Fotbalové novinky: Manchester United, Ruben Amorim, Xabi Alonso, Alphonso Davies a jeden zázrak z Porta

Sdílet na:  

Publikované: 28.02.2024   Kategorie článku: Aktuality, Fotbal, Fotbalisti Fotbalové novinky: Manchester United, Ruben Amorim, Xabi Alonso, Alphonso Davies a jeden zázrak z Porta
Zdroj: Depositphotos

Manchester United se průběžně informuje o situaci některých levých obránců, neboť tuto pozici by mohl v létě pokrýt nový hráč. Zatím nejsou k dispozici žádná konkrétní jména, ale jsou to vody, které se chystají na trhu prozkoumat.

Zda je potenciální podpis spojován s Lukem Shawem, a musíme také počkat, co se stane s Tyrellem Malaciem, který má smůlu na zranění, zatím nevíme. Samozřejmě, v první polovině sezóny přišel na hostování Sergio Reguilon, ale vypadá to, že pozice je stále otevřená.

Přesto, jak dříve informoval caughtoffside.com, musíme počkat na to, co se stane s novou strukturou vedení Man United, pokud jde o ředitele atd.

Totéž platí i pro Antonyho situaci. Ačkoli Erik ten Hag veřejně promluvil o tom, že brazilský křídelník neukázal svůj potenciál, je ještě příliš brzy na to, aby se rozhodlo o jeho budoucnosti.

Bude záležet na mnoha faktorech: na novém řediteli, ten Hagovi a jeho rozhodnutí, ale také na samotném hráči, protože Antony v lednu odmítl jakoukoli možnost zůstat v Man United a bojovat o své místo. Určitě je to situace, kterou budeme v létě sledovat, ale na jistotu jeho odchodu si musíme počkat.

Ruben Amorim je spojován s Chelsea, ale co je na tom pravdy?

Chelsea o víkendu prohrála finále Carabao Cupu, a tak se samozřejmě všechny oči opět upírají na Mauricia Pochettina, přičemž podle některých zpráv by ho mohl nahradit Ruben Amorim.

Tlak je tu už od konce ledna - Chelsea chce lepší výsledky, ale prioritou vždy bylo dokončit sezónu s Pochettinem a pak vyhodnotit situaci před letním přestupovým oknem. Pro žádného manažera by to nebyla snadná práce; je to mladý tým a potřebuje čas na to, aby se předvedl a vytvořil správný teamgeist. Fotbal je ale samozřejmě o výsledcích, a tak tlak zůstává.

Pokud jde o Amorimovy vazby, je možné, že v létě Sporting Lisabon opustí, to ano. Zatím to není jisté, ale byl by otevřený úvahám o špičkových klubech, protože ve Sportingu už v posledních letech odvedl vynikající práci. Momentálně není v přímém kontaktu s žádným klubem, ale v Anglii si ho určitě váží.

Nejnovější zprávy o přestupu Xabiho Alonsa do Liverpoolu

Slyšíme nové zprávy o Liverpoolu a pozitivních jednáních ohledně Xabiho Alonsa, ale podle našeho názoru není v této sáze nic nového.

Upřímně řečeno, o Xabim Alonsovi zatím nejsou žádné potvrzené zprávy. Alonso se stoprocentně soustředí na to, aby v Bayeru Leverkusen udělal něco historického, mezitím ho chce jak Liverpool, tak Bayern, ale budeme si muset počkat, co se stane.

Jak už bylo mnohokrát řečeno, Alonso je pro Liverpool nejvhodnějším kandidátem, ale ne jediným. Liverpool jmenuje nového ředitele a poté nového manažera. Tento krok bude klíčový pro rozhodnutí o novém trenérovi, takže do té doby bych podobné zprávy bral s rezervou. Roberto De Zerbi je Liverpoolem také ceněn, ale opět - nic není hotovo.

Alphonso Davies upřednostňuje přestup do Realu Madrid

Real Madrid je i nadále preferovanou destinací Alphonsa Daviese v případě, že se v létě rozhodne opustit Bayern Mnichov. Kanadský levý obránce by se rád připojil k Realu Madrid - v tuto chvíli není problém se smlouvou, platem ani s osobními podmínkami. Jediným problémem je případná požadovaná cena, kterou Bayern stanoví.

Daviesovi končí v Allianz Areně smlouva v roce 2025, takže Real Madrid za něj nechce platit šílené peníze. Bayern se pokusí prodloužit jeho smlouvu do května/června, a pokud se do té doby nic nedohodne, byl by připraven Daviese v létě prodat.

Důležitá tedy bude požadovaná cena a také to, jak dopadnou jednání mezi Bayernem a Daviesem o nové smlouvě. Prozatím nedošlo k žádnému kontaktu s Barcelonou a případně by měl sledovat kluby Premier League.

Mnoho klubů sleduje záložníka Porta za 70 milionů eur

Alan Varela v dresu Porta zaujal a obzvláště výrazný byl při nedávném vítězství v Lize mistrů nad Arsenalem, kdy ukázal, co dokáže na největší scéně proti těm nejlepším soupeřům.

Objevily se zprávy o tom, že Varelu skautuje několik špičkových týmů, včetně Manchesteru City, ale zatím to vypadá spíše tak, že jde jen o běžné sledování a nic pokročilejšího.

Mnoho klubů vysílá své skauty, aby dvaadvacetiletého záložníka sledovali, protože v posledních měsících podává za Porto vynikající výkony. Ve smlouvě má výstupní klauzuli ve výši 70 milionů eur, a je dobře známo, jak obtížné je vyjednávání s portugalskými kluby, takže by to mohl být zapeklitý obchod, pokud se v létě objeví nějací nápadníci.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: alphonso davies, antony, manchester united, ruben amorim, xabi alonso

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Fotbalové novinky: Manchester United, Ruben Amorim, Xabi Alonso, Alphonso Davies a jeden zázrak z Porta


Kari Jalonen by měl zítra po valné hromadě hokejového velitelstva skončit. Kdo ho nahradí?

Kari Jalonen by měl zítra po valné hromadě hokejového velitelstva skončit. Kdo ho nahradí?

Sociálními sítěmi rezonuje zpráva, že Kari Jalonen, toho času kouč českého národního týmu ledního hokeje, by se měl zítra ze své pozice poroučet. Na jeho místo by měl přijít ...

Ivan Hašek, nebo Vítězslav Lavička? Už brzy bychom se mohli dozvědět trenéra fotbalové reprezentace

Ivan Hašek, nebo Vítězslav Lavička? Už brzy bychom se mohli dozvědět trenéra fotbalové reprezentace

Na Strahově se sešla pracovní skupina fotbalové asociace, aby se potkala s kandidáty na nejprestižnější trenérskou funkci v zemi. Podle portálu infotbal.cz se definitivní roz...

Bernardo Silva chce opustit Manchester City kvůli anglickému počasí

Bernardo Silva chce opustit Manchester City kvůli anglickému počasí

Bernardo Silva chce v létě opustit Manchester City kvůli nespokojenosti s anglickým počasím, uvedly zdroje serveru Football Insider. V nejnovějším vydání podcastu Football In...

Pár povánočních zajímavostí z přestupového trhu Fortuna ligy

Pár povánočních zajímavostí z přestupového trhu Fortuna ligy

Přestupový trh ve Fortuna lize se začíná hýbat. Tradičně se dohodnuté i zamýšlené přestupy točí hlavně kolem předních klubů. Tady jsou tři zprávy z útrob kanceláří fotbalovýc...

Evropská liga – i když druhá v pořadí, tak stále nesmírně kvalitní soutěž

Evropská liga – i když druhá v pořadí, tak stále nesmírně kvalitní soutěž

Evropská liga je evropskou fotbalovou klubovou soutěží číslo 2. Prestižnější je pouze Liga mistrů. Nižší stupínek klubového evropského soupeření pak představuje Evropská konf...

Za Jindřicha Staňka do Plzně i dva hráči: Lukáš Červ a Matěj Valenta

Za Jindřicha Staňka do Plzně i dva hráči: Lukáš Červ a Matěj Valenta

Přestupový trh Fortuna ligy se pořádně rozhýbal. Dost se toho děje na severu Čech v Liberci a tradičně také v Plzni a Slavii. Jaké pohyby v kádru tam nastaly? Trenérovi liber...

Manchester United sleduje hráče Bayernu Mnichov a překvapivě uprostřed sezony chystá přestup

Manchester United sleduje hráče Bayernu Mnichov a překvapivě uprostřed sezony chystá přestup

Manchester United usiluje o to, aby se hvězda Bayernu Mnichov Eric-Maxim Choupo-Moting stala jeho první posilou od doby, kdy do klubu investoval Sir Jim Ratcliffe. Sir Jim Ra...

Mohamed Salah: Z Liverpoolu přicházejí slibné zprávy o setrvání jejich největší hvězdy

Mohamed Salah: Z Liverpoolu přicházejí slibné zprávy o setrvání jejich největší hvězdy

Mohamed Salah by rád zůstal v Liverpoolu i po skončení letního přestupového období, ale podle zdrojů serveru Football Insider tomu brání dvě podmínky. Jednatřicetiletý křídel...

Erling Haaland – norská mašina na góly

Erling Haaland – norská mašina na góly

Věděli jste, že komety létají také v Norsku? Jedna taková fotbalová dolétla (zatím) do středního Německa do Dortmundu, kde září víc a víc, takže to vypadá na přelet do ještě ...