Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA

Sdílet na:  

Publikované: 19.10.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci, MMA organizace Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Zdeněk „Gameover“ Polívka je mladý, 24letý český MMA bojovník, který aktuálně zápasí pod nejznámější československou MMA organizací Oktagon MMA. Debutoval v ní 16. května 2020 na turnaji Oktagon Underground, který organizace pořádala v době covidu. Díky účasti v těchto neoficiálních zápasech se Zdeněk Polívka později dostal do Oktagon MMA natrvalo. Dnes už je součástí širší špičky v rámci střední váhové kategorie do 84 kg (před turnajem Oktagon 36 a porážkou v zápase proti Samueli Krištofičovi byl číslo 4). V žebříčku jsou na tom lépe pouze Patrik Kincl, Karlos Vémola, Alex Lohoré a Samuel „Pirát“ Krištofič.

Zdeněk Polívka – narození, mládí a začátky v MMA

Zdeněk Polívka se narodil 2. dubna 1998 do velmi početné rodiny. Skupina jeho vlastních sourozenců čítá 7 sester a 1 bratra. Kromě toho má ale Zdeněk Polívka také 2 nevlastní sestry a 2 nevlastní bratry. Pochází proto celkem ze 13 sourozenců.

Jak uvedl sám Zdeněk Polívka v jednom rozhovoru, dětství v takto početné rodině ho prý vytvrdilo. Jeho matka totiž nemohla dát svým dětem všechno, co by chtěly, na to jich bylo prostě příliš mnoho. Nikdy proto neměl to, co by chtěl, a za vším musel jít sám, což ho naučilo být soběstačným.

Na své dětství ale vzpomíná rád a se všemi svými sourozenci má dnes výborné vztahy. Dětství v jeho rodné vesnici bylo také dobré. To se ale změnilo po přestěhování jeho rodiny do Jičína. Tenkrát navštěvoval 5. třídu, bylo mu tedy 11 let. Jeho rodinu v novém městě nepřijali úplně dobře a mladý Zdeněk Polívka se tam setkal dokonce i se šikanou. Neměl velmi vysoké sebevědomí, šikanu si nechával líbit a kvůli tomu trpěl. Nedostalo se mu ani zastání odjinud. Životní kapitola v Jičíně ale naštěstí pro Zdeňka Polívku neměla dlouhého trvání. Zanedlouho se rodina přestěhovala do Nymburka, kde už to bylo lepší.

Tam se také dostal Zdeněk Polívka poprvé k bojovým sportům. Nový soused jeho rodiny byl trenérem boxu a mladý Zdeněk se ho neváhal zeptat, zda ho bude trénovat. Tento soused se tak stal jeho prvním trenérem. S bojovými sporty tedy Zdeněk Polívka začínal již v 13 letech.

V 16 letech Zdeňka Polívku ovlivnila smutná událost – přišel o otce. Ten byl dlouhodobě nemocný (podle slov Zdeňka Polívky v jednom rozhovoru prý trpěl Alzheimerovou nemocí, byl ležící a Zdeněk ho normálního téměř ani neznal). Tenkrát si to prý tolik neuvědomoval, ale dnes mu otec chybí pořád víc a víc.

Ve stejné době začal Zdeněk Polívka bojovat v prvních amatérských zápasech. Celkově se mu v nich velmi nedařilo (bilance 3 výhry a 6 proher). První amatérský zápas měl ale už 3. října 2014, byl tedy velmi mladý (16 let).

Do prvního profesionálního zápasu pak Zdeněk Polívka nastoupil těsně po dovršení dospělosti. Jeho zápasnickou kariéru v jednom momentu ale téměř zastavily zdravotní problémy se srdeční chlopní. Kvůli tomu skončil v klubu Nymburk MMA a měl dlouhou pauzu. Po ní se začal rozhlížet po novém gymu a nakonec skončil v Cage Warriors Říčany – klubu, který založil jeho kamarád z Nymburka a pozval ho tam. Zdeněk Polívka tam trénuje dodnes.

Zdeněk Polívka – profesionální kariéra

Svůj první profesionální zápas absolvoval Zdeněk Polívka 3. června 2016 na turnaji Fusion Fight Night Series 6 – Ring Fight v Brně proti Ondřeji Raškovi. Polívka svou kariéru odstartoval jednomyslnou bodovou porážkou.

Polívka se přes horší začátek toho nebál a hned v prosinci stejného roku nastoupil na kartě WLMMA – We Love MMA 27 v Berlíně proti ruskému fighterovi Zainudinu Butajevovi. V kleci ale vydržel pouze 1 minutu a 39 vteřin a poté inkasoval TKO. Jeho skóre bylo v tuto chvíli už 0-2.

V září 2017 byl jeho soupeřem Polák Ireneusz Strawa a Zdeněk Polívka konečně slavil své první vítězství. Na turnaji MMA Live 1 v německých Drážďanech svého soupeře knockoutoval těsně před koncem 1. kola.

