Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z

Sdílet na:  

Publikované: 23.03.2022   Kategorie článku: Fotbal, Fotbalisti Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Tomáš Souček je jednou z největších českých fotbalových hvězd posledních let. Tento český fotbalista se narodil 27. února 1995 v Havlíčkově Brodě. Ve svých 27 letech je ženatý a jeho partnerka se jmenuje Natálie.

Tomáš Souček – Narození, mládí a dospívání

Jeho fotbalová kariéra se započala již na začátku tohoto milénia, kdy tehdy trenér František Souček přivedl na hřiště svého čtyřletého syna Tomáše Součka, a tehdy se započala kariéra, kterou nikdo z nich nečekal. Počátky kariéry Tomáše Součka opravdu nebyly postavené na luxusních základech s profesionálním vybavením a opravdu bohatými rodiči.

Začínal na fotbalovém areálu v Havlíčkově Brodě jako obyčejný kluk, pro kterého se stal fotbal kariérou a životním posláním.

V jeho 4 letech ho otec nechal trénovat se staršími kluky. A také dobře udělal. Možná by bez toho nebyl Tomáš Souček tam, kde teď je: v anglické Premier League.

Začátek této fotbalové hvězdy vlastně nebyl nic plánovaného. Když vzal František Souček, tehdejší trenér šestiletých hochů na fotbalovém areálu v Havlíčkově Brodě, svého syna Tomáše Součka, ani ho nenutil hrát fotbal. Vzal ho na hřiště, aby se kouknul, co jeho otec dělá. Tomáš Souček však tréninky se zájmem sledoval a později se chtěl zapojovat do všeho, co o dva roky starší chlapci z Havlíčkova Brodu již perfektně zvládali. A z těchto skromných podmínek a možná i s troškou štěstí se zrodila hvězda anglické Premier League tak, jak ji známe dnes.

Je jasné, že hlavním plus Tomáše Součka byla i jeho věková výhoda. Tím, že začínal hrát dříve než ostatní, si vytvořil výhodu, kterou jen tak nic nepřekoná. Když chodil později vypomáhat mezi stejně staré hochy, byla zde určitě vidět jeho konkurenční výhoda.

Tento český zázrak měl ještě jedno štěstí. Jeho otec, trenér fotbalového klubu v Havlíčkově Brodě, a jeho rodiny totiž bydleli hned vedle hřiště. Tomáš Souček tak nemusel kvůli své fotbalové vášni příliš cestovat. I svůj volný čas tak trávil hrou s kluky na hřišti.

Jak říká jeho otec, dříve se ho snažil vychovávat a ve fotbalu udržet. Když ale zjistil, že fotbal se stal nejenom vášní, ale i náplní jeho života, už ho nutit nemusel. Píle a pracovitost totiž přišla sama.

Tomáš Souček – Působení na klubové úrovni

Po těchto skromných začátcích se Tomáš Souček uplatnil prvně v českých fotbalových klubech. Jako první fotbalový klub, ve kterém v České republice hrál byla Slavie, ve které začínal na postu střední zálohy. Později si však vyzkoušel i post stopera. A i když byl dříve zvyklý pouze na post útočníka, jeho otec a trenér František Souček si myslí, že i tato komplexní zkušenost s fotbalem mu hodně prospěla a pomohla mu dívat se na fotbal i z jiného úhlu.

Do Slávie se propracoval z ještě z mládeže. Díky jeho talentu dřině se v roce 2014 propracoval až do prvního mužstva. U Slávie však Tomáš Souček nezůstal. Jeho kariéra pokračovala do fotbalového klubu Viktoria Žižkov, kde působil jako hostující hráč. Zůstal zde však jen půl roku, po kterém se vrátil zpět do milované Slavie.

