nejvýraznější Česky bez diskuzí pa...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...