Už za měsíc byl stále jenom 19letý Zdeněk Polívka v dalším zápase. Bohužel od zápasníka z Jižní Koreji In Su Hwanga inkasoval tvrdé KO už po 2 minutách 1. kola. Jeho skóre tak bylo 1-3.

Poté nastoupil do pár amatérských zápasů, od května 2018 ale přišla výše zmíněná pauza způsobená zdravotními problémy. Do dalšího profesionálního zápasu proto Zdeněk Polívka nastoupil až 23. listopadu 2019. Jeho soupeřem byl Jiří Kopečný a Polívka mu dal KO už po minutě boje.

Další zápas následoval hned v prosinci 2019 a Polívka v něm předvedl svou jedinou dosavadní úspěšnou submisi v kariéře. Michala Petriše utáhl na rear naked choke po 1:18 1. kola. Své skóre tak vyrovnal na 3-3.

Pak přišla covidová pauza a Oktagon Underground, do kterého se Zdeněk Polívka přihlásil. V květnu 2020 knockoutoval mnohem zkušenějšího Pavla Salčáka, do utkání proti Matěji Peňázovi ale pro zranění nenastoupil. Později pod hlavičkou Oktagon UDG ještě porazil Daniela Hromka. Svým úspěšným působením si zde vybojoval smlouvu s organizací Oktagon MMA.

Polívka tam začal úspěšně – nejdříve v září 2020 porazil Zuzáka na body, poté v březnu 2021 Poláka Tomczaka opět na body. Profesionální skóre si tak překlopil do pozitivních čísel (5-3).

V červnu 2021 ale přišla porážka s Alžířanem Driaiem na kimuru (5-4). Později se proti veteránovi UFC Ericu Spicelymu Zdeněk Polívka opět zvedl a připsal si výhru na KO. V listopadu 2021 dost překvapivě porazil také Roberta Bryczeka, jde o nejcennější skalp v jeho kariéře. Skóre si tak opět poopravil na úroveň 7-4.

Polívka v té době začínal přemýšlet o titulové šanci v Oktagonu. Tyto myšlenky mu v únoru 2022 rychle zatrhl Alex Lohoré, který ho porazil po 3 minutách 1. kola na TKO.

Výkony jako na houpačce poté pokračovaly i v dalším průběhu roku 2022 – Polívka nejdříve v červnu porazil Cheicka Koného (8-5), aby následně 15. října na turnaji Oktagonu v německém Frankfurtu prohrál na body se Samuelem „Pirátem“ Krištofičem (8-6).

Zdeněk Polívka – osobní život

O předešlém osobním životě a zálibách Zdeňka Polívky toho není na veřejnosti známo mnoho. Podařilo se nám zjistit, že v soukromí, pokud má na to čas, rád hraje na kytaru. V obdobích před zápasy tráví nejvíce času samozřejmě tréninkem a shazováním váhy.

V posledních dnech ale vyšel na veřejnost jeho vztah s herečkou a zpěvačkou Lucií Vondráčkovou, bývalou manželkou hokejisty Tomáše Plekance, která je od Zdeňka Polívky starší o 18 let. Zdeněk Polívka a Lucie Vondráčková tak tvoří nový pár.

zdroj titulní fotografie: instagram.com

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, mma, oktagon, ufc, zdeněk polívka

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Zdeněk Polívka – český top bojovník organizace OKTAGON MMA


Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA je organizace, která na území Česka, Slovenska a nově také Německa pravidelně již od roku 2016 pořádá MMA turnaje. Za jejím vznikem stojí Čech Ondřej Novotný a Sl...

Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Oktagon 36 se uskutečnil 15.10.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira (Catchweight 82kg) Očekávaný odvetný zápas na pět k...

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

Tentokrát se sešli zápasníci 4. 3. 2023 v Ostravě na turnaji organizace Oktagon 40. Kromě jednoho zápasu se všechny zapojili do speciální dlouhodobé pyramidy turnaje Gamechan...

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma – šampion velterové divize organizace Oktagon MMA

David Kozma je 30letý MMA zápasník a patří k nejlepším a nejoblíbenějším bojovníkům organizace. Je to typ bojovníka, kterých je na československé i světové scéně málo – vystu...

Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Slovenský zápasník MMA maďarského původu, vítěz televizní reality show Oktagon Výzva a nositel titulu z maďarské organizace HFC – to je Gábor Boráros. Extravagantní, potetova...

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý je slovenský profesionální MMA bojovník. Co nejzajímavějšího o něm víme a jaká byla jeho cesta k bojovému sportu?  Karol Ryšavý – dětství a rané mládí  Karol Ryš...

A je to tady! Nejlepší bojovníci MMA se sejdou v Ostravě, aby bojovali o milion eur

A je to tady! Nejlepší bojovníci MMA se sejdou v Ostravě, aby bojovali o milion eur

Unikátní projekt česko-slovenské organizace MMA Oktagon spojí elitní zápasníky welterové váhy z celé Evropy. Borci si rozdělí milion eur, přičemž vítěz bere 300 000 eur (7 mi...