Další odbočku v jeho kariéře bychom mohli nazvat fotbalový club Slovan Liberec. V FC Slovan Liberec. V tomto klubu ale opět jen hostoval a po uplynulé době se vrátil opět do Slávie. V této době získal také jako kmenový hráč Slavie titul mistra nejvyšší české soutěže.

Teď budeme mluvit o roce 2017-2018, kdy se Tomáš Souček stal stálým členem fotbalového klubu Slavie. Jako jeho šťastné číslo dresu mu bylo přiděleno číslo 22.

V jeho kariéře nastal 29.01.2020 nastal pro Tomáše Součka opravdu velký skok v kariéře. Toho dne totiž oficiálně odešel hrát do West Ham United. Tento klub se nachází v Anglii a Tomáš Souček byl jedním z hlavních hráčů, kteří pomohli týmu West Ham United udržet se v nejvyšší anglické lize. A díky tomu se anglický tým rozhodl podepsat v červenci 2020 s Tomášem Součkem čtyřletou smlouvu. Slávie za jeho přestup obdržela 521 milionů korun. Jednalo se zatím o nejdražší přestup z české ligy.

V sezóně 2019-2020 nastoupil za tým West Ham United v Premier League celkem třináctkrát a z toho třikrát skóroval.

Naopak v sezóně 2020-2021 byl týmu opravdu velmi nápomocný. Tento velice talentovaný český hráč v této sezóně nevynechal ani jeden z 38 zápasů, které se v té době v Premier League hráli. V těchto zápasech byl týmu opravdu nápomocný. Povedlo se mu vstřelit neuvěřitelných 10 branek, které také rozhodly to, že byl zvolen nejlepším střelcem klubu v sezóně 2020-2021.

Sezóna 2021–2022 je pro něj zatím podobně úspěšná. 12. ledna do zápasu s FC Norwich City ani nenastoupil, protože byl testovaný na Covid-19 a výsledek byl pozitivní. Určitá zajímavost je určitě také to, že tento rok v zápase proti Wolverhamptonu Wanderers, který se konal 27. února, rozhodl jediným gólem v zápasu celý zápas ve prospěch West Ham United. A zajímavé také je, že se to stalo přímo v den jeho 27. narozenin.

Tato sezóna nám jistě ještě přinese četná překvapení a my už se nemůžeme dočkat, čím nás fotbalista Tomáš Souček, který si plní své dětské sny o hraní profesionálního fotbalu, v Anglii překvapí. Musíme ale říct, že Českou republiku reprezentuje opravdu s grácií a my, jakožto jeho krajané, bychom na něj měli být pyšní.

Tomáš Souček – Působení v reprezentaci

V českých mládežnických reprezentacích měl samozřejmě Tomáš Souček – hráč světové charakteru – své místo. Nastoupil v reprezentacích U19, U20 a v U21 (Česká fotbalová reprezentace do 21 let). V rámci těchto reprezentací se mu poštěstilo díky jeho trenérovi, který se jmenoval Vítěslav Lavička, účastnit se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Tomáš Souček se společně se svým týmem umístil na krásném 4. místě.

Dále se dostal do A-mužstva České republiky, za který poprvé nastoupil přátelském zápase s Dánskem. V tomto zápase se mu ale příliš nedařilo, už jenom podle toho, že do sítě nevstřelil žádný gól. Tento zápas se konal 15. listopadu 2016. Při jeho působení v A-mužstvu České republiky odehrál také veškerá utkání v kvalifikaci na EURO 2020. Byl také nominován na její konečný turnaj, ve kterém se dostal Tomáš Souček a jeho tým až do čtvrtfinále, kde bohužel vypadli s Dánskem.

Ovšem pro kariéru Tomáše Součka to neznamenalo nějakou větší ztrátu. Po tomto zápase se stal totiž novým kapitánem českého mužstva.

