Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion

Sdílet na:  

Publikované: 03.12.2022   Kategorie článku: MMA, MMA organizace Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion
Zdroj: Depositphotos nebo Instagram

V Ostravě v Ostravar Aréně se 3.prosince 2022 odehrál turnaj MMA Oktagon 37. Na turnaji, ve kterém proběhli dvě titulové bitvy, jste mohli vidět velké hvězdy Českého i Evropského MMA.

David Kozma vs. Kaik Brito (Welterweight Titulový zápas)

Obhajobu titulu ve veltrové váze podstoupil v Oktagon MMA neporažený šampion David Kozma přezdívaný Růžový panter. Vyzyvatelem byl Brazilský borec Kaik Brito, který po vítězném zápase nad Anrejem Kalašnikem, chtěl získat titul.

První kolo začalo tvrdými zásahy do Kozmovi hlavy. Brito potvrdil svojí tvrdost a akceschopnost v prvním kole. Kozmův pokus o takedown se nepovedl. Brito highkickem nahulil Kozmu, který se stále snažil o přenesení boje na zem. Kozmův postoj byl nestabilní. Kozmovi se nakonec povedl takedown a dostal Brita na zem. Brazilec ukázal , že se z Kozmova sevření dostane postavit. Na konci prvního kola byl boj opět v postoji, Kozma byl sražen a Brito tlačil na zemi.

Druhé kolo začalo v postoji a Brito se bránil Kozmovým pokusům o přenesení boje na zem. Brito srazil Kozma tvrdými údery na zem a Brito bije a tlačí. Kozmův pokus o anbar zvládl a dál Kozmu bije. Kozma je ve druhém kole v těžké defenzivě. Kozma padá na záda v otřesení Brito se snaží zápas ukončit, ale nepodařilo se.

Třetí kolo začal aktivitou Kozma, Brito vyčkával a borci neustále boxují. Kozma už vypadal trochu víc svěže než na konci druhého kola. Kozma dostal Brita na zem, ale podařilo se mu vstát a boxerská přestřelka pokračovala. Loktem z otočky poslal Brito Kozmu na zem, ale nedaří se ho ukončit. Kozma vypadá mimo. Rozhodčí ukončil zápas. Brito vyhrává ve třetím kole TKO a získává titul.

Mate Sanikidze vs. Jakub Tichota (Featherweight, Titulový zápas)

Gruzínec Mate Sanikidze nastoupil v titulovém zápase Featherweight (pérová váha) proti českému borci Jakubovi Tichotovi. První kolo začalo okamžitým pokusem Tichoty o přesun boje na zem, Sanikidze se ale u pletiva urputně ubránil. Boj pokračoval v postoji s větší aktivitou Tichoty, který po tvrdém pravém háku poslat Gruzínce k zemi a následně ho zalehl a pracoval na něm. Ve třetí minutě se Gruzínci podařilo postavit a následně se mu podařilo tvrdě v ústupu trefit Tichotu , který na chvíli odpadl, ale z kolen se mu podařilo zase naskočit, ač s velkým otřesením. Gruzínec dostal na konci kola Tichotu pod sebe na zemi, a i přes tvrdé údery se mu nepovedlo Tichotu ukončit.

Ve druhém kole se borci drželi zkrátka a strategicky vyčkávali. Následně se pustili do přetahované o dominanci na zemi. Tichotovi se podařilo dostat do horní pozice, ae Sanikidze se skvěle bránil. Gruzíncovi se podařilo vstát a boj pokračoval přetlačováním u pletiva. Rozhodčí následně postavil pro neaktivitu borce do středu oktagonu. A bojovníci rozjeli přestřelku kopů a úderů v postoji, která pokračovala do konce druhého kola.

Ve třetím kole byl Tichota v postoji aktivnější, ale Sanikidze stále nebezpečně vrací údery. Po několika tvrdých úderech, které inkasoval Tichota, byl zasažen do oka prsten a zápas byl přerušen. Po oddechu se borci pustili do ostré přestřelky. Tichota dostal pár tvrdých ran do obličeje. Gruzínec měl už okopanou přední nohu. Na konci třetího kola Gruzínec přesně zasahoval Tichotovu hlavu, která byla celá červená.

Borci se posunuli až do čtvrtého kola ve kterém Gruzínec od začátku tvrdě trefoval. Tichota ve třetí minutě dostal Gruzínce na zem, kterému se však podařilo přetočit a byl nad Tichotou. Zápas se dostával pomalu až do pátého kola šampionů.

V pátém kole se začalo bojovat v postoji a Gruzínec dobře trefoval. Borci byli stále poměrně vyrovnaní, ale více ran dostával Tichota. Sanikidze dostal Tichotu pod sebe a uštědřil mu několik tvrdých úderů. Až do konce pátého kola Gruzínec kontroloval Tichotu a na konci mu přidal několik tvrdých ran.

Vítězem a držitelem titulu pérové váhy se stal Mate Sanikidze na body.

Vlasto Čepo vs. Giovanni Melillo (Middleweight)

Slovenský borec Vlasto Čepo manžel Lucie Krajčovič (bojovnice MMA a Thaiboxu na mateřské dovolené) se utkal Italem Giovannim Melilem. Zápas začal kontrolovaným soubojem v postoji. Výměny tvrdých úderů dostali borce do ostré přestřelky ve které Čapo dominoval i přes částečnou nahulenost a po několika pěkných ranách poslal Itala k zemi, kde ho dobil ve třetí minutě prvního kola.

Vlasto Čepo zvítězil TKO.

Jan Široký vs. Konrad Dyrschka (Catchweight 72 kg)

Ostravák Jan Široký se utkal s Němcem Konrádem Dyrschkem. Zápas začal, po pár úderech pokusem Širokého dostat Dyrschka na zem, ten ale okamžitě vstal a otočil situaci o 180 stupňů. Držel Širokého na zemi snažil se ho zpracovat. Dostal se Širokému na záda a pracoval na snaze nasadit škrcení. Široký se ale vyvlékl a dostal se na nohy. Zápas se přesunul do postoje, kde se borci zlehka oťukávali. Širokému se podařilo pěstí srazit soupeře na zem a ten začal krvácet. Nicméně německý borec hodil širokého na zem a tlačil se do horního mountu. První kolo skončilo několika údery na Širokého hlavu.

Druhé kolo začalo v rychlejším tempu, kdy se široký snažil v postoji trefovat Dyrschku a ten se snažil širokého dostat na zem. V polovině druhého kola se Dyrcha snažil udržet Širokého na zemi, ten se ale urputně bránil. Nakonec se Dyrscha dostal plného mountu. Z toho se na konci kola široký opět vymanil. Konec kola byl v postoji do chvíle než po vzájemných kolenech sklouznutých do slabin. Zápas byl přerušen na minutu a půl. A s jedním úderem do Drschkovi brady byl konec kola.

Do třetího kola nastupoval Široký s pravděpodobným bodovým prodělkem, a zbývalo mu jen Němce ukončit. Ve třetím kole Dyrschka hned na začátku strhl Širokého na zem a pracoval na něm. Dyrschka pracoval ze všech sil a a v půlce kola se zápas dostal do postoje. Široký dostal několik pěkných zásahů a vypadal unaveně. A padl opět pod Dyrschkou k zemi. Oba borci měli již tržné rány v obličeji. Široký už nevymyslel nic na německého borce , který ho v podstatě dokontroloval na zemi a sypal úder za úderem.

Vítězem Konrád Dyrschka na body.

Al Matavao vs. Marek Mazuch (Catchweight 95 kg)

Al Matavao měl zápasit s Radovanem Úškrtem, ale navážil 91 kg místo 89 kg, a Ůškrt zápas odmítl a odstoupil. Místo něj se borci z Americké Samoi postavil Marek Mazuch. Zápas začal v poklidném tempu lehkou výměnou lowkicků a úderů pěstmi. Na začátku třetí minuty však Matavaova pěst tvrdě udeřila Mazuchovu bradu a ten šel KO k zemi. Vítěz Al Matavao KO.

Ronald Paradeiser vs. Felipe da Silva Maia (Catchweight 73 kg)

Brazilec Felipe da Silva Maia vyzval slovenského bojovníka Ronyho Paradaisera. Po 20 sekundách zápasu se podařilo Paradaiserovi trefit KO úder a poslal Brazilce domů s prohrou. Vítěz Ronald Paradaiser KO.

Václav Baba Jaga Mikulášek vs. Petr Bartoněk (Light Heavyweight)

Zápas se v hned v první minutě přesunul na pletivo , kde se borci v klinči přetahovali. Bartoňkovi se podařilo hodit Mikuláška na zem a snažil utáhnout škrcení. Mikuláš se vyvlékl a boj pokračoval v postoji. Kde nešťastně Bartoňka trefil kolenem do rozkroku. Bartoněk se rozdýchával dvě minuty. Boj se následně opět přesunul na pletivo do klinče. Bartoňkovi se podařilo soupeře hodit a dostal se Mikuláškovi do zad. I přes úpornou snahu se mu nepodařilo Mikuláška utáhnout na škrcení. Ten se po protočení a postavení borců na nohy dostal ke KO úderu, kterým pár sekund před koncem zápasu skolil Bartoňka.

Vítěz Václav Mikulášek KO.

Tadej Dajčman vs. Adam Palasz (Heavyweight)

V prvním kole borci rozjeli v rychlém tempu série úderů, Palaszovi se podařilo soupeři nasadit tvrdé koleno na hlavu a následně pokračoval ve tlaku. Soupeř po podařeném direktu na bradu šel k zemi a pod následném tlaku byl zápas ukončen Palaszovou výhrou KO ve 4.minutě prvního kola.

Monika Chochlíková vs Katharina Dalisda (Strawweight)

Zvítězila Katharina Dalisda na body.

Rahmane Abdel Driai vs Robert Bryczek (Middleweight)

Vítěz Robert Bryczek v 1. kole KO.

Matěj Kuzník vs Ozan Aslaner (Lightweight)

Vítěz Kuzník v 1. kole po zranění soupeře, který se vzdal.

Autor: Tomáš Rohlena
Hodnocení článku: 3/3 hvězdiček


Podobné články dle tagu: mma, oktagon, oktagon mma

Sdílet na:  

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Oktagon 37 z Ostravy. Kozma prohrál v tvrdé bitvě obhajobu titulu. Kait Brito je nový šampion


Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA – pádná česká odpověď na celosvětový fenomén

Oktagon MMA je organizace, která na území Česka, Slovenska a nově také Německa pravidelně již od roku 2016 pořádá MMA turnaje. Za jejím vznikem stojí Čech Ondřej Novotný a Sl...

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Alex Lohoré – postrach pro protivníky, zážitek pro diváky

Pětinásobný světový šampion MMA, umístěný v TOP 100 světového žebříčku bojovníků střední váhy – to je francouzský bojovník tmavé pleti Alex Lohoré. Pro mnohé protivníky je to...

Tereza Bledá i Lucie Pudilová jsou české hvězdy MMA, které již měly čest utkat se proti sobě. Překvapivě vyhrála ta mladší, bez pochyb jsou ale úspěšné obě dvě

Tereza Bledá i Lucie Pudilová jsou české hvězdy MMA, které již měly čest utkat se proti sobě. Překvapivě vyhrála ta mladší, bez pochyb jsou ale úspěšné obě dvě

Kontaktní bojový sport MMA v České republice již několik let nabírá na popularitě. Své zastoupení zde mají jak muži, tak také ženy. Mezi ty nejvýraznější Česky bez diskuzí pa...

Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Samuel „Pirát“ Kristofič – nespoutaný živel na MMA scéně

Samuel Krištofič, přezdívaný Pirát, patří mezi kontroverzní postavy slovenského MMA. Proč konkrétně a jaké byly nejvýznamnější milníky jeho sportovní kariéry i soukromého živ...

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

David Kozma je zpět ve vítězném tažení po Oktagonu 40 Ostrava v Projektu Gamechanger o 1 milion EURO

Tentokrát se sešli zápasníci 4. 3. 2023 v Ostravě na turnaji organizace Oktagon 40. Kromě jednoho zápasu se všechny zapojili do speciální dlouhodobé pyramidy turnaje Gamechan...

Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Patrik Kincl – král střední váhy organizace Oktagon MMA

Aktuálně nejlepší český MMA zápasník v kategorii do 77 kilogramů umístěný ve světovém žebříčku – to je Patrik Kincl. V Česku a na Slovensku je hvězdou už dlouhé roky, ale úsp...

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola bude mít těžký zápasnický rok. Jeho soupeři budou Patrik Kincl, Al Matavao a starý známý Attila Végh

Karlos Vémola a Patrik Kincl se v kleci poperou už příští víkend 20. května během galavečera organizace Oktagon. Půjde o odvetu pět let starého zápasu, který pro sebe vybojov...

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý – MMA bojovník a šampion s drtivým úderem

Karol Ryšavý je slovenský profesionální MMA bojovník. Co nejzajímavějšího o něm víme a jaká byla jeho cesta k bojovému sportu?  Karol Ryšavý – dětství a rané mládí  Karol Ryš...