Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán

Sdílet na:  

Publikované: 27.11.2022   Kategorie článku: Fotbal, Fotbalisti Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Lautaro Martínez (celým jménem Lautaro Javier Martínez) je argentinský fotbalový útočník momentálně hájící barvy italského velkoklubu Interu Milán. Je považován za jeden z největších talentů současného fotbalu a do budoucna vnímán jakožto nástupce fenomenálního Lionela Messiho v rámci vůdčí role v argentinské reprezentaci, třebaže fotbaloví odborníci ho přirovnávají spíše ke kombinací jiných dvou elitních argentinských útočníků nedávné minulosti – Gonzala Higuaina a Sergia Aguera. Největším vzorem samotného hráče je pak kolumbijský kanonýr Radamel Falcao.

Lautaro Martínez – narození, mládí a dospívání

Lautaro Martínez se narodil 22. srpna 1997 v argentinském městě Bahía Blanca jako prostřední ze tří bratrů do rodiny Karin Vanesy Gutiérrez a Maria Martíneze. Třebaže Bahía Blanca je městem, kde žijí spíše bohaté rodiny, ta Martínezova byla v tomto ohledu výjimkou, což přinášelo také spoustu finančních problémů a strádání. 

Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu a Lautaro Martínez je v tomto ohledu zářným příkladem, jelikož jeho otec sám hrával profesionálně fotbal, třebaže ne na tak vysoké úrovni, které později dosáhl jeho syn. S tím je spojen ostatně i fakt, že konec aktivní kariéry nesl velice těžce a utápěl se ve vzpomínkách. O to více se pak upnul na fotbalový vývoj malého Lautara. Ten tak měl již od dětství zajištěnou sportovní průpravu a věděl, co vše je zapotřebí k tomu, aby se jednoho dne stal profesionálním fotbalistou. Tomuto snu pak obětoval de facto všechno ostatní.

Sport byl pro rodinu ostatně velice důležitý, protože i Lautarův bratr vynikl coby kvalitní sportovec, nicméně ne ve fotbalu, ale v basketbalu. V Argentině je dokonce považován za jednoho z nejtalentovanějších mladých hráčů a je mu předurčována skvělá budoucnost.

Lautaro Martínez pak začal svou kariéru v místním klubu Liniers, kde úspěšně prošel zkouškami a zařadil se do tamní akademie, kde se začal pomalu projevovat jeho velký fotbalový talent, což přivábilo i zájem větších klubů. Jedním takovým byl snad i ten nejslavnější, alespoň co se Argentiny týče, a to Boca Juniors, kam byl v patnácti letech pozván na testy, nicméně neuspěl a nedostal nabídku smlouvy, což ho samozřejmě na nějakou dobu zdrtilo. Zástupci klubu mu vytýkali, že nemá pro profesionální fotbal dostatečnou rychlost a sílu, což jsou paradoxně aspekty, pro které je dnes ceněn. Zajímavé také je, že původně začínal jako obránce a do útoku se přesunul až později.

Lautaro Martínez – působení na klubové úrovni

Boca Juniors naštěstí není jediný fotbalový klub na světě a již o rok později Lautaro Martínez dostal šanci u jiného argentinského klubu, který v něm viděl značný potenciál a tím byl Racing Club, kde podepsal v lednu 2014. Tam se zařadil do zdejší akademie a v šestadvaceti zápasech dokázal vstřelit stejný počet gólů, čímž si v sedmnácti letech vysloužil pozvánku do prvního týmu, kde se postupně adaptovával, než začal zářit na nejvyšší úrovni. K definitivnímu průlomu pak došlo v jeho čtvrté sezóně mezi dospělými, kdy se Lautaro Martínez dokázal osmnáctkrát prosadit v sedmadvaceti zápasech.

V té době také přišla už i první pozvánka do národního týmu a také zájem předních světových týmů s Realem Madrid a Interem Milán v čele.

Právě modročerný klub z Milána přetahovanou o talentovaného Argentince nakonec vyhrál, a to údajně na přímluvu Maura Icardiho a také Diega Milita, dalších dvou Argentinců, kteří mají nebo měli s klubem co dočinění. V létě 2018 zde podepsal smlouvu na pět let a záhy si také odbyl soutěžní debut v zápase se Sassuolem. Později vstřelil i svůj první gól, a to do sítě Cagliari. Podobně jako dříve v Racingu, i zde Martinézovi trvalo nějaký čas, než se mu začalo dařit. První sezonu Lautaro Martínez nastupoval spíše z lavičky a dlouho se nemohl přizpůsobit defenzivnímu stylu italského fotbalu, než se v druhé sezóně rozstřílel na solidních jednadvacet gólů ve čtyřiceti devíti zápasech. V té době utvořil obávané útočné duo s Belgičanem Lukakuem a definitivně se tak zařadil mezi elitní světové hvězdy.

Lautaro Martínez – působení v reprezentaci

Na mezinárodní úrovni byl Lautaro Martínez poprvé povolán do národního týmu U20 v lednu 2017 a v rámci tohoto výběru se pak také zúčastnil mistrovství světa hráčů do dvaceti let v témže roce, kde se mu také podařilo zapsat do fotbalové historie, třebaže ne úplně zlatým písmem. Stal se totiž vůbec prvním fotbalistou, který byl kdy vyloučen po zásahu videorozhodčího, když napadl protihráče v zápase proti Anglii.

Pozvánka do seniorského týmu pak přišla již o rok později, a to během přípravy na mistrovství světa v Rusku, kdy Argentinci změřili síly se Španěly. Lautaro Martínez si sice odbyl reprezentační debut, ale do závěrečné nominace se nevešel a na turnaj neodcestoval. První reprezentační gól však ještě stihl vstřelit v témže kalendářním roce, a to do sítě Mexika v přátelském utkání, které Argentina vyhrála jednoznačně 4:0. 

Hvězda Lautara Martíneze pak naplno zazářila na Mistrovství Jižní Ameriky v roce 2019. V turnaji, který byl kvůli pandemii způsobené COVIDEM-19 posunut o rok déle, dokráčeli Argentinci až ke zlatým medailím. Výrazně k tomu přispěla především spolupráce Lautara Martíneze a Lionela Messiho. Společnými silami tak dokázali vybojovat pro Argentinu velké vítězství po takřka třiceti letech. Tím si již ve velmi mladém věku zajistil ve své zemi nesmrtelnost.

Lautaro Martínez – osobní život

V osobním životě je Lautaro Martínez naplno oddaný své rodině, a to především partnerce Augustině Gandolfo, se kterou má také malou dcerku. Rodinným miláčkem je také pes rasy mops. Důležité fragmenty ze svého života má rovněž i vytetované, jelikož je častým návštěvníkem tetovacích salónů, přičemž říká, že mu jednotlivé obrázky pomáhají zahánět stesk po domově během angažmá v italské metropoli. Třebaže se rád obklopuje luxusem, k čemuž patří drahá auta v garáži a drahé nemovitosti, žije vcelku obyčejným životem.

Jako mnozí jiní slavní fotbalisté pocházející z chudších poměrů, i Lautaro Martinéz se věnuje různým charitativním projektům a filantropii. Často je také viděn při návštěvě nemocnic.

Lautaro Martínez – úspěchy a ocenění

Během své dosavadní kariéry dokázal Lautaro Martínez vyhrát již několik důležitých titulů, či jim být alespoň velmi blízko. O tom, který se mu podařilo s Argentinou vyválčit na Copa América, již byla řeč, ovšem i na klubové úrovni slavil výrazné úspěchy. S Interem Milán dokráčel až do finále Evropské ligy UEFA v roce 2020, přičemž byl také nominován do ideální jedenáctky soutěže. V rámci italského fotbalu pak vyhrál italskou ligu, pohár, i superpohár.

Z osobních úspěchů stojí za zmínku ještě ten, že byl za sezónu 2020/2021 nominován na Zlatý míč UEFA, přičemž se v jeho případě předpokládá, že by jednou mohl být dokonce i jeho držitelem. Fotbalové kvality na to bezpochyby má.

Fotogalerie
Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán foto č.1Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán foto č.2Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán foto č.3Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán foto č.4Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán foto č.5
Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: fotbal, fotbalista, inter milán, klub, lautaro martínez, liga mistrů

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Lautaro Martínez – argentinský lev ve službách Interu Milán


Cristiano Ronaldo další trofej do své bohaté sbírky nezíská. Rozesmutnil ho explzeňský Jean-David Beauguel

Cristiano Ronaldo další trofej do své bohaté sbírky nezíská. Rozesmutnil ho explzeňský Jean-David Beauguel

O saúdskoarabské lize se nepsalo moc často, což změnil příchod Cristiana Ronalda do týmu an-Nasr. Tam čekali, že přijdou trofejní hody, leč nestalo se tak. Jeho klub včera vy...

Senzační triumf československého fotbalu na LOH 1980

Senzační triumf československého fotbalu na LOH 1980

Letní olympijské hry v Moskvě v roce 1980 přinesly obrovské vítězství československých fotbalistů, kteří zde po naprosto famózním představení získali zlaté medaile po finálov...

Dani Alves byl odsouzen ke třem letům vězení za znásilnění

Dani Alves byl odsouzen ke třem letům vězení za znásilnění

Španělský soud uznal bývalého fotbalistu Barcelony a Brazílie Daniho Alvese vinným ze znásilnění ženy v barcelonském nočním klubu. V chládku si odsedí tři roky, podle některý...

Jak se snesou Kylian Mbappé a Vinícius Junior v Realu? O Brazilce se už zajímají anglické kluby

Jak se snesou Kylian Mbappé a Vinícius Junior v Realu? O Brazilce se už zajímají anglické kluby

Liverpool a Chelsea si zřejmě uvědomují, že blížící se přestup Kyliana Mbappého do Realu Madrid by mohl vést k tomu, že Vinícius Junior raději zamíří do jiného klubu, než aby...

Jaroslav Šilhavý bude trénovat reprezentaci Ománu, píše deník Sport

Jaroslav Šilhavý bude trénovat reprezentaci Ománu, píše deník Sport

Jaroslav Šilhavý skončil na lavičce české reprezentace minulý rok, když si na nejprestižnější trenérské pozici v Česku odkroutil pět let. Teď by se podle nejnovějších informa...

Připravte se na Chance ligu. Společnost předložila zdaleka nejvyšší nabídku. Kolik?

Připravte se na Chance ligu. Společnost předložila zdaleka nejvyšší nabídku. Kolik?

Fotbalová liga bude nosit jméno jiného hlavního sponzora. Od nového ročníku by se česká liga měla jmenovat Chance liga. Rozhodlo o tom vedení Ligové fotbalové asociace (LFA)....

7 důvodů, proč sledovat o nadcházejícím víkendu Premier League

7 důvodů, proč sledovat o nadcházejícím víkendu Premier League

Záludný úkol pro Manchester City v Nottinghamu Vzhledem k tomu, že Arsenal bude svůj zápas ve Villa Parku hrát v sobotu dřív, má Manchester City příležitost zareagovat na pří...

Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol

Neymar da Silva Santos Junior se v rytmu samby protancoval až na fotbalový vrchol

Neymar da Silva Santos Junior, známý jako Neymar Jr., je brazilský profesionální fotbalista, který hraje jako útočník za francouzský klub Paris Saint-Germain a brazilskou rep...

David Beckham ulovil pro Inter Miami skvostné jméno do každé řady: Lionel Messi, Sergio Busquets a Jordi Alba

David Beckham ulovil pro Inter Miami skvostné jméno do každé řady: Lionel Messi, Sergio Busquets a Jordi Alba

Na fotbalový důchod se matador Lionel Messi a jeho další bývalí kolegové z Barcelony rozhodli přestěhovat na slunnou Floridu. Nově tak oblékají dresy týmu Inter Miami. Ačkoli...