Tomáš Souček – Osobní život

Tomáš Souček, jak už jsme si řekli, pochází z Havlíčkova Brodu. Společně vyrůstal jako obyčejné malé dítě se svojí sestrou Míšou. Tato rodina je také plná sportovců. Jeho otec, František Souček, byl trenérem fotbalového klubu v Havlíčkově Brodě. Jeho maminka, Iva Součková, hrála házenou a nebylo nic neobvyklého, když si sem tam zaběhla maraton. Oba jeho rodiče tak měli veliký podíl na tom, jaký získal Tomáš Souček vztah k fotbalu, běhu a ke sportu všeobecně.

V srpnu 2020 se oženil s jeho dlouholetou přítelkyní a matkou jeho dcery Terezky.  Jméno jeho manželky je Natálie Dobrovodská.

A pokud bychom měli mluvit o někom, kdo ho na cestě jeho fotbalovou inspiruje, byl by to nejspíše jeho dlouhodobý vzor španělský záložník Cesc Fábregas.

Tomáš Souček – Úspěchy a ocenění

Pokud bychom to mohli shrnout pouze jednou větou, Tomáš Souček je „jedno velké ocenění“. Jako jeden z mála Čechů jich totiž v průběhu své krátké fotbalové kariéry opravdu požehnaně. Mezi jeho první ocenění patří bezesporu titul mistra nejvyšší české soutěže, který získal v únoru 2017 jako kmenový hráč Slavie.

V následující sezóně neboli v sezóně 2018-2019, získal při hře za slávii mistrovský titul i národní pohár. Tyto ocenění by nebyly nic tak významného, Tomáš Souček jich totiž získal za celý svůj život opravdu hodně. Nejzajímavější na nich je totiž to, že Slavii se podařilo vyhrát tyto dvě ocenění naposledy před 77 lety.

V těchto letech byl také vyhlášen hráčem sezóny Fortuna ligy. Následující rok společně se Slávií získal národní superpohár. V té době skončila Slavia na prvním místě v tabulce, a proto dostal ocenění i Tomáš Souček.

Pokud se budeme bavit o jeho individuálních oceněních, také jich samozřejmě nebylo málo. V letech 2019 a 2020 vyhrál anketu Český fotbalista roku. V letech 2020 a 2021 vyhrál Zlatý míč České republiky. V rámci svého působení v anglickém fotbalovém klubu West Ham United získal ocenění Hráč roku West Hamu United 2021 podle fanoušků. Všechny tyto ocenění bychom tak nějak mohli očekávat. V roce 2021 však mimo tyto všechny ocenění získal i Stříbrnou medaili Jana Masaryka.

Zajímavosti
Tomáš Souček je samozřejmě ohromně zajímavá osobnost, a proto by stálo za to si o něm zjistit ještě něco víc než jen základní informace. Věděli jste například, že díky jeho výšce, která aktuálně dosahuje 192 cm, opravdu hodně vyčníval mezi ostatními dětmi. Byl to také jeden z aspektů, který na něj vždy upozornil.

Tento opravdu hodně vysoký fotbalista je ve výborné kondici. Při své extrémní výšce dosahuje hmotnosti přibližně jen okolo 84 kilogramů.
Poslední zajímavostí je úsměvná historka o Tomášovi z jeho mládí. Jeho otec František Souček totiž vždy rád vzpomíná na Tomášovy začátky. Nechal se slyšet, že se Tomáš při každém výletu či návštěvě mimo domov ptal, jestli si s sebou může vzít fotbalový míč.
 
Co na to vše říct? Snad jen to, že máme ve světě opravdu kvalitního reprezentanta naší krásné malé země a že mu musíme držet palce, aby se mu dařilo takto i nadále.

Fotogalerie
Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z foto č.1Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z foto č.2Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z foto č.3Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z foto č.4Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z foto č.5
Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: fotbal, fotbalista, klub, praha, premier league, slavia, Tomáš Souček, west ham

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Tomáš Souček – motor českého fotbalu od A do Z


Manchester United nejspíš v létě získá Dumfriese z Interu, kde za něj už mají náhradu

Manchester United nejspíš v létě získá Dumfriese z Interu, kde za něj už mají náhradu

Zdroje blízké webu CaughtOffside potvrdily rozdíl v představách o budoucnosti mezi 27letým hráčem, který si přeje plat 5 milionů eur ročně, a Interem, který není ochotný jít ...

Manchester City v pohotovosti, Kevin De Bruyne je v hledáčku klubů ze Saúdské Arábie

Manchester City v pohotovosti, Kevin De Bruyne je v hledáčku klubů ze Saúdské Arábie

Manchester City možná čeká bitva o udržení jednoho z klíčových hráčů Kevina De Bruyneho. Podle důvěrných informací se v Saúdské Arábii za belgického záložníka připravují tučn...

Fotbalové novinky: Manchester United, Ruben Amorim, Xabi Alonso, Alphonso Davies a jeden zázrak z Porta

Fotbalové novinky: Manchester United, Ruben Amorim, Xabi Alonso, Alphonso Davies a jeden zázrak z Porta

Manchester United se průběžně informuje o situaci některých levých obránců, neboť tuto pozici by mohl v létě pokrýt nový hráč. Zatím nejsou k dispozici žádná konkrétní jména,...

Kdo z hvězdných hráčů bude chybět na fotbalovém šampionátu v Kataru

Kdo z hvězdných hráčů bude chybět na fotbalovém šampionátu v Kataru

Důvody absencí fotbalových star jsou nejčastěji dva – zdravotní problémy a fakt, že se jejich národní týmy na mistrovství světa neprobojovaly.Takový Karim Benzema stihl vyléč...

Lionel Messi a Harry Kane pokořili dva milníky fotbalové historie. A jejich úžasné představení bude pokračovat

Lionel Messi a Harry Kane pokořili dva milníky fotbalové historie. A jejich úžasné představení bude pokračovat

Tento týden v kvalifikačních utkáních padl jeden vousatý rekord a byl zdolán jeden fantastický milník. Postarali se o to dva fotbaloví pardálové – Lionel Messi a Harry Kane. ...

Giorgio Chiellini do Los Angeles, Henderson jednou nohou v Ajaxu a Park Ji-Sung o Fergusonovi

Giorgio Chiellini do Los Angeles, Henderson jednou nohou v Ajaxu a Park Ji-Sung o Fergusonovi

Jak jsme psali zde, bývalý italský obránce Giorgio Chiellini je připraven začít svou novou kariéru, protože se vrací do Los Angeles, tentokrát jako asistent trenéra, který bu...

Real Betis se dohodl na přestupu s Ladislavem Krejčím, píší španělská média

Real Betis se dohodl na přestupu s Ladislavem Krejčím, píší španělská média

Podle španělského deníku AS se Real Betis ústně dohodl na podpisu Ladislava Krejčího pro příští sezonu. Zdroje blízké španělskému klubu uvádějí přestupovou částku kolem 8 mil...

Ředitel Barcelony Deco dává nahlédnout do uvažování lidí v nejvyšších fotbalových patrech

Ředitel Barcelony Deco dává nahlédnout do uvažování lidí v nejvyšších fotbalových patrech

Jaká je budoucnost některých hráčů v Barceloně, která stále hledá svoji tvář? Ředitel katalánského klubu a jeho legenda Deco se zajímavě rozhovořil o jejich dalším působení i...

Pár postřehů k víkendovým zápasům v Premier League. Vrcholí boje o titul i příslušnost k elitě

Pár postřehů k víkendovým zápasům v Premier League. Vrcholí boje o titul i příslušnost k elitě

Manchester United vs. Aston Villa Všichni si už asi všimli výrazné otočky, kterou provedl Unai Emery ve Villa Parku s Aston Villou. V lednu přišel náctiletý útočník Jhon Durá...