Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra

Sdílet na:  

Publikované: 17.03.2022   Kategorie článku: Fotbal, Fotbalisti Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra
Zdroj: Depositphotos, Instagram

Jeden z nejlepších českých fotbalových útočníků je právem považovaný za nástupce úspěšných hráčů, jimiž byli například Jan Koller, Milan Baroš nebo Horst Siegl. Patrik Schick je v současné době považovaný za klenot tuzemského fotbalu, což někteří experti předpovídali již na počátku jeho hvězdné kariéry. O to paradoxnější je, že cesta Patrika Schicka na vrchol zdaleka nebyla tak jednoduchá a přímočará, jak mnozí předpokládali. Přesto se 26letý mladík vypracoval mezi nejlepší útočníky v německé Bundeslize.

Patrik Schick –⁠ talent od mládí

Patrik Schick se narodil 24. ledna 1996 a hned zpočátku jeho života bylo jasné, že získal nebývalý fotbalový talent. Hráč s přezdívkou Schicky je mladším ze 2 sourozenců a jeho sestrou je Kristýna Schick, která okouzluje především mužskou část lidské populace. Malého Patrika však ani tak nezajímala krása jeho sestry, protože se od útlého věku naplno věnoval zelenému pažitu a nafouknutému balónu.

Na zahradě měl dokonce postavenou fotbalovou branku, kde každý den piloval kopací techniku, protože se chtěl přiblížit svému dětskému vzoru.

Tím nebyl nikdo jiný, než slavný David Beckham, který byl pro Patrika Schicka jedním z hlavním motivátorů a inspirátorů v jeho cestě za fotbalovým snem. I proto nosil jako malý převážně anglický dres s Beckhamovým jménem vzadu a do svého fotbalového idolu byl doslova zamilován.

Tvrdá práce se Schickovi vyplácela už v útlém věku, protože získal celou řadu ocenění na mládežnických turnajích. Na nich se prezentoval jako smrtící útočník, který skóruje prakticky z každé pozice. Patrik Schick nepochybně těžil i z kvalitního rodinného zázemí, díky němuž se stal fotbal nejenom koníčkem a radostí, ale také způsobem jeho obživy.

I přes evidentní talent však rodiče nezapomínali na to, že fotbalem se Patrik Schick nemůže živit nadosmrti, a proto dbali na jeho dobré vzdělání. Bylo tedy naprosto běžné, že se Schicky vrátil ze školy a teprve po dokončení všech úkolů mohl jít hrát fotbal. Tehdy nastupoval za místní klub ve Vestci, kde jednoznačně převyšoval všechny spoluhráče.

Rodina sice musela s Patrikem hodně cestovat po víkendových zápasech, nicméně během jednoho z nich nastal obrovský zlom. Vestec nastoupil k utkání s pražskou Spartou, kde 11letý talent předvedl ohromující výkon. Prakticky ihned po ukončení zápasu se tak Patrik Schick stal členem fotbalové akademie Sparty Praha.

Partrik Schick –⁠ působení na klubové úrovni

Schickův přestup do Sparty Praha však neznamenal zakončení cesty za fotbalovým snem, ale zcela nový začátek. Patrik musel celých 7 let tvrdě pracovat a zlepšovat se, aby mohl být před sezónou 2013 povýšen do týmu dorostenců. Trenéři si samozřejmě byli vědomi jeho skvělého pohybu po trávníku a výborné kopací techniky.

Jeho hlavní silou však byla produktivita v útočných řadách. Během sezóny 2013/2014 hrál za starší dorost pražské Sparty, za nějž během 29 zápasů nasázel 22 gólů. Takto skvělé výkony pochopitelně nemohli trenéři dlouho přehlížet, a proto se Patrik Schick velice rychle posunul přes juniorské mužstvo do A týmu Sparty Praha.

Debut v 1. české lize si odbyl proti Teplicím, proti nimž sice Sparta prohrála, ale i tak si Schicky mohl odškrtnout jeden ze svých velkých snů. V 84. minutě totiž střídal Josefa Hušbauera. Jenom o několik hodin později dokonce slavil ligový titul a po výhře 8:7 v penaltovém rozstřelu také triumf v Poháru České pošty. Přes svůj velký talent se ovšem nedokázal ve Spartě prosadit, takže v červnu 2015 odešel na hostování do klubu Bohemians Praha.

V sezóně nasázel 8 branek, a tak se pomalu začalo mluvit o jeho návratu na Spartu. Té Patrik Schick odmala fandil, ale klubové vedení o služby talentovaného útočníka nestálo. Údajně mu nabídli měsíční plat 60 tisíc Kč, a to i přesto, že hráči vysedávající na lavičce brali hodně přes 400 tisíc měsíčně.

Nucený odchod ze Sparty za pakatel
Hráčův agent Pavel Paska tedy svému svěřenci oznámil, že je na stole přestup do zahraničí. Sparta Praha se tehdy svého klenotu zbavila prakticky za pakatel, takže Patrick Schick přestoupil do italského klubu Sampdoria Janov. Tady si nejenom přišel na 1 milion Kč měsíčně, ale neuvěřitelně fotbalově vyrostl. Schickova hvězda rostla, spoluhráči si ho oblíbili a legendární útočník Antonio Cassano dokonce prohlásil, že Schicky je nejlepší fotbalista, kterého v Janově zažil.

Už po jedné sezóně se bývalý Sparťan stal posilou AS Řím za asi 1 miliardu Kč. Nicméně po 2 sezónách se v AS se Schickem přestalo počítat, takže přišel přestup do Německa.

Nejprve se stal klíčovým hráčem týmu RB Lipsko, a i když zde byl pouze na hostování, předváděl vynikající výkony. Tehdy se ovšem začala projevovat největší slabost Patricka Schicka, a to jeho častá zranění. Po návratu do formy však Schicky v 15 zápasech vsítil 7 branek. Dokonce se začalo jednat o přestupu do Lipska, nicméně nakonec se Patrik Schick ocitl v Bayeru Leverkusen.

Tady podepsal smlouvu na 5 let. Sezónu 2020/2021 opět poznamenalo zranění, ale i přes něj dal rodák z Prahy několik důležitých branek včetně té v ligovém šlágru proti Bayernu Mnichov. 4. prosince 2021 se pak Patrik Schick stal prvním fotbalistou Leverkusenu, který dal během jednoho zápasu 4 góly. Po podzimní části Bundesligy se dokonce dělil o největší počet branek s legendárním Robertem Lewandowskim.

Patrik Schick –⁠ působení v reprezentaci

Vynikající výkony na ligové úrovni samozřejmě nemohly uniknout reprezentačním trenérům. Patrik Schick hrál za reprezentaci už v mládežnickém věku a dokonce se stal králem střelců v kvalifikaci na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2017. Už předtím si ale Schicky odbyl debut v seniorské reprezentaci, kterou ve své době vedl Pavel Vrba. Bývalý lodivod plzeňské Viktorie mladému útočníkovi důvěřoval, a ten se mu na oplátku odvděčil vstřeleným gólem.

Další reprezentační starty si Patrik Schick připsal v rámci kvalifikace na MS 2022. Během ní se gólově prosadil proti Estonsku, ovšem v zápase s Walesem viděl od sudího červenou kartu.

Zdaleka největších úspěchů v reprezentačním dresu si ovšem Patrik Schick užil v rámci Mistrovský Evropy 2020. To bylo sice kvůli pandemii Covid-19 odloženo o rok, ovšem to nemohlo ohrozit Schickovu touhu ukázat se před fotbalovou Evropou. Hned ve druhém přípravném zápase proti Albánii otvíral útočník s číslem 19 na zádech skóre, čímž pomohl k důležité výhře.

Dobré výkony pak Schicky potvrdil i na začátku EURA, kdy sám zařídil 2 góly triumf nad Skotskem. Zvláště o jeho gólu z uctivé vzdálenosti 45 metrů se mluvilo ještě hodně dlouho.

Doslova hrdinský výkon předvedl Patrick Schick proti Chorvatsku. Po faulu v pokutovém území na českého útočníka totiž následovala penalta, k jejíž exekuci se postavil sám faulovaný. I když mu z nosu ještě tekla krev, Schicky se nemýlil a upravil skóre zápasu s papírově silnějším soupeřem na konečných 1:1. Důležitou osobou byl také v osmifinále proti Nizozemsku, kde zařídil důležitou penaltu. Porážku ve čtvrtfinále s Dánskem však vynikající český útočník odvrátit nedokázal, a to i přes jeho snižující trefu na 1:2.

V rámci EURA 2020 zaznamenal Patrik Schick 5 gólů a asistenci, čímž vyrovnal počin Milana Baroše z evropského mistrovství 2004. Kromě toho mohl být potěšen i vítězstvím v anketě fanoušků o nejhezčí gól turnaje za svoji pumelici z duelu se Skotskem.

Patrik Schick – Osobní život

Patrik Schick si i přes svůj mladý věk zakládá na spokojené a šťastné rodině. Rodina je pro talentovaného českého útočníka hodně důležitá, což potvrzuje i dlouholeté partnerství s Hana Behounkovou, nyní Schickovou. Ta je s Patrikem už od doby, kdy ještě nebyl slavný, takže jejich vztah je opravdu založen pouze na lásce a nikoliv na penězích či pozornosti, jak by se mohli mnozí domnívat. Společně se totiž poznali již na střední škole, takže Hana byla Patrikovi oporou nejenom při hostování v Bohemians, ale také při jeho divokém odchodu ze Sparty do italského Janova.

Rodinná pohoda nepochybně hraje roli i při Schickových výkonech na hřišti. Když totiž český útočník prožíval těžké začátky v Itálii, jeho partnerka Hana jej podporovala. V současné době společně vychovávají roční dceru Victorii a syna Nicolase, který se narodil v říjnu 2021. Nic nenasvědčuje tomu, že by se Patrik a Hana Schickovi měli rozvádět, protože představují ukázkový pár ze světa špičkového sportu.

Patrik Schick – Úspěchy a ocenění

Mezi největší úspěchy Patrika Schicka jednoznačně patří vítězství v 1. české fotbalové lize v dresu Sparty Praha ze sezóny 2013/2014. Ve stejné sezóně navíc přidal ještě triumf v českém fotbalovém poháru. Schicky také v posledních letech pravidelně obsazuje přední příčky v anketě Fotbalista roku, ovšem zde opět naráží na relativně častá zranění, která zpomalují jeho fotbalový růst. V roce 2021 se dokonce umístil na 7. příčce v prestižní anketě Sportovec roku. Na tomto úspěchu se velkou měrou podílel jeho gól proti Skotsku v rámci EURA 2020. Ostatně ten byl fanoušky oceněn na oficiálních stránkách UEFA jako nejlepší a nejhezčí gól celého turnaje.

Sláva Patrika Schicka v jeho 26 letech zdaleka nekončí. Je oporou nejenom české reprezentace, ale také Bayeru Leverkusen, takže jeho hvězda bude určitě ještě stoupat.

Fotogalerie
Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra foto č.1Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra foto č.2Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra foto č.3Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra foto č.4Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra foto č.5
Autor: Redakce
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bundesliga, fotbal, fotbalista, leverkusen, patrik schick, repre, sparta

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Patrik Schick – profil českého fotbalového snajpra


Chelsea včera nestačila na Real Madrid a i Premier League jí nevychází. K současné situaci se vyjádřila klubová legenda

Chelsea včera nestačila na Real Madrid a i Premier League jí nevychází. K současné situaci se vyjádřila klubová legenda

Kdo včera pozorně sledoval ten zápas, musel uznat, že hráči Realu Madrid jsou trochu jinde než ty z Chelsea. Technickou vybavenost asi mají všichni podobnou, ale proto abyste...

AC Sparta Praha - Fotbalový klub

AC Sparta Praha - Fotbalový klub

AC Sparta Praha – Sídlo: Milady Horákové 1066/98, 170 82 Praha 7 – Letná, Česká republikaStručná historie:  AC Sparta Praha je tradiční český profesionální fotbalový klub, kt...

Gündogan i Modrič už znají svůj klub pro příští sezonu. Jeden z nich zůstává, druhý se přesouvá z Manchesteru do Barcelony

Gündogan i Modrič už znají svůj klub pro příští sezonu. Jeden z nich zůstává, druhý se přesouvá z Manchesteru do Barcelony

Fotbalové napětí by se v době přestupů dalo krájet. Nyní se ale fanouškům může alespoň trošku ulevit. Již je totiž jasné, kde se dvě aktuální fotbalové hvězdy Gündogan a Modr...

Cristiano Ronaldo letos konečně dovedl an-Nasr k prvním bodům. Pomohl stylově hattrickem

Cristiano Ronaldo letos konečně dovedl an-Nasr k prvním bodům. Pomohl stylově hattrickem

Cristiano Ronadlo řídil hattrickem a asistencí výhru fotbalistů an-Nasr na půdě al-Fátihu. Dva góly dal Sadio Mané. V saúdskoarabské lize tak an-Nasr konečně zabral a ze hřiš...

Manchester United přemýšlí o stažení Matěje Kováře zpět do A-týmu. Mohl by dělat dvojku de Geovi

Manchester United přemýšlí o stažení Matěje Kováře zpět do A-týmu. Mohl by dělat dvojku de Geovi

Manchester United má připravenou novou smlouvu pro Davida de Geu, ale jeho nevyrovnané výkony v aktuální sezoně a konkurence, která se zformovala uvnitř klubu, by mohly připr...

Žhavé místo trenéra Chelsea je po víkendu volné. Kdo ze špičkových manažerů nahradí Grahama Pottera?

Žhavé místo trenéra Chelsea je po víkendu volné. Kdo ze špičkových manažerů nahradí Grahama Pottera?

Chelsea má v plánu v rámci hledání nového trenéra oslovit Juliana Nagelsmanna, Mauricia Pochettina, Rúbena Amorima, Oliviera Glasnera a Luise Enriqueho. Ve hře jsou ovšem dal...

Dobrá zpráva pro český fotbal – těsně udržel 15. příčku žebříčku FIFA zaručující poháry pěti týmům

Dobrá zpráva pro český fotbal – těsně udržel 15. příčku žebříčku FIFA zaručující poháry pěti týmům

Jde sice o nenápadnou zprávu, ale s velkým dosahem. V sezoně 2024/25 bude mít česká liga zaručené místo pro pět týmů v evropských pohárech. Zasloužilo se o to vítězství Lechu...

Real Madrid se plácl přes kapsu a zrekonstruoval stadion. Santiago Bernabéu dostal úžasné technické vychytávky

Real Madrid se plácl přes kapsu a zrekonstruoval stadion. Santiago Bernabéu dostal úžasné technické vychytávky

Chcete vidět prototyp moderní multifunkční, ale hlavně fotbalové arény? Rekonstrukce začala v roce 2019 a zahrnovala instalaci zatahovací střechy a rozšíření tribun, čímž se ...

Jamal Musiala – mládí vpřed aneb nejlepší hráč německého národního týmu

Jamal Musiala – mládí vpřed aneb nejlepší hráč německého národního týmu

V roce 2022 ještě stále náctiletý sportovní talent Jamal Musiala toho za svou krátkou fotbalovou kariéru stihnul už docela dost. Nejenom, že je ofenzivním záložníkem německéh...