Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka

Sdílet na:  

Publikované: 13.09.2022   Kategorie článku: MMA, MMA bojovníci Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

Slovenský zápasník MMA maďarského původu, vítěz televizní reality show Oktagon Výzva a nositel titulu z maďarské organizace HFC – to je Gábor Boráros. Extravagantní, potetovaný třicátník na sebe rád strhává pozornost a řítí se dál ve své slibně rozjeté kariéře.

Jeho počátky byly úplně obyčejné. Gábor Boráros se narodil 5. dubna 1992 a byl to normální kluk žijící v nevelkém slovenském městě Dunajská Streda. V jeho okolí se mluvilo víc maďarsky než slovensky, takže právě tenhle jazyk považuje víc za svůj mateřský než slovenštinu, již podle svých slov zanedbával i ve škole a musel se ji pořádně doučovat až v dospělosti. Víc než škola a vzdělávání ho bavil sport a pouliční bitky s vrstevníky, takže se zdálo, že jeho budoucnost bude vrtkavá.

Gábor Boráros – začátky ve fotbale

Dětství Gábora Borárose bylo hodně poznamenáno rozvodem jeho rodičů. Od té doby žil u své babičky, a i když se s rodiči pravidelně vídal, nebyl pod tak silným dohledem jako ostatní děti. Toho ovšem malý Gábor Boráros začal brzy využívat a žil si hodně po svém. Vzdělání moc neřešil, zato se upnul ke sportu.

Nejprve se Gábor Boráros rozhodl, že bude fotbalistou, a to zejména proto, že na vesnici hráli fotbal skoro všichni kluci a Gábora Borárose sport bavil. Právě ve fotbale se poprvé setkal s tréninky, disciplínou a nutností poslouchat trenéra. Ale uvědomil si, že takhle do budoucna žít nechce.

Gábor Boráros – od rvaček k zápasení

I kvůli tomu, že se Gábor Boráros bez váhání pouštěl do mnoha klukovských potyček a šarvátek, získával na obratnosti. Vysnil si, že jednou z něj bude profesionální zápasník, což se ovšem nesetkávalo s přílišným pochopením u jeho rodičů. Když nepomáhalo rozmlouvání, rozhodl se jeho otec pro mnohem výraznější způsob vyjádření svého nesouhlasu – pozval dva své známé, kteří se uměli dobře porvat. Ti mladého Gábora Borárose na otcův příkaz zmlátili. Snažili se mu tak ukázat, jak je svět bojovníků tvrdý a že to hodně bolí. Jenže tvrdohlavého mladíka tato lekce neodradila – spíš naopak.

Gábor Boráros – začátek zápasení

Po prvotním zápase se staršími a mnohem zkušenějšími muži začal Gábor Boráros toužit stát se stejně dobrým jako byli oni. A tak otec ustoupil a mladík začal trénovat zápasení s mnohem staršími muži, kteří mu ale v jeho začátcích byli dobrými učiteli. Pořád to ovšem bylo na zcela amatérské úrovni. A možná by to na ní i zůstalo, kdyby se nestala jedna velká a zcela neuvěřitelná náhoda.

Na jeden trénink v místní tělocvičně přišel muž, kterého Gábor Boráros do té doby nikdy neviděl, ale který se uměl rvát mnohem lépe než všichni ostatní. Byl to zápasník MMA Attila Végh, kterého houževnatý mladík velmi zaujal. A tak se rozhodl pozvat Gábora Borárose do svého gymu v Gabčíkově.

Gábor Boráros – vstup do světa MMA

Setkání s profesionálními zápasníky změnilo Gáboru Borárosovi život. Na první lekci mu Attila Végh sice pořádně naložil, ale Gábor Boráros se nevzdával. A tak začal trénovat na mnohem vyšší úrovni než dosud a otevřely se mu dveře k zápasům MMA. V tom okamžiku věděl, že přesně tohle chce dělat.

Gábor Boráros – tréninky a práce

Než ovšem nastala chvíle, kdy by se mohl Gábor Boráros uživit čistě jen jako MMA zápasník, uplynulo ještě hodně času. Sice MMA miloval, ale něčím se musel také živit, takže mimo tréninky chodil normálně do práce.

Postupně začal Gábor Boráros vítězit, ale to, že někde vyhrál, ještě neznamenalo, že byl známý. Naopak, když měl na kontě už deset zápasů, nikdo ho pořádně ještě neznal – byl jedním z mnoha MMA zápasníků. A on chtěl být mezi TOP bojovníky.

Gábor Boráros – výzva v reality show

Život Gábora Borárose zcela změnila reality show, které se v roce 2016 zúčastnil. Dostal nabídku od zástupců Oktagon MMA Pavola Nerudy a Ondřeje Novotného, aby byl jedním z osmi bojovníků MMA, kteří proti sobě nastoupí jakožto dva týmy – Češi vs. Slováci. Mělo jít o měsíc a půl, kdy tito lidé budou jen v tělocvičně, ve vile nebo si budou užívat zábavy. Měla to být především show pro diváky, ale plná zápasení MMA. A z dosud málo známých aktérů se měly stát hvězdy. Což se také splnilo.

Gábor Boráros sice chvíli váhal, ale pak na nabídku kývl a z Oktagon Výzvy vzešel jako vítěz. Jeho jméno rázem bylo známé jak na Slovensku, tak v Česku. A jeho kariéra začala strmě stoupat.

Gábor Boráros – tvář showbyznysu

Pro Gábora Borárose sice MMA znamená všechno, ale i tak se rád ukazuje a předvádí. Nebojí se vystupovat na veřejnosti i jinak než při zápasech. Takže nikoho nepřekvapilo, když se Gábor Boráros v roce 2022 zúčastnil reality show Survivor Česko & Slovensko.

Kromě toho se na veřejnosti a v médiích občas probírá i jeho soukromý život, který je stejně divoký jako jeho zápasení. Gábor Boráros má manželku (Monika Jákliová) a malé dítě, ale přitom se probírají jeho aféry s milenkou a všichni zúčastnění vše ještě podporují na sociálních sítích.

Gábor Boráros – kariéra

V první řadě je ale Gábor Boráros profesionálním zápasníkem MMA, a to již na plný úvazek. Za svou kariéru absolvoval dvacet devět zápasů. V osmnácti z nich vyhrál, deset jich prohrál a jeden skončil remízou.

Od svých počátků v profesionálním MMA se na zápasech a turnajích objevoval s železnou pravidelností několikrát do roka. Až v poslední době z turnajů Gábor Boráros trochu vymizel, a to zejména kvůli svým dalším (zejména televizním) aktivitám – v létě roku 2022 se například vysílala série dokumentů nazvaná Bol som prvý, která popisuje jeho cestu životem, zápasením a hlavně účast v reality show Oktagon Výzva.

Poslední zápas absolvoval 11. září 2021, kdy se na Oktagonu 27 postavil Mickaelu Leboutovi a prohrál 18-10-1.

Gábor Boráros – aktuálně

V současnosti je Gábor Boráros členem týmů Octagon Fighting Academy, kam přešel ze Spartakus Fight Gym. Z trenérů vystřídal kromě již zmiňovaného Attily Végha také Ilju Škondriče a Ytose Ibragimova.

Působí v kategorii velterové váhy, váží 77 centimetrů, měří 175 centimetrů a honosí se přezdívkou Beast.

Stejně jako další přední bojovníci MMA se v září 2022 Gábor Boráros účastní turnaje Oktagon 35, který proběhne v Brně. Tam se má postavit Angličanovi Jamesi Lewisovi.

zdroj úvodní fotografie instagram.com

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: bojovník, gábor boráros, mma, oktagon, ufc

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Gábor Boráros – extravagantní potetovaný sympaťák se srdcem bojovníka


Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Eckerlin vs. Oliveira - Oktagon 36 Frankfurt výsledky zápasů

Oktagon 36 se uskutečnil 15.10.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira (Catchweight 82kg) Očekávaný odvetný zápas na pět k...

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý je slovenský profesionální MMA bojovník. Co nejzajímavějšího o něm víme a jaká byla jeho cesta k bojovému sportu?  Karol Ryšavý – dětství a rané mládí  Karol Ryš...

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Zápas Karlos Vémola vs. Patrik Kincl konec roku bohužel neozdobí

Karlos Vémola je v nemocnici s nespecifikovaným zánětem v těle. Zápas roku, který se měl konat 30. prosince v rámci galavečera organizace Oktagon MMA v O2 areně, byl odložen....

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola a Patrik Kincl se v kleci poperou už příští víkend 20. května během galavečera organizace Oktagon. Půjde o odvetu pět let starého zápasu, který pro sebe vybojov...

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

Patrik Kincl obhájil titul a zvítězil nad Alexem Lohoré na Oktagonu 35 v Brně

V zaplněné Brněnské hale proběhl 17.9.2022 turnaj organizace Oktagon MMA. Turnaj byl plný zajímavých zápasů a rychlých a tvrdých soubojů bojovníků. Držitel titulu do 84kg Pat...

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří Procházka – pozoruhodná transformace rváče v elitního bojovníka MMA

Jiří „BJP“ Procházka je aktuálně rozhodně nejlepším zápasníkem napříč celou československou MMA scénou. Před pár dny zaznamenal také velký celosvětový úspěch – stal se šampio...

UFC – drsná zábava na pomezí sportu a boje

UFC – drsná zábava na pomezí sportu a boje

UFC (Ultimate Fighting Championship) je americká organizace, která pravidelně již od roku 1993 pořádá turnaje, na kterých se bojuje pod pravidly MMA. Jde o vůbec nejprestižně...

Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Conor McGregor – milovaný i nenáviděný bojovník MMA a světový šampion UFC

Jedno jméno a kolik ve světě způsobilo rozruchu. Milovaný i nenáviděný Conor McGregor, který své příznivce i odpůrce nepřestává překvapovat svými neskutečnými výkony. Všichni...