Linda Nosková začíná nahánět strach slavnějším soupeřkám na okruhu WTA. Její hra má vynikající parametry

Sdílet na:  

Publikované: 16.03.2023   Kategorie článku: Tenis, Tenisti Linda Nosková začíná nahánět strach slavnějším soupeřkám na okruhu WTA. Její hra má vynikající parametry
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Jméno, které určitě každý z nás už zaslechl v televizi nebo o ní četl v novinách, Linda Nosková. Mladá, velice talentovaná a ambiciózní tenistka, která si svými výkony podmaňuje nejenom celou Českou republiku, ale jistými krůčky i celý svět. Její píle a úsilí je inspirací pro nejednoho z nás.
Pojďme si představit trochu blíže naši 18letou reprezentantku v tenise.

Linda Nosková – soukromý život a cesta mezi profesionály

Linda Nosková se narodila v roce 2004 ve Vsetíně, rodičům Drahošovi a Ivaně Noskovým. K tenisu ji přivedl právě její tatínek a to v pouhých šesti letech. Prvním místem, kde se začala tenisu věnovat, byla její škola ve Valašském Meziříčí.

V deseti letech přestoupila do klubu na Dolině v Trojanovicích.

Postupně se Linda Nosková s trénování přesunula do Prostějova, kde byla na hostování.

Rodinu kontaktovala trenérka Molitorová, která byla přesvědčená o jejím talentu. Linda Nosková za ní začala jednou měsíčně dojíždět do Švýcarska, kde spolu trénovali především techniku odpalu. 

Ve svých 15 letech přestoupila Linda Nosková do klubu do Přerova, kam se i s rodinou přestěhovali. Zde začala trénovat s trenérem Tomášem Krupou, který je jejím trenérem doposud. Pro méně znalé tenisového prostředí, Tomáš Kroupa byl trenérem také například Tomáše Berdycha nebo Radka Štěpánka.  

Po dlouhém zvažování své studium na obchodní akademii v Mladé Boleslavi ukončila, aby se mohla plně věnovat své sportovní kariéře.

Tenis je její vášní, díky níž si může plnit spoustu svých dalších snů a zálib, jako je například cestování.

Linda Nosková – vstup mezi profesionály a začínající kariéra

Lindě Noskové se několikrát podařilo vyhrát mistrovství České republiky mladších žákyň. Díky čemuž dosáhla na zisk divoké karty na mistrovství žen v roce 2017.

Od roku 2016 byla Linda Nosková členkou české reprezentace, ve které několikrát triumfovala ve Winter Cupu nebo v halovém mistrovství Evropy družstev po výhře nad Rumunkami.

V roce 2021 vyhrála Pardubickou juniorku, což je mistrovství České republiky staršího dorostu. Ve finále porazila Nikolu Bartůňkovou. Dva týdny na to ovládla Linda Nosková i ženský šampionát ČR, čímž se stala teprve druhou tenistkou, které se v jednom roce povedlo zvítězit mezi juniorkami i ženami.

Mezi profesionálky se jí povedlo vstoupit v průběhu roků 2019-2021, kdy se jí podařilo získat čtyři tituly na turnajích ITF. První dva tituly získala Linda Nosková v Bratislavě, v prvním porazila Češku Terezu Smitkovou a v druhém Chorvatku Ivu Primoracovou. Třetí titul vybojovala v přerovském Zubr Cupu 2021, do kterého se dostala díky divoké kartě. Čtvrtý titul dokázala vyhrát v Milovicích, kde si zahrála i ve finále čtyřhry, kdy se spoluhráčkou nestačily na Japonky až v supertiebreaku.

Velice vydařeným se pro Lindu Noskovou stal rok 2022. Kdy nejprve získala další titul ITF ve francouzském Croissy-Beaubourgu. Čímž se poprvé vyšvihla ve světovém žebříčku do první dvoustovky.

Premiérovou účast na nejvyšším grandslamovém ženském singlu zaznamenala Linda Nosková na French Open, po zvládnuté tříkolové kvalifikaci, v jejímž závěru porazila Slovenku Rebeku Šramkovou.

Dalšího triumfu dosáhla v turnaji ITF, který se konal v německém Versmoldu. Bodový zisk ji opět posunul v žebříčku na 113. příčku, což bylo prozatím její maximum. Tento zisk bodů ji zároveň učinil nejvýše postavenou hráčkou do 18let.

Obrovský úspěch a zřejmě ještě větší zážitek zaznamenala Linda Nosková na US Open, kde si zahrála po boku Lucie Hradecké ve čtyřhře. Spolu zvládly porazit sestry Serenu a Venus Williamsovy. Pro Noskovou byl tento zápas obrovskou zkušeností.

Linda Nosková s Lucií Hradeckou a sestrami Williamsovými
Linda Nosková s Lucií Hradeckou a sestrami Williamsovými - Foto: Instagram

V dalším kole bohužel nestačily na Chilanku Alexu Guarachiovou a Slovinku Andreu Klepačovou. 

Letošní rok zahájila Linda Nosková v lednu účastí na turnaji WTA, kde podlehla až ve finále páté hráčce v žebříčku Aryně Sabalenkové, ale i tak získala spoustu cenných bodů, které ji v žebříčku posunuly až do první světové šedesátky. Tímto počinem se také stala nejmladší finalistkou WTA 500.

V únoru hrála na Lyon Open, kde nestačila ve čtvrtfinále na Kolumbijku Camilu Osoriovou. Ziskem bodů na tomto turnaji se dostala do elitní světové padesátky, kterou nyní uzavírá.

Linda Nosková – závěrem o naší nové vycházející hvězdě

Linda Nosková je nejen velmi talentovanou mladou dívkou. Je také motivací pro spousty mladých sportovců. Především její zápal a cílevědomost je obrovskou inspirací. I přes veškeré své úspěchy je velice skromnou dívkou. Moc dobře ví, kde má v tréninku rezervy a na jaké svoje chyby se musí ještě zaměřit. 

Z rozhovorů s ní jasně vyplývá, že je prostě flegmatik. Což jí může velice přispět v turnajích, kdy je schopná zachovat klidnou hlavu. Což sama přiznala, že bere jako svoji silnou stránku.

Neskutečným zážitkem je návštěva jejích sociálních sítích, na kterých můžete opravdu vidět její úplné začátky i nynější působení na největších světových turnajích. 

K těmto úspěchům nevede pouze hezká cesta, zalitá sluncem. Je za ní spousta dřiny a odpírání si spousty věcí, co si ostatní můžou běžně dovolit, ale profesionální sportovci, kteří věnují tréninku opravdu všechno ne. Linda Nosková má jasný cíl a proto jí na této cestě dříme pěsti, ať vydrží a my můžeme sledovat její další skvělé výsledky.

Věřím a těmito slovy uzavírám, že o této nadějné sportovkyni ještě mnohé uslyšíme. Tohle je zdaleka malé množství toho, co nám Linda Nosková může nabídnout. 

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: fed cup, linda nosková, lucie hradecká, mistrovství světa, přerov, prostějov, radek štěpánek, tenis, tenistka, tomáš berdych, us open, wta

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Linda Nosková začíná nahánět strach slavnějším soupeřkám na okruhu WTA. Její hra má vynikající parametry


Roger Federer – elegán a gentleman světového tenisu

Roger Federer – elegán a gentleman světového tenisu

Roger Federer je švýcarský tenista, který jako profesionální hráč držel první místo v žebříčku ATP World Tour už do roku 1998. První místo obsadil na dlouhých 310 týdnů. Běhe...

Zásadní otočka. Ruští a běloruští tenisté se za určitých podmínek budou moct zúčastnit letošního Wimbledonu

Zásadní otočka. Ruští a běloruští tenisté se za určitých podmínek budou moct zúčastnit letošního Wimbledonu

Ruští a běloruští tenisté mají povolenou účast na letošním Wimbledonu. All England Club tak zrušil svůj loňský zákaz, který byl reakcí na ruskou invazi na Ukrajinu a bělorusk...

ATP – mužská tenisová asociace slavící 50 let

ATP – mužská tenisová asociace slavící 50 let

Bílý sport, jak je přezdíváno tenisu, má dlouholetou historii, jejíž začátky nebyly úplně růžové. Na podporu rovných podmínek a sdružení všech tenistů hrajících na profesioná...

Brenda Fruhvirtová – éra sester Fruhvirtových právě začíná

Brenda Fruhvirtová – éra sester Fruhvirtových právě začíná

Brenda Fruhvirtová je mladší sestrou starší a známější tenistky Lindy Fruhvirtové. Je jí 15 let a radí se k těm nejtalentovanějším českým tenistkám všech dob. V tomto nízkém ...

Jiří Lehečka – český tenisový flegmatik dobývá svět, který ho začíná brát na vědomí

Jiří Lehečka – český tenisový flegmatik dobývá svět, který ho začíná brát na vědomí

Tenis také označovaný jako "bílý sport", je ve světě velmi populární nejen jako rekreace, ale také jako vrcholový sport jehož kořeny sahají až do středověké Francie do roku 1...

Rafael Nadal – tenisový virtuos a rekordní 21násobný vítěz grandslamu

Rafael Nadal – tenisový virtuos a rekordní 21násobný vítěz grandslamu

Rafael Nadal je jedním z nejúspěšnějších hráčů všech dob, ale především je známý jako Antukový král tenisového kurtu. Nadal získal celkem 83 titulů v kariéře, včetně Wimbledo...

Markéta Vondroušová, česká tenisová naděje a elegantní obranářka, která svojí hrou trápí nejednu hráčku WTA

Markéta Vondroušová, česká tenisová naděje a elegantní obranářka, která svojí hrou trápí nejednu hráčku WTA

Markéta Vondroušová je jednou z nejtalentovanějších a nejvýraznějších postav českého tenisu. Tato mladá a nadějná hráčka se narodila 28. června 1999 v Sokolově a odmalička se...

WTA – ženská tenisová asociace, která nabízí ten nejlepší tenis

WTA – ženská tenisová asociace, která nabízí ten nejlepší tenis

Vůbec první zmínky o tenisu přicházejí již ve 13. století. Jak šel čas, postupně se měnila pravidla hry i úroveň hráčů. Ženský tenis během 20. století zaznamenal nerovné